Koleso verzus rukávniky pre 2,5 ročné dieťa

lilly0812
7. júl 2014

Dobrý deň,

viete mi prosím poradiť kde kúpiť koleso/rukávniky pre 2 a pol ročné dieťa? Kúpili sme koleso 50 cm no malému je trochu veľké, menšie nemali. Hľadala som v obchode aj rukávniky no všetky boli 3-6 rokov, pre deti od 2 rokov som nič nenašla.

prasiatko30
7. júl 2014

@lilly0812 tak to je jasne ze musi mat nejake tie pomocky na plavanie ale ja sa ti snazim povedat ze netreba to prehanat s rukavnikmi je uz 2r dieta ok 😉

tortelinka
7. júl 2014

@lilly0812 tak kúp obyčajné rukávniky v tescu, veľké určite nebudú, a s nimi bude pohyblivejší ako s kolesom

lilly0812
autor
7. júl 2014

@prasiatko30 tiež si myslím

wextra
7. júl 2014
lilly0812
autor
7. júl 2014

@wextra Vďaka

tova
8. júl 2014

@lilly0812 pre 2.5r. deti su najlepsie vesty, ktore sa zaistia okolo pasa na 2-3 krat. a vacsinou este medzi nohamy. kolesa su velmi nebezpecne, rukavy tiez. vo veste sa malokedy nieco moze stat. Min. tyzden sa v nasom meste chlapec skoro utopil, lebo plaval len z noodlou (hore link) a vytiahli ho uz modreho, nedychal. ak chces ho naucit plavat zapis ho na plavecky, tam vedia odborne ako na to aj maju pomocky. toto je este dobre a bezpecne v zadu je na klip https://images.search.yahoo.com/images/view;_yl...

simca06022011
8. júl 2014

Cherek plavacie kolieska... perfektne, velmi odporcam. Maju ich online, su aj videa na youtube. Pouzivame ich od malicka (1,5r). Mame aj vestu, to je totalne zle pre nas. Aj plavky z tymi plavacikmi vnutri ale aani to nam nevyhovuje, kedze to dieta plava ako korkovq zatka na vode a vobec neplaa a o obliekani/vyzliekani ani nehovorim.

prasiatko30
8. júl 2014

@tova dovolila by som ti oponovat ohladom toho noodle ako ho ty volas - tak ako pri kazdej takejto pomocke dieta musi byt pod kontrolou rodica alebo ineho dospeleho cloveka - je to proste tak a vela dospelakov si to neuvedomuje a potom sa deje to co sa deje. Moje deti su na bazene v lete kazdy den - rano aj poobede - od malicka starsia nemala este ani rok, nechodila a uz sa cclapotala vo vode a prezila to. Pouzivali sme na zaciatku koliesko - aj to stymi gatkami, a hlavne rukavniky - a co je najdolezitejsie odsedeli a odplavali sme si hodiny pri/v bazene my rodicia. Ja doteraz nenecham starsiu dceru na bazene bez dozoru - a to je uz schopna plavkyna - ma to proste zakazane a pokial je moje dieta v bazene tak ja som pri bazene pripadne ak musim odskocit tak popytam niekoho s pritomnych aby mi na nu dohliadol. U mladsej som prakticky v pohotovosti cely cas ako je v bazene lebo len teraz sa zacina pustat a zacina plavat sama - dokonca sa uci bez kurzov proste stratili sa rukavniky a ona pekne sama zacina plavat - ako pes ale sa udRzi, zacina peknedychat a ma churro. Ale to neznamena ze ja naladujem deti na bazen a idem sa opalovat na travnik 😉 a tak by to malo byt pri vaetkych tychto pomockach lebo nahoda je svina a dieta sa moze utopit aj v tej plastikovej bubline pokial sa prihodi nejaka nehoda

prasiatko30
8. júl 2014

@tova btw u nas sa teraz utopilo 7r dieta - predpokladam ze v tom veku uz plavalo ale deti asi vystrajali na bazene a nieco sa stalo - co netusim

pitik
8. júl 2014

@ancovec aj my ich mame od nejakého polroku, co sme chodili na plavanie a uuuuplne perfektne, keby som to poznala skor, aj starsi by s nimi boli. Drobec aj v mori ako rocny v pohode sam medzi vlnami plaval. teraz akurát predavam tie zelene, lebo som uz kupila na toto leto tie cervene, uz bude mat 3 roky 🙂 ale naozaj odporucam, koleso mi ziaden rehabilitacny lekar neodporucal a to sme ich obchodili velmi vela, kedze sme vojtovali aj s prostrednym aj s najmensim

lilly0812
autor
8. júl 2014

@tova vdaka za link, a kde je mozne kupit na slovensku?

tova
8. júl 2014

@lilly0812 speedo to predava, ja byvam pri pobrezi a tu u nas na niektore plaze a bazenov nepustia s plavacim kolesom ablebo niecim nafuknutym. Tie vesty a napr. to na linku hore je schvalene pobreznou zachrankou (zhruba prelozene) tie nafukovacie su ok, na domaci bazen kde su 3 osoby v bazene, je dobry vyhlad na dieta, bazen je do pasa atd. ale vo verejnych bazenoch a plazi len tie pouzivam, neraz sa mi syn alebo dcera zvrtli a skocili do bazena alebo vosli do oceana s plavacim kolesom neviem ci by prezili a rukavy urcite neudrzia na mori alebo oceane kde su vlny. Pozri hodnotenia speedo, puddle jumper sa to vola http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_2?url=se...

tova
8. júl 2014

@prasiatko30 noodle sa to vola po anglicky, a pozeram ze na sk to volaju slize, to je len ale hracka, nie pomocka na plavanie. Predpokladam, ze deti mas v bazene nafukovaciom, alebo max. 2m. v domacom si samozrejme ludia mozu robit co chcu aj pouzivat, ale do verejneho alebo na dovolenku do mora by som brala nieco bezpecne.

tova
8. júl 2014

@pitik nic nafukovacie do mora a oceana detom nedavaj. omg, ved sa jednoducho moze pretrhnut, o kamen, riasy, nieco plavajuce vo vode. vlny behom par sekund piesok pod nohamy podmyju a odtiahnu dieta dalej do mora, aj ked si myslis ze si na 2 kroky od neho.

tova
8. júl 2014
yanni
8. júl 2014

@lilly0812 my sme nasich dvoch mladsich prihlasili na sukromne hodiny plavania. Len ucitelka plavania a oni dvaja. Tak ta nam vysvetlovala ake su tieto plastove nafukovacie "pomocky" nebezbecne, hlavne koleso. Ruukavniky su nie dobre uz z toho hladiska, ze brzdia pri plavani. Ten pohyb rukami nie je taky volny ako ked ich nema. A je to jedno, v akom veku sa dieta uci plavat. Tiez aj ked ho cielene neucis plavat, v rukavnikoch ci kolese je ten pohyb znacne obmedzeny.
Nam dali toto:
http://schlori.de/en/kissen.htm

Najskor som bola dost skepticka, ked som to videla, ale potom, ked som tie deti videla vo vode, ako sa pohybuju, ako automaticky zapajaju nohy aj ruky, tak prirodzene. Nic ich nebrzdi v pohybe.
A k tomu je to este velmi ekologicke. Vyrobene zo 100%tnej bavlny, nafukne sa to podla potreby (menej ci viac) v mokrom stave jednoducho cez latku. Moze sa to normalne prat v pracke. Uviazane to maju okolo pasa.

lilly0812
autor
8. júl 2014

@tova diki, no ja som myslela, kde sa to predava v SR alebo či je to možné objednať z nejakého internetového obchodu (v rámci SR a ČR nie z amazon.com), neverím takýmto stránkam, prevažne pýtajú platbu vopred, ktovie za ako dlho by to prišlo. Cez slovenskú Heureku mi také nič nenašlo.

lilly0812
autor
8. júl 2014

@yanni tak to vyzerá zaujímavo, len keď kliknem na slovenskú vlajku v rohu nič sa nestane. Koľko to stojí? Inak ja nemám peniaze na hodiny/kurz plávania. Čo sa týka kolesa ja som mávala ako malá koleso, aj ostatné deti z rodiny a nikdy sa nikomu s kolesom nič nestalo. Neviem či sa kolesá nejako za tie roky zmenili no skutočne keď sme boli malý s kolesom neboli žiadne problémy.

yanni
8. júl 2014

@lilly0812 hej aj ja som to zistila. Do slovenciny to asi este neprelozili. Len nechapem preco v slovencine. Kde na ten jazyk prisli 😀
A preco sa bojis objednavat cez amazon. My objednavame väcsinou len tam. Jasne, ze sa musi väcsinou platit cez kreditku ale ked je moznost, platim cez paypal a tam mas 45 dni cas sa stazovat, ked ti napr. nepride tovar. Paypal ti potom vrati peniaze. Raz sa mi to stalo, ze mi neprisiel tovar (nebolo to kupovane cez amazon ale priamo cez webku predajcu) , kontaktovala cez mail paypal a prachy mi pripisali spät na kreditku.
Tie vankusiky sme kupovali tiez cez amazon, jeden den objednali a na druhy uz boli u nas.
http://www.amazon.de/Unbekannt-001-Schlori-Schw...

