Hypotéka - čakám na znalca

peterszalma
12. feb 2023

Dobrý deň chcem sa spýtať.Riesim hypotéku už ju mám podanú a prešla banke aj dom je vybratý len čakám na znalca.Mam úver ktorý platím a nemám exekúcie ani podlžnosti len asi pred dvoma rokmi som dvakrát meškala so splátkou a to pár dní môže to ohroziť hypotéku a môže mi schvalovatel ju nepodpísať.Dakujem

kavicka12
12. feb 2023

Ahoj môj manžel mal úver ktorý splácal v banke resp.z účtu mu hneď banka sťahovala splátky a mali sme ešte jeden ktorý bol splateny no banka si sťahovala za splaten y úver splátky 3 mesiace.Prisla nám upomienka atď.volali sme do banky a chyba bola nakoniec nasa lebo sme nezrušili trvali príkaz .Ale keď v tvojom prípade to bolo pred 2 mesiacmi tak to asi nebude vadiť nám povedali počkať pol roka ,vraj to býva dlho Kim výmazu z registra

kavicka12
12. feb 2023

(Pred 2 rokmi som chcela vyššie napísať)

peterszalma
autor
12. feb 2023

@kavicka12 to bolo pred dvoma rokmi cca... úver mi sťahujú 28 dní mesiaci a nemal som dosť peňazí tak dačo stiahli a z ysok začiatkom mesiaca ..aké to bolo už 4 nabuduci mesiac čo zvyšok strhli tak to bolo možno 5 6dni ale nechodili mi upomienky nič.

amonet
13. feb 2023

@peterszalma zalezi od banky, vacsina riesi omeskania rok dozadu

jaroslav81
13. feb 2023

@peterszalma banka vidí omeškania 5 rokov dozadu...a áno môže to byť problém...záleží aj od banky, vraj ČSOB je na to háklivá, SLSP viac benevolentná...

peterszalma
autor
22. feb 2023

@jaroslav81 ja to riešim cez tatrabanku že vraj ťa banka je najviac čo vyhovie

peterszalma
autor
22. feb 2023

@jaroslav81 tak keď to bolo pred rokom a pár dní si myslím banka by to nemala riešiť nie

amonet
22. feb 2023

@peterszalma tatrabanka je vlastny svet, tam je to bud alebo🤷‍♀️