Ako sa vám darí šetriť?

30. jún 2021

Ahojte, baby, ako sa vám darí šetriť? Ja som na rodičaku, a manžel je na polovičnom invalidnom. S peniazmi sa snažíme vychádzať, ide to, máme aj nejakú tú rezervu, ale bola by som rada keby ste mi poradili nejaké tipy na šetrenie. Ďakujem

buberova
30. jún 2021

Počas mesiaca si zapisovať príjmy a výdavky. Každý jeden. Potom budeš mať prehľad kde presne peniaze odchádzajú. Pri nákupe potravín a drogérie si všímaj jednotkovú cenu. Vyhoď zbytočnosti z poistky.

mima1
30. jún 2021

Napr som si dala cez ucet este dalsie “ucty” vyrobit na synov a este dalsi ze rezerva. Kazdu platbu ktoru zrealizujem som dala zaokruhlit cize z kazdej platby mi ide rovnako na kazdy ten pod ucet. A detom som tam pridala este kazdy mesiac tam odchadza z uctu 25€ rodinne pridavky

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
c_est_la_vie
30. jún 2021

Šetrí sa tým, že míňame menej ako zarobíme. Čiže možnosti sú dve- zarobiť viac peňazí/ okresať výdavky.

Osobne si myslím, že šetriť nemáte veľmi z čoho ( polovičný invalidný tipujem na 300 e + 400 e rodič. + Prídavky.
Takže keď je muž na polovičnom, nech si skúsi nájsť niečo pomimo/ postráži drobca a ty do práce. Zo 700 euro ťažko vyžiť, nieto sporiť

jana_vaj
30. jún 2021

My sme sa tak naučili že najskôr poplatíme, čo treba, odložíme a až potom kupujeme. Lebo keby sme najskôr kupovali čo treba a potom si poviem, že potom odložíme a tak, tak asi by sme neodložili ništ.

annamalaga
30. jún 2021

A to koľko ma toho invalidného ? Máte pôžičky ? Bývate kde v najme ? S rodičmi ? On nech stráži deti a ty môžeš ísť do prace. Ono je vždy tà hranica , kde sa ešte da šetriť. Ale vy kvázi príjem nemáte. Len sociálne dávky.

annamalaga
30. jún 2021

A to Vás obdivujem. Ja by som asi zosedivela.

loginexistuje
30. jún 2021

ak mate ako prijem len socialne davky tak tazko setrit jeden proste musi ist pracovat

autor
30. jún 2021

@hettinka priateľ popri polovičnom invalidnom aj pracuje. On má ťažkú formu cukrovky, musí si pichať inzulín a ešte mu to kolíše hore dole, chodí aj na liečenia. A prijmi máme tak ja som momentálne na RD s 8 mesačným synčekom a mám príjem 403 € . Priateľ polovičný invalidný 150 € a zarobí tak cca 700 € mesačne ( záleží ako je mesiac či nebol na PN, lekár, nejaký nadčas, 13 plat atď..) a momentálne aj prerábame dom môj rodičovský ( plynové kúrenie, novú odpad, chceme nové podlahy) tak sa snažíme šetriť aby nám to všetko vydalo 🙂

annamalaga
30. jún 2021

Na strave ale určite. To je prvé , kde sa dá skresať výdaje.

lenkakravcova
30. jún 2021

Radšej prerbaat pomalšie než šetriť na strave.
Lebo šetrenie na strave sa častokrát odzrkadlí neskôr na zdraví.
Šetriť sa dá nekupovankm zbytočnosti, napr sladkosti alebo chipsy. Ale nešetrite tým že budete kupovať lacné potraviny alebo nekupovať zeleninu a ovocie.. toto nie je dobrý nápad.

elizabet173
30. jún 2021

základ je odložiť hneď, ako dostaneš peniaze, je jedno, dvadsať, päťdesiat, sto eur, ale už na tie peniaze nesiahnuť. Mať ich na inom účte. Zapisovať aspoň dva, tri mesiace každú položku, budeš mať prehľad, kde sa dá ešte priškrtiť.

nikyball
30. jún 2021

Skús napísať príjem a konkrétne výdavky. Podľa toho ti budeme vedieť poradiť , ktoré výdavky môžeš na koľko okresať.