Inak co sa tyka kolesa, ja si pamätam, ze sme tiez mali doma ako deti ale nejak sme to nepouzivali, lebo to bolo len na ostaru. A kridelka sme mali tiez ale ja som to nechcela, lebo sa to zle zvliekala. Ale vedela som plavat v troch rokoch. brasko nemal nikdy nijake pomocky a neutopil sa. Ale dnes su deti blaznivejsie, maju viacej vselijakych somarin na striekanie atd, viacej je toboganov... Mne sa zda, ze dnesne deti su nejak menej opatrne. Preto som chcela, aby sa chalani naucili sim skor aj plavat, aj riadne lyzovat, bicyklovat.
Ono je to s tymi kolesami ako s prilbami na bicykel, pri lyzovani, korculovani, sedackami do auta. Toto vsetko sme my nemali a prezili sme zdravi nase vlastne detstvo.

tova
8. júl 2014

@lilly0812 ved amazon ma uz prist coskoro aj na sk. S amazonom som nikdy problem nemala, to skor male sukromne sk stranky by som bola skepsticka.

tova
8. júl 2014

u nas pouzivaju v plaveckej skole toto na chrbat https://images.search.yahoo.com/images/view;_yl...

yanni
9. júl 2014

@tova to tiez vyzera fajn. Zapne sa to tiez pod prsiami?

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilly0812
autor
9. júl 2014

@tova ďakujem, už som našla v Hej.sk , objednala som.

lilly0812
autor
9. júl 2014

@yanni no osobne nemam ziadne skusenosti z nakupom cez Amazon no znamy si par krat objednali, zaplatili vopred a nic im neprislo, peniaze im nevratili. Uz som nasla to o com mi pisala tova (taka ta vesticka puddle jumer) na Hej.sk tak som to objednala. S paypalom mam taku skusenost, ze som sa na stranke pokusala registrovat a nechcelo mi zobrat platobnu kartu, neviem preco. Vobec to neslo.

tova
9. júl 2014

@yanni ano na chrbate.

yanni
9. júl 2014

@lilly0812 hihi ti je zlate. Ale zase len nafukovacie z plastu. Ja tie plastove nejak nemusim. Ale ked splnia ucel, tak je to OK. Inak nam instruktorka plavania vysvetlovala, ze take male deti 2-3 rocne treba najskor naucit plavat ako psik. Nech len tapkaju po vo vode. Treba im vycibrit motoriku. Potom ked takto budu vediet slusne "plavat" hlavne s hlavou nad vodou (v ziadnom pripade ich nechat plavat pod vodou), zacat ich ucit tie spravne pohyby. najskor nohy a pridat ruky.

Inak k paypal: visu a maserkard a american express by malo zobrat. My sme problem nemali. Aj muz sa zaregistroval a v pohode mu visu prijalo.

lilly0812
autor
9. júl 2014

@yanni tieto nafukovacie nie su. Je to vyrobene z PE peny, ktore sa pouzivaju v zachranarskych vestach takze nic plastoven na nafukovanie. Keby to bolo nafukovacie z plastu bolo by to to iste ako rukavniky.

To plavanie...ja som maleho skusala apson vo vani dat do polohy ako pri plavani no nechcel byt tak, bal sa. Kupe sa rad no vo vani sedi, vo velkom bazene sa mu bude asi pacit no este v ziadnom nebol takze neviem ako bude reagovat. Na kurzy plavania sme nechodili a zrejme ani chodit nebudeme kedze je to financne dost drahe.

Co sa tyka toho paypalu tak som pred par dnami skusala opat registraciu, nezobralo, je to VISA karta.

baryana
28. júl 2014

@lilly0812 mne sa ta pomocka puddle jumper tiez zapacila, pomohla mi tato tema 🙂 takze vdaka. tiez som objednala cez hej. a len tak pre zaujimavost, vcera som to objavila aj v baumaxe. ale tam je to za 19,90. tak som si to aspon poobzerala je to naozaj perfektne. tebe uz to prislo?
@tova, vdaka 🙂

cayar
28. júl 2014

http://www.aqua-sport.sk/detsky-vodny-svet/plav...

Tieto su Super. Su drahsie, ale su odnimatelne.