Skromné Vianoce

emma2310
13. nov 2013

Vianoce maju byt take ze stedry stol a plno darcekov pod stromcekom. Ako som tak pocitala nas rozpocet tak tento rok budu dost skromne ☹

zuju2
18. nov 2013

Presne ako píšu ostatné žienky.Vianoce nie sú o darčekoch, ale o rodinnej pohode.My máme 3 deti a každé dostane 2 darčeky. Tentorok nám zomrel dedko, preto tieto Vianoce budúbez neho smutné. Vymenila by som všetky darčeky sveta, len aby bol pri nás. Viuanoce nie súo darčekoch, len deti znich majú radosť. Niekedy boli ľudia chudobním nemali darčeky ako teraz, ale mali sa radi, nenávideli sa a ani nepoznali nenávisť.

hwiezdinka
21. nov 2013

A ked uz nejake darceky (predsa len, Vianoce su Vianoce), kludne stacia aj malickosti, ktore potesia 🙂 Mozno aj nejake hand made darceky 😉 A nenechat si to na poslednu chvilu, ale zhanat ich postupne.

izsakanita
22. nov 2013

ahojte, chcela by som Vám Všetkým ponúknuť prácu -brigádu v Bratislave v obchodných centrách Avion, Aupark, Centrál v luxusných butikoch, v raňajšich hodinách denne 3 hodiny od 7.00 alebo od 8.00. ide o upratovanie, poutieranie, v čistom prostredí. Keby niekoho zaujala práca môže sa hlásiť na info@hrci.sk, alebo v pracovnom čase na 0357731644 telefonnom čísle, práce vhodná aj pre mamičky popri materskej, dôchodkyne, študenti, invalidi.Hláste sa aby ste si trošku prirobili na darčeky🙂

miss
23. nov 2013

zaujimave, ze sa nikto nehlasi, ako brigada na privyrobenie super, sice v ip mozu byt prihlasky, takto pred Vianocami je fakt dobre vsetko, ja som rozmyslala, ze ku praci si najdem este jednu, ale ja mam v praci nadcasy, koncim o 18tej, 20tej, 21tej, najskor jeden den v tyzdni o 16.30 ostatne som dlho predlho, tak ani nemam sancu a roboty kopec, len keby bola aj tak ohodnotena :(

monna1608
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macamac
23. nov 2013

@monna1608 😵 ďakujem 🙂
je to od teba veľmi milé 😵
a tiež ti prajem krásne sviatky - nech zastúpiš babinu najlepšie, ako vieš 🙂
je super mať babičku alebo spomienky na ňu, ak máš babičku akoby z filmu "Babička"
to je ten pravý a najkrajší darček 🙂
a potom spomienky.....
veru, nespomeniem si na všetky hmotné dary, ale zážitky .... sú večné 😉 🙂 🙂

hwiezdinka
26. nov 2013

@miss Je to strasne, ked to citam, vidim, pocujem....zivot predsa nie je o tom, aby ludia otrocili! A este za par smiesnych drobných!!! Ved ked tak dlho robis, co z toho dna mas? Mozno by bolo dobre zvazit si, ci ti to za tie peniaze naozaj stoji...viem, o com hovorim, sama som z jednej firmy presne kvôli tomu odisla. Samy stres, praca od nevidim do nevidim a za malo penazi.

miss
26. nov 2013

hwiezdinka - tu na vychode si clovek velmi nenavybera a hypoteka sa sama nezaplati :( ale nestracam nadej, pevne verim, ze sa najde nieco lepsie 🙂 co cloveku ostava? este, ze tu nadej ma 🙂 mna mrzi len to, ze pride vyplata, poplatim co mam a nic neostane, to ma stve popri tej pracovnej dobe

petri22
27. nov 2013

@miss to je jedno,či na východe,či na západe, tu v BA sa tiež zhoršila situácia,takže skromné Vianoce budú asi u viacerých ... 🙄

hwiezdinka
1. dec 2013

@miss Drzim ti palce, aby si si nasla nieco lepsie. Viem, ze je to tazke, ale ako vravis, nadej musime mat! 😉

blue_eyes
11. dec 2013

@emma2310 nech Ťa to netrápi...tiež bude mať skromné Vianoce...a už som sa prestala rozčuľovať...pokiaľ ste zdraví tak to neriešte a deti to pochopia..🙂)) neboj nič...🙂)

blue_eyes
11. dec 2013

@izsakanita keby som bola v Ba tak idem okamzite....🙂)

brumcaky
11. dec 2013

Netrap sa emma. Maminky maju pravdu. Ak mas rodinu ktora je s tebou si bohaty clovek a aj velmi stastny.

