Autosedačka pri viacerých autách

17. mar 2024

Ahojte, koľko musím kúpiť sedačiek aby som mohla dceru voziť v 11 rôznych autách? Stačí jedna alebo je zle keď sa často prehadzuje? My máme s mužom každý svoje auto, občas použijem niektoré firemné tých je 5 a občas dcéru vozia moji rodičia alebo svokrovci, každý má svoje takže ďalšie 4 auta.
Chcem aby sa vozila bezpečné ale vôbec neviem ako to vyriešiť
Jedna sedačka do našich aut, jedna do firemných, jedna k rodičom, jedna k svokrovcom? Alebo jedna do našich a babiek a dedkov a ďalšia do firemných?
Riešili ste niekto takto veľa áut? Ďakujem

andrejka1974
17. mar 2024

Ja by som mala jednu na doma a jednu do firemného a keď pôjde k starom rodičom tak zo svojho dám im alebo z firemného

autor
17. mar 2024

@andrejka1974 aj som nad tým premýšľala ale či nevadí potom keď sa často prehadzuje sedačka

tiezjedna
17. mar 2024

sedačke určite nevadí, keď sa prehadzuje. Pokiaľ sa s ňou netrieska, tak je to úplne v pohode

bu1bu
17. mar 2024

Ja som podobnu situaciu ( teda nie az z 11 autami) vyriesila tak, ze jednu ma manzel v aute, jednu ja, s tymi sa nemanipuluje a jednu som kupila na bazare ( sotva rocnu) a tu mam v kufri a teda starki s dietatom dostavaju aj sedacku .

autor
17. mar 2024

@bu1bu ďakujem a akú ste vybrali?

andrejka1974
17. mar 2024

Nie ja som tak bežne presadzovala

nikpa
17. mar 2024

My sme prehadzovanim z auta do auta zlomili polystyrén na hlavovej opierke. Vtedy som sa nas*rala a kúpila som 2 nové autosedačky. No ale 11 ich kupovať nebudeš, to je jasne 😄
V tvojom prípade by som kúpila 1 sebe aj 1 mužovi do auta a minimálne ešte 1 pre babky, no a prehadzovat podľa potreby. Veľa s tým nevymyslis.

chrobak7
17. mar 2024

Toľko, koľko si môžeš finančne dovoliť. Sedačke nevadí, keď sa prehadzuje z auta do auta.

autor
17. mar 2024

@chrobak7 tak nechceme zas zbytočne kupovať sedačky. Napríklad svokrovci vozia dcéru max. 3 krát mesačne

zorkahorka
17. mar 2024

@chrobak7 cudovala by si sa. Ako pise mamiba vyssie, sj nam sa stalo, ze najbepecnejsia romerka na trhu sa roztrieskala pri uplne beznom prehadzovani z auta do auta. Vlastne len jej opierky... a to sme s nou narabali opatrne!

evkao
18. mar 2024

sla by som do nejakej jednoduchsej pasovej, upevnis ju v kazdom aute (aj bez isofixu), je lahka na prenasanie aj na putanie, napr. Joie Steadi (ak je to sedacka po vajicku), zavisi od toho, ake ma dcera miery

autor
18. mar 2024

@evkao ja by som bola radšej za Isofix, každé používané auto ho má,
Dcéra má rok a dva mesiace 80cm a 10kg

bu1bu
18. mar 2024

Britax Romer, su vsetky tri. 2 nove, jedna z druhej ruky ( ale moja podmienka bola pouzivana max. 2 r, do starsej by som v ziadnom pripade nesla)

evkao
18. mar 2024

rataj ale s tym, ze isofixove sedacky su o dost tazsie, a aj instalacia je narocnejsia, a ak ma sadnut do akehokolvek auta, musi mat aj dobry sklon, aby ani v jednom aute nepadala dietatu hlavicka, neviem, ako rychlo ju potrebujes a v akej cene cca si predstavujes

autor
18. mar 2024

@evkao viem aké sú tie sedačky, to mi nevadí.
Viete mi poradiť aj presný typ?
Strop na každú je do 500€

autor
18. mar 2024

@evkao Jedna by išla do BMW X5 2015, Audi Q7 2020, Hyundai Tucson 2016, škoda Rapid spacebak 2018, Mercedes CLA 2016, škoda karoq 2018
Druhá by išla do škoda Fabia 2016, Citroen C3 2017, Kia Rio 2011, Dacia Logan 2011, Volkswagen Touran 2019

evkao
19. mar 2024

urcite by som isla do takej, kde sa da zakladna oddelit od sedacky, aby sa lahsie prehadzovala aj instalovala, a aby aj sadla do kazdeho typu auta, takze Joie i Harbour so zakladnou Base Encore