Exekúcia kvôli zdravotnej poisťovni a hypotéka

marek1020
25. apr 2014

Dobry den, mam otazku ohladom hypoteky. pred mesiacom som mal na ucte exekuciu kvoli zdrav poistovni, ihned som to vyrovnal a do tyzdna som mal ucet odblokovany. No v mojej banke(prima banka) mi bolo povedane ze kvoli tomu ziaden uver 5 rokov nedostanem. Mam kvoli tomu niekde zaznam? Mam sancu v inej banke? Dakujem

rohypnol1
25. apr 2014

Podla mna nemas absolutne ziadnu sancu - vymaz z registra dlznikov je mozny skor ako o 5 rokov len v menej zavaznej veci, urcite nie po exekucii na ucte. Zaznam budes mat v kazdej banke, v oficialnom bankovom registri.

marek1020
autor
25. apr 2014

takze mam kvoli tomu zaznam v bankovom registri??

sissy27
25. apr 2014

@marek1020 áno, máš kvôli tomu záznam v úverovom registri a je veľmi málo pravdepodobné, že by si dostal úver... každá banka má ale iné kritériá a inú dobu sledovania úverového registra... v úverovom registri sa evidujú všetky úvery, kreditné karty, prečerpanie účtu, exekúcie, dlžoby na poistnom a daniach... môžeš si požiadať o výpis z úverového registra, aby si presne videl, čo tam bolo...

ammellia
25. apr 2014

Exekúcie sa neeviduju v uverovom registri... ale banka to zisti a zalezi od jej internych pravidiel posudzovania.

marek1020
autor
26. apr 2014

exekucie a dlzoby na daniach by tam podla mna byt nemali, dam ziadost a uvidim

marika_pb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauritka
10. máj 2016

@marek1020 ako si dopadol ?

cisko39
10. máj 2016

@marek1020 ak ste mali exekúciu tak na 99% to máte v úverovom registry a vtedy nemáte šancu dostať úver , najskôr až za 24 mes. respektíve by Vám mohla pomôcť PSS-ka.