Dom verzus byt

jednabasen
28. feb 2022

Zdravím 🙂 Zaujímali by ma názory ľudí, ktorí sa presťahovali s deťmi na dedinu s nie až tak občianskou vybavenosťou. Ako sa vám býva? Alebo všeobecne názory ľudí, ktorí sa presťahovali s deťmi do domu 🙂

Máme možnosť sa presťahovať do dediny, ktorá má len 200 obyvateľov, prevažne tam žijú len starí ľudia, deti som videla iba 2 kusy. Je bez obchodu a vlastne v nej nič nie je okrem kostola. Stojí v nej vlak. V danej dedine mi žije svokra, vo vedľajšej mama a v ďalšej sesternica. Okrem toho sa vieme pohybovať s autami, kde potrebujeme. Od mesta je to cca 20 min. autom. Dá sa v takej dedine prežiť? Momentálne si to neviem vôbec predstaviť. Celý život som žila v meste. No aktuálne žijeme v centre mesta, pri hlavnej ulici, kde je smog, hlug, bordel a motajúca sa spodina. Ja by som sa presťahovala aj na iné sídlisko, do menšieho bloku, mužovi sa už nechce sťahovať a povedal, že ak tak len do domu. Ja chcem veľmi bývať v dome, vidím výhody žitia v prírode, kávičky na terase, pestovania si atď. No som rada obklopená ľudmi a neviem, či si zvyknem.

oblecenie99
2. mar 2022

@jednabasen Aha, tak to mate trosku rusnejsie, síce úplne v centre, ale rušno. My sme peso do tých 10 minút na Hlavnej, ale z opačného konca, a sme v takej pokojnej uličke.
Chápem ako to myslíš s týmto mestom, aj my sme zvažovali, najmä keď boli lockdowny, či karantena (u nás navyše teraz aj aktuálna 🙄),predsa je iné byť v dome, na dvore. Mam jednu kamošku, ktorá stavala v dedinke v Maďarsku pri Košiciach hneď pri hranici a to je fakt dedina panubohu za chrbtom, bez obchodu, bez škôlky, bez školy, ale brutálna príroda a pokoj.. Ona je veľmi spokojná, ale je pravda, že ešte neriesia logistiku okolo deti.
Byt by ste predávali či ponechali v najme?

jednabasen
autor
2. mar 2022

@oblecenie99 jasne predavali 🙂

petko81
2. mar 2022

@jednabasen ja by som hend isla do domu. Ak mas auto neni problém.
Nasi bývajú na dedine 20min autom a nas syn chce byt len tam. Tam ma trampolinu, hojdacku, bazén taku káru na pedalovanie. Nasi bývajú na bočnej uloci aut veľmi velmi malo.
Sam chodí k našim na prazdniny na vykendy.

Kazdy druhy vykend sme tam.
Cez leto same opekacky. Na dvore spime v stane.

oblecenie99
16. mar 2022

@jednabasen S manželom sme akurát včera mali debatu, či by sme išli bývať do domu a spomenula som mu túto diskusiu. Hovoril, že keby ste sa rozhodli, že idete do toho a mali by ste byt na predaj a je väčší ako dvojizbový, tak sa kľudne ozvi :D (my zháňame väčší).