Rada o rodinnom rozpočte

dododano
30. sep 2013

Zdravím všetkých chcel by som radu o rodinnom rozpočte. Dávam manželke celú výplatu cca 1600 EUR a ona mi tvrdí, že z týchto peňazí sa nedá vyžiť a rodina len živorí. Mohol by mne alebo jej niekto poradiť ako sa dá z týchto peňazí normálne vyžiť.Vopred ďakujem.

mdurickova
16. okt 2013

@mima4 ja zijem na liptove, 2roky som robila v banke a videla som prijmy kazdeho klienta.a nepamatam si ziadneho, ktory by mal prijem 1600Eur!!pravdupovediac ani ziadneho nad 1000eur, okrem vojakov...

miss
16. okt 2013

itaci maju tolko, teraz je po nich dost dopyt, a potom rozny vyssi manazeri, riaditelia...

barcelona94901
17. okt 2013

@tania900rr1 aj tu na západe ,200-300-350,-e je uplne bežný stav na výplatnej páske

mattuliatko30
17. okt 2013

@dododano 1600eur, je krásny peniaz...z toho sa musí dať vyžiť aj keby čo bolo....porovnaj si ako dokážu vyžiť rodiny s 500 eur...a potom si odpovedaj...ak fakt nemáte nejaké horibilné sumy za hypotéky...a iné výdaje...tak je to len o tom ,že žena nevie hospodáriť s peniazmi...veď si odkladajte každučký bloček...zrátajte na konci mesiaca..podeľte to do skupín,kde sa najviac míňa...a uvidíte,...či sa s tým dá niečo robiť....hlavne sa o tom rozprávajte....!!! 😉 😉 držím palčeky...

biancal
17. okt 2013

my nemame ani tych 600 😀 a vyzijeme, ja som na RD, z muzovej vyplaty nam po odpocitani vsetkych vydavkov ostane 50e+moj rodicak 🙂 mat tvoju vyplatu, tak 1000e odkladam a zo 600e zijem 🙂

barcelona94901
17. okt 2013

@dododano moja švagrinka tiež nedokázala vyžiť,pretože sa nevopchala do kože,čím viac brácho zarábal ,tým rýchlejšie to dokázala oplieskať,nemala problém minuť sama s dieťaťom 3000,-€ za týžden a prísť si k nám ešte požičať,alebo ju nabaliť jedlom ,uplna normálka 😝 a čuduj sa svete moja už ex-švagrinka sa naučila vyžiť aj zo 400 eur,síce inde z toho žiju celé rodiny,aj z menšieho a maju vačšie náklady ,ona na dieťa nemá žiadné výdavky...ale dokázala to , pretože musííííí,to je ten rozdiel 😉 a nie je jediná ,ktorá takto podobne skončila 😝 baby tu dobre radia ,stačí si o tom pokecať,zrátať výdavky ,bločky odkladať a hned sa rozjasní

marca1331
1. nov 2013

dobry vtip na vecer vdaka 🙂 🙂 my ziijeme z 550 eur mes.z toho muz precestuje do prace , samozrejme neake pozickyktore mane ze sme chceli zit sami.. A zijeme z 200e mes..nezivorime,dcerka ma vzdy co potrbuje.... Tak toto je asi len neaky vtip..

dododano
autor
12. nov 2013

Ešte raz Vám ďakujem, že ste si našli chvíľu času a odpoveali ste mi na môj príspevok, veľmi mi Vaše odpovede pomohli.

blbo
20. nov 2013

zober rodinný rozpočet do vlastných rúk,čo ked si "ulieva" bokom,niečo nemáš v rodine v poriadku,prepáč

bambibam
20. nov 2013

tak to Vám gratulujem ,to sú u nás 2 mesiace ,platíme hypo,nájom+ostat.výdavky , nuž asi sa budete musieť uskromniť , u nás 5 členná rodina ked máme 800€ (výplata,rodičák,a rod prídavky) za mesiac tak sa cítime bohatí 🙂 , žijeme síce skromnejšie ,ale šťastne. Jedine sa modlíme nech už môžem zohnať prácu a privirobiť nejaké to €.

kofoluska
5. feb 2014

@dododano Tyyyy jo ako nexcem byt hnusna voci Tvojej manzelke, ale je normalna? Aj moj muz nosi domov cca rovnaky obnos, mame pol rocneho syna a hypoteku za byt v Bratislave. Rozhodne nezivorime, malemu kupujem dokonca vacsinou nove oblecenie, aj ked nejake veci mam aj pozicane obnosene od kamosky a nieco sme "zdedili" po synovcoch.
Nepoviem Ti presne, ake mame mesacne naklady na stravu, drogeriu, oblecenie, obuv - to sleduje manzel. Ale hypoteka 620,-, najomne a elektrika cca 250,-, telefony dokopy cca 30,-. Plus tak raz za dva mesiace plna nadrz do auta. Raz do roka koncesionarske poplatky, dialnicna znamka, poistky za auto, poistka za byt, dvakrat do roka poistka za maminu chalupu, tento rok aj STK a emisna. Dalsia stabilna polozka su plienky a umele mlieko - to je kupovane obvykle v akciach a vacsie mnozstvo, takze povedzme raz za dva - tri mesiace 200 ecok.
Vlani sme kupili byt, takze sme sa vyplieskali zo vsetkych uspor a navyse zobrali hypoteku. No aj tak sme od cca maja minuleho roka do tohto mesiaca boli schopni z mojej materskej a manzelovho platu usetrit na mimoriadnu splatku hypoteky, ktoru budeme davat teraz vo februari. Od huby si neodtrhame, nezivorime, netrieme biedu. Od marca budem dostavat uz len rodicovsky prispevok, ale to u nas znamena len tolko, ze mimoriadna splatka hypoteky tak skoro nebude. Nie ze budeme zivorit.
To len na porovnanie, ze pravdepodobne mame cca rovnake prijmy ako Ty a Tvoja manzelka (hoci som nezachytila, ci je na rodicovskej alebo pracuje - ale moja materska bola cca vo vyske mojho cisteho prijmu, takze tak ako tak je to porovnatelne).

Na Tvojom mieste by som ziadala od manzelky VSETKY blocky ku VSETKYM nakupom, nech Ti vymenuje VSETKY vydavky, ktore mate. Ste manzelia, mas pravo (ak aj nie povinnost) toto vediet. Manzel si vsetky nase prijmy aj vydaje znaci do speci softu. Ma tam pekne kategorie, podkategorie a neviem co este. Ku kazdemu vydaju je okrem toho este moznost pripisat komentar. Takze ak je kategoria "zabava" a ja kupim synovi hracku, pripise si, ze to bola hracka pre maleho. Da sa vdaka tomu krasne odsledovat, kolko ktory mesiac minieme na stravu, na oblecenie, drogeriu, kozmetiku, ake su naklady na auto, kolko sa minulo penazi na posedenie s kamaratmi pri pive.
Ten soft najdes tu http://www.rq.sk/index.html a nie ze manzelka nech do neho vsetko zapisuje. Zapisuj vsetko Ty. Pretoze ak ona nieco kupi a nezaznaci, Ty to nezistis a problem budete mat stale. Osobne odovzdavam manzelovi vsetky uctenky a ked idem na trh, kde uctenku nedostanem, tak sa snazim aspon priblizne si zapamatat, kolko som minula. Nevidim na tom nic zle ani to nie je sposob buzeracie ci obmedzovania. Manzelovi je jedno kolko penazi miniem, dolezite je, ze to vie poznacit - aby sme my do buducnosti vedeli, kde sa da usetrit.