Financovanie domácnosti

impulse3
28. aug 2022

Ahojte, mam otazku, ze ci je v poriadku nasledovna situacia.
Manzel plati hypo, najom, energie, vsetko ohladom auta (kupa, poistenie, nafta), nabytok, TV a proste vybavenie bytu, sem-tam dovolenku/vylety, 90% potravin (vratane potravy pre dieta). Ma priemerny plat plus nieco nasetrene. Ja som na RD, tiez mam nasetrene. Ucty mame oddelene. Vlastne moje jedine naklady su oblecenie pre dieta (velku cast nakupia stari rodicia) a oblecenie pre mna. Manzelove naklady teda vysoko prevysuju moje. Nemala by som mu prispievat nejakou castou, aby to bolo trochu spravodlive ? Uz mi to aj tak nejak opatrne naznacil, ze na financovani by sme sa mali podielat obaja... Pred RD som to tak robila, no mam tak nejak zafixovane v hlave, ze to ma tahat manzel pocas RD.

ysseba
30. aug 2022

@impulse3 nechcela by som byt tvoj muz. Ze ja by som vsetko financovala, potreby pre nase dieta by z velkej casti financovali babky a moja draha polovicka by si minala 400€ na seba a svoje maniere. Tebe by sa to pacilo keby si na mieste svojho muza? 🤔 pochybujem. Takze podla mna to mate zle nastavene, mala by si to prehodnotit.

zmrzlinka2021
30. aug 2022

@impulse3
Kolko zaraba manzel?

impulse3
autor
30. aug 2022

@zmrzlinka2021 manzel ma priblizne 1200 v cistom. Naklady o ktorych viem: hypo 250, najom a energie 220, internet 30, nafta asi 150, strava 300+. Pausal 20. Ostatne jednorazove platby, poistky.. netusim.

98
30. aug 2022

@impulse3 sice nemam rodicak, ale tiez dako neviem peniaze ustriehnut, nechan si vopred dohodnutu cast z vyplaty a zvysok ide na spolocny ucet odkiak manzel vsetko riesi a odkladame a nejdeme na nulu, on je v tom lepsi 🙂...

jaroe
31. aug 2022

@impulse3 takže náklady manžela 1000 eur, plus si spomínala, že platí výlety/dovolenky, nábytok, spotrebice. A tebe treba niečo naznačovať z jeho strany. Ja by som ťa asi vrátila rodičom 😁