silvinuska6
11. dec 2013

ja by som sa tým tiež netrápila neviem čo to je za trend v posledných rokoch pretekat sa kto komu kupi viac darcekov fotit ich a vycapovat na fb a kona aby sa pochválili kolko vela toho bolo .... vianoce su o niecom inom a to ani nechcem zacat hovorit o tom ze najviac sa mi páci ako ludia ktorý neveria v boha si robia vianoce 😀

ariadna22
12. dec 2013

@emma2310
my riešime vianoce nasledovne:
kupujem veci deťom po bazárikoch. Maminy tam majú nové niekedy vôbec nepoužité hračky za dobré ceny. takto môžte veľmi veľa ušetriť. knihy tiež z antikvariátov a bazosu.

lucynka8@post.sk táto pani vlastní secondhand vo veľkom. minimálny odber je 25 ks oblečenia za 25 eur aj spoštovným, tak to bolo minulý mesiac, skúste jej napísať, vecičky má krásne a podľa toho o čo máte záujem, napr. my sme brali zimné veci na chlapca 122/128. veci sú z angllicka. ,
potraviny - ak máte mrazáky, tak kupovávame naraz aj 50 kg mäsa, samozrejme veľa zavárame... .

tamarago
21. dec 2015

Ak chceš tieto Vianoce prežiť naozaj v skromnom a duchovnom pokoji, odporúčam ebook o Vianociach Inak od Martina Bruncka, úplne zadarmo na stiahnutie do emailu. Ja tieto Vianoce nevarím, neupratujem, nemám darčeky a som s rodinou vpohode 🙂 Pokojné sviatky všetkým! Tu je link: http://martinbruncko.com/e-book-zdarma/

saxana000
18. nov 2021

Kazdy kolko moze...ak mas muza deti domov a zdravie jezisko Ti toho nadelil viac ako vacsine rodin v nasej republike.
Ryba nemusi byt losos a tych par zemiakov na salat a majolka nestoji tak vela.stromcek mame uz 6ty rok presne taky isty a stale je krasny a tesime sa z neho.pod stromcekom si mozete najst aj prakticke veci ktore sa kupuju tak ci tak aj pyzamo aj sprchac sa da pekne zabalit nikoho neurazi a rozpocet velmi nezaboli..co sa tyka deti nezastavam nazor ze darceky musia byt cez pol obyvacky..ale teda aspon ten jeden vysnivany by tam mal byt.my uz to nejak pochopime ale pre tie deti by clovek aj modre z neba zniesol.nasa chce bieleho konika nikto netvrdi ze to musi byt odrazaci chodiaci elektronicky a mega moderny za 300 eur.ale zelanie sa jej pokusime splnit.k tomu nejaku omalovanku plastelinu oblecenie a hotovo.lebo aj u babky chodi jezisko a cim viac toho dostane tym skor by nevedela co od dobroty a vsetko by ju bavilo iba chvilu.z vypekania by som si velku hlavu tiez nerobila u kazdeho je nachystane a potom sa vsetci stazuju ze to nema kto pojest.robim iba par medovnickov a lineckych len pre tie chvile ked ich mala robi so mnou a chrumeme ich este po novom roku ku kave.posledne roky sme s mamou dohodnute ze spravime kazda nieco z vacsej davky potom si to povymiename a hned mas aj 4 druhy kolacov na stole..
Pekne sa oblecieme zavolame si s rodinou doma je pokoj sme spolu pozerame rozpravky a to su pre mna vianoce.

soldi
18. nov 2021

Mam Ti napisat ake budu moje vianoce? Bez deti, bez darcekov, bez rodiny.
D
S muzom sa rozvadzam, tento rok je s detmi on.
Moja rodina ma kvoli rozvodu odvrhla a uz rok so mnou nekomunikuju.
Rok zivim sama styri deti, lebo muz mi nedava stale ziadne vyzivne.
Idem si kvoli tomu zufat? Nie. Hadam to bude o rok lepsie 🙂

lucia147852
18. nov 2021

@emma2310 no práveže Vianoce take byt nemajú. Vianoce majú byt o rodine. O tom, že si možno doprajem niečo čo bežne nie, ale môže to byt kľudne maličkosť čo poteší.

minimilan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zabka4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz