Už neviem, ako mám riešiť problém s črevami.

viva13
25. aug 2019

Niekolko rokov bojujem s hnackami.niekedy mi spravi niektpra potravina zle inokedy nie.nastanu mi hnacky a silne krce.teraz som bola na tom 1tyzden dobre ano tak casto to mavam.niekedy mam stolicu notmalnu a ide zomna voda s hnilobnym zapachom a bolesti criev.uz som z toho zufala.uz som vyhladala 3gastro vsetci zaver syndrom drazdiveho creva a kolonoskopia ani u jedneho aj ked som si pytala.ze si mam davat pozor na to co kem ale uz mam pocit ze nemozem nic jest.stale nieco nove mi spravi problem.

snehulienka8
25. aug 2019

@viva13 sestra riesila to iste, ked bolo najhorsie pomahalo jej uplne sa zrieknut tohto: mliecne vyrobky, muka, cukor a maso, no a smozrejme alkohol, kava, ..sladkosti a podobne, tiez nie..a pila veeela nechtikoveho caju, stale ma problemy, asi to suvisi i so stresom, ale aspon dokaze fungovat..a urcite chod k odbornikovi co ta kompletne vysetri

viva13
autor
25. aug 2019

@snehulienka8 a ktorému?na gastre som bola u 3,aj na alergologii

3009
25. aug 2019

@viva13 dobré je si kúpiť probiotiká Colon Dophilus a aj kozie kolostrum. Lieky Duspatalin na lekársky predpis od gastroentrológa.

bibistec
25. aug 2019

Skus si dat urobit testy na potravinove intolerancie. Su dost drahe ale na rozdiel od beznych u lekara presne. Po druhe by som nasla dobreho gastrologa nech spravi hadicku a komet vysetrenia. Zatial zo stravy nic nevylucuj az po testoch. A aj genetiku nech spravi. Ked vedia urovit tieto vysetrenia detom nech urobia aj dospelemu. Tiez sme si presli kadecim a uz by som sa bedala odbit.

viva13
autor
25. aug 2019

@3009 duspatalin enerol som mala od gastro a aj tak som mala problémy,probietiká som už vyskušala viacdruhov každý den a tiež nepomahalo

viva13
autor
25. aug 2019

@bibistec tie mám spravené u alergologicky aj vzorka tenkeho čreva bola vyšetrená aj lepok,genetiku super to skusim

bibistec
25. aug 2019

@viva13 nie testy u lekara a sukromne testy kde krv posielaju do zahranicia su uplne aleze uplne odlisne ani nahodou nie podobne. Nam napr na alergu ani na gastre nic nevyslo a na sukromnych brutal 3 a4ky potravin ktore vadia a zrazu pomohlo

bibistec
25. aug 2019

Potom testy na panlreas nerobili? To sa berie naraz krv a moc. Dalej plesne? Zapaly? Nic nezistili?

snehulienka8
25. aug 2019

@viva13 to ja uz neviem....drzim palce

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yvana74
25. aug 2019

@viva13
Dobry den. Na problemy s crevami je velmi dobry a ucinny vceli pel. Najdite si nejakeho vcelara vo vasom okoli, a skuste. Nie vsetci ho susia. Nechvaju ho len ako potravu vcielkam. Niektori ho surovy pridavaju do medu - velmi dobra kombinacia. Kazdy den lyzicku, myslim ze ucinky rychlo spozorujete. Dobry je aj suseny. Davam si lyzicku do asi deci vody z vecera do rana, rano vypijem. Vyskusajte.

lyci
25. aug 2019

@viva13 napodobne. na gastro uz davno nechodim. je to zbytocne. treba hladat a citat a skusat. nezhorsuje sa to nahodou po ovoci, popripade po kolacoch a pod? alebo nekychas, ked vypijes trochu vina?

viva13
autor
25. aug 2019

@bibistec sukromne do zahraničia?to som ešte nepočula,kto berie tu krv?
@bibistec len vzorku zo stolice som mala vyšetrene negatívne

viva13
autor
25. aug 2019

@yvana74 ja som pel brala davnejšie do medu na čreva som neskušala

viva13
autor
25. aug 2019

@lyci víno nepijem vobec,napr.niekedy vypijem kávu a je pokoj inokedy do pol hodiny krče hnačky,vždy je to z niečoho iného niekedy nie je problém dlho inokedy príde z niečoho vždy po inom

janaia
25. aug 2019

@viva13 mne vysla krv 2x negatívne až pri biopsii mi zistili celiakiu. Tiež som musela vyhľadať druhého dr., lebo ten prvý mi nechcel robiť žiadne vyšetrenie. Urcite by som vyhladala dalšieho doktora. Až n

alenka777
25. aug 2019

@bibistec mozem poprosit blizsie info o tych testoch do IP? Dakujem

bibistec
26. aug 2019

Dievcata tie testy na potravinove intolerancie su rozne my sme davali dcere robit alcat test to bolo davno krv posielali do nemecka. Manzel si uz daval robit v envy to su testy kde cast tusim 70 eur preplatila union. Pozrite vo vasom meste na stranke unionu ze ktore institucie to robia. Lrv odobera lekar na to urceny cize nerobia to hoci kde. A je k tomu aj konzultacia kde vam vsetko vysvetlia. Niektori lekari to neuznavaju akurat ze zaujimave je ze na rozdiel od beznych testov tiezo ukazu plno veci..bezne nic. Ale najprv nech vas vysetri lekar. Hlavne hadicka je smerodajna tam aj plesne najdu, zapaly, vredy kadeco. Niekedy to treba rázne preliecit a aj pabkreas nech skontroluju. A az potom ak nic nenajdu tak tie testy su fajn. Nam velmi pomohli ja ich kazdemu odporucam. My sme mali velmi tazke stavy.

lyci
26. aug 2019

@viva13 byt tebou, tak si nastudujem daco o histamine a fruktozovej malabsorpcii. mam s hmackami a krcami proboem roky, beriem to uz za bezny stav. kava mi castejsie pohorsi ako neuskodi. minuly pondelok som po dlhom case vypila jednu kavu a uz som si zase rozhadzala creva na niekolko dni. na fruktozu som prisla asi pred 2 mesiacmi. neprezenie ta napr po melone? a fruktozovy sirup je skoro vo vsetkom sladkom

kittyna5
26. aug 2019

Môžem odporučiť gastro v BA Thalion. Mám podobné problémy a riešia to. Lekárka pre podozrenie na Crohnovu chorobu ma hneď poslala na magneticku a potom sa uvidí čo ďalej. Ročný poplatok je 50€, to si myslím nie je veľa a prístup k pacientovi je fajn, aspoň moja skúsenosť.