Koľko ušetríte?

daniela2202
30. dec 2022

Zarobím 700, ušetrím 300. Zdá sa mi to stále málo. Koľko ušetríte vy žienky?

mojmacik
1. jan 2023

@daniela2202 ta otázka sa dala na 100% predpokladať a teda aj tvoja odpoveď na ňu..... Je tu XY takýchto tém.. Teda téma peniaze, skôr však typu ako vyžiť zo sumy XY ešte z nej skoro polovicu ušetriť...Ale na Silvestraaaaa?

vista4
1. jan 2023

@daniela2202 skromná žena si, ušetríš z toho co zarobíš na môj vkus až až 🙈 ja by som sama z toho odložila možno 50 €
Strava, drogéria 400€, inkaso 200, telefón 35€ a kde sme ešte ze si idem kúpiť topánky, oblečenie, k zubárovi, niečo do bytu, TV, káva vonku.... Vlastne nič by som neodlozila. A kde je nejaký výlet? Veď vytiahnes nohy z bytu na jeden deň a stovka je fuč.

daniela2202
autor
1. jan 2023

@mojmacik ja som si to ani neuvedomila, že je Silvester 😊😊😊.... tak sa ospravedlňujem všetkým

mira0611
1. jan 2023

@daniela2202 ahoj, ja neviem ty co robis, ale mohla by si mi/nam dat recept. Lebo aj ja mam 3 izbovy dom, sice zijem so synom, ale ked si odratam hypo od mesacnych vydavkov, tak mi vychadza 350 euro. (Sice keby som zila sama, tak ny to bolo 280 euro lebo synov pausal, sporenie a vreckove by som usetrila) , mozno tak by som vedela mesacne 300 euro nasporit, ale inac je to pri tínedžerovi, ktory zje viac ako dvaja muzi, ako samozivitelka nemozne.

mikadooo
1. jan 2023

@daniela2202 ja vôbec netuším. Absolútne to nesledujem. Akurát viem že príjmy máme vyššie ako výdavky (máme spolu s mužom účet), takže asi je nám dosť dobre... Sú mesiace kedy asi ušetríme menej, alebo možno aj ideme do mínusu (napríklad leto - tábory a dovolenky), a potom sú také tie všedné mesiace, kedy sú len také bežné výdavky, že isto sme v pluse. Vzhľadom na to, že už mám všetko, čo som potrebovala k spokojnosti, tak už na nič veľké nešetríme, tak už to nesledujem.

rawmamka
1. jan 2023

@mira0611 To absolútne nemôžeš porovnávať, ak živíš dospievajúceho chalana, tak tvoje náklady na život sú niekde úplne inde ako u autorky, ktorá je single. Neboj, raz vyrastie a verím, že ti bude robiť najmä radosť 🙂.

mira0611
1. jan 2023

@rawmamka uz tym, ze sa narodil ma robi stastnou. 🙂

rawmamka
1. jan 2023

@mira0611 Ja mám také šťastie 3x ❤.