Zablokovaná karta

7. nov 2023

Ženy, ak mám novú kartu, platila som nejaké platby a následne mi píše že karta je zablokovaná. Co s tým? Platby boli cez telefón v Apple Pay. Treba ísť do banky či sa to dá aj inak?

sweet20
7. nov 2023

isla by som do banky alebo zavolala na infolinku

maranco
7. nov 2023

Banka ti neposlala žiadnu správu SMS alebo do IB že zablokovala kartu a ju máš kontaktovať?

autor
7. nov 2023

@maranco nedošla mi žiadna info. V aplikácii mám že karta je dočasne zablokovaná, mala som celkom novú kartu ani som ju nepoužila a neaktivovala v terminály ale dala som si ju do peňaženky na mobile a platila pár platieb. Myslím si, že banka zhodnotila, že bola zneužitá alebo neviem ale kvôli tomuto do banky moc nechcem, teda ani skôr ani nemám sa ako dostať 😅 preto či sa to neda nejak spraviť

maranco
7. nov 2023

Mne keď novú kartu prvýkrát zablokovali po nákupoch v Číne tak mi poslali SMS aby som zavolal. Zavolal som na infolinku, potvrdil že som robil nákupy a odblokovali. Tak skús tiež zavolať.

ekira1
7. nov 2023

Mne k novej karte vždy príde i upozornenie, že prvú platbu mám vykonať v termináli a použiť PIN. Toto môže byť tiež dôvod, nebola prvá platba s pinom, mohli ju zablokovať, že ak sa nedostala k majiteľovi.

misinka0611
7. nov 2023

Určite preto. Najprv treba kartu aktivovať podľa ich pokynov.