Kooperatíva PZP - škodová udalosť

heltova9
1. máj 2021

Dobrý deň, prosím Vás riešim teraz škodovú udalosť cez kooperativu.. jedna pani do mňa nacuvala a poškodila mi blatník a dvere . Chcem sa opýtať ako by to bolo najlepšie riešiť? Majú v ponuke riešenia: 1. Oprava v ich autorizovaných servisoch
2. Oprava v inom servise ako v ich
3.Vyplatenie škody rozpočtom
Prosím vás ako ste to vy riešili? Ako by sa to najlepšie oplatilo? Ďakujem

janai1
1. máj 2021

@heltova9 v autorizovanom je to najľahšie... Všetko si vyfakturujú medzi sebou

belllinka
1. máj 2021

@heltova9 a uz ti to teda uznali, ze sa to tak stalo a preplatia skodu?

inulienka11
1. máj 2021

@heltova9 my sme davali pred štyrmi rokmi v ich autorizovanom servise, lebo nam likvidatorka povedala,ze kebyze to robia v neautorizovanom nemuseli by vyplatit plnu sumu opravy.

nikpa
1. máj 2021

@heltova9 ak v servise tak určite v autorizovanom aby ti uznali celú sumu opravy alebo ak máš niekoho kto ti to opravi za lacno a dáš si to rozpočtom, ešte môžeš na tom zarobiť lebo v takomto prípade sa poisťovna nestará koľko ťa skutočne oprava vyšla.

miirka123
1. máj 2021

@heltova9 určite 1 lebo v inom servise neuznajú napríklad ich normohodinu a zvyšok sumy by si servis nárokoval doplatiť od majiteľa vozidla. Kooperatíva sa mi zdá uznáva normohodinu do 20€ a niektoré servisy majú normohodinu kľudne aj 25-30€ V Ba tak sa určite viac oplatí nech si oni s ich servisom riešia úhradu pzp podľa vašej zmluvy

hviera81
1. máj 2021

v autorizovanom.
mne jeden znamy hovoril, ze ostatne dve moznosti by kratili. a rozpoctom asi o polovicu by kratili....