Snaženie o bábo - úprava cyklu

mia091
3. jan 2021

Ahojte baby, idem si po radu. Prvýkrát som bola tehotná,keď sme si dávali pozor ale stalo sa 🤷🏽‍♀️ bohužiaľ som potratila. Teraz sa snažíme o bábo ale zatiaľ nič. Chcela by som si nejako PRÍRODNE upraviť cyklus. Mám ,, krámy,, raz za 3 mesiace. Prírodne pre to,lebo som prekonala trombozu z antikoncepcie a teda nemôžem brať žiadne hormóny, ani vyvolávačku mi nemôže doktor pichnúť. Tak či máte nejaké finty,keďže teraz mám problém aj ovulačku vyrátať. Ďakujem

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
carrot_apple
3. jan 2021

@mia091 áno,mastodynon obsahuje vitex jahňací a ten ti upraví cyklus,ale cca pol roka to zaberie,ja som sa tak dala dokopy, úplne super bylinka 💪

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nela6
3. jan 2021

@mia091 nevyznam sa v problematike, uvediem len priklad, sestrina kamoska nemavala kramy vobec... nasadila len kyselinu listovu a mala skoro 2x do mesiaca, z akeho dovodu neviem, ale myslim, ze ak si nasadis. iba pomoze, ked nie na cyklus aspon na obsah vitamínu v tele, ktory je prospesny aj pre babo

carrot_apple
3. jan 2021

@bambulienka25 no veru,mne to trvalo dlhšie ja som mala aj endometriózu... možno preto...

petamich
3. jan 2021

@mia091 mozem sa spytat preco nemozes brat hormony, to povedal hematolog alebo gynekolog? nijako to nerozporujem, len ma to zaujima, ja som totiz tiez mala trombozu a napr. teraz v 1 trimestri som musela brat hormony (tie iste co sa beru aj na upravu cyklu a aj vyvolavacku som v minulosti mala atd.) akurat ma sleduje hematologicka (co predpokladam aj teba) a picham si fraxiparin (ten ale preto, ze som 2x potratila v skorom stadiu tehotenstva a pricina bola hematologicka) a k tym vitaminom/doplnkom, repro. imunologicka mi kazala nasadit kyselinu listovu a D3 (2000 jednotiek) - za pokus clovek nic neda, moc drzim paste!

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
3. jan 2021

@mia091
1.) Pred tym ako zacnes brat nejake prirodne lieciva na upravu cyklu sa porad s lekarom, kedze si uz mala trombozu koli hormonom. Tie prirodne lieciva ti zmenia hladiny hormonov a mozu znova sposobit trombozu.
2.) Tromboza ohrozuje tehotenstvo a v tehotenstve ti exploduju hormony a mozu ti privodit trombozu. Proste je tam riziko ze znovu potratis alebo budes mat dalsiu trombozu.
Povedali ti preco si potratila prve babo? Tromboza moze sposobit potrat a kedze mas na to nabeh, moze sa stat ze potratis znovu. Radsej by som si poriesila tento problem pred tym ako sa date do dalsieho babatka.

mia091
autor
3. jan 2021

Gynekológ ma poslal na hematologiu,kde mi doktorka povedala, že od 5.mesiaca do konca šestonedelia si musím pichať Fraxiparin ( musím si ho dávať aj do lietadla), čo sa týka štítnej,tiež som bola na vyšetrení, všetko ok. Chodím aj na cievne,každý rok na kontrolu a cievna povedala, zákaz akýchkoľvek hormónov 🤷🏽‍♀️ takže myslím že to mám všetko ošetrené. Potratila som v 8tt, nonstop som vracala a mala som stresy,behom 2 týždňov -4kg. Teraz už mám maximálny kľud takže snáď všetko bude ok. Len ten cyklus by som chcela nastaviť.

mia091
autor
3. jan 2021

Trombozu som mala pred 13 rokmi a žily mám už ok

petamich
3. jan 2021

@andreatytler uzasne si to zhrnula, u mna to tak bolo :( trombozu som mala tiez z antikoncepcie, geneticke markery sa nepotvrdili ale zistili mi nejake mutacie (a to tie lahsie), ktore v kombinacii s tym, ze tehotenske hormony mi zahustuju krv sposobovali tie potraty (nie su rizikom pre mna ale boli pre drobca a neuhniezdil sa poriadne alebo to upchalo tie jemnucke, cez ktore sa napajalo na krvny obeh matky a drobec sa neudrzal - aspon tak mi lekar vravel), fraxiparin si picham od II ciarok na teste a zatial klop klop, pre mna by bol fraxiparin v 5. mesiaci uz viac nez neskoro

andreatytler
3. jan 2021

@mia091 Ale ak mas zakaz akychkolvek hormonov, ako potom otehotnies? Tehotenstvo produkuje obrovske mnozstva hormonov.

andreatytler
3. jan 2021

@petamich Presne tak... velmi rozhodujuce su tie prve dni a tyzdne kedy tromboza sposobuje potraty (lebo skor bochemicke tehotenstvo, lebo tam este nie je ani srdiecko). Zacat v 5 mesiaci mi tiez pride neskoro.

mia091
autor
3. jan 2021

Cievna to myslela tak,že žiadna antikoncepcia, vyvolávačka ani hormóny na úpravu cyklu. Čo sa týka tehotenstva, cievna volala s gynekológom. Všetky výsledky mám ok, nebude problém pri tehotenstve. Ide mi len o to ako upraviť cyklus. Znie to blbo ale raz som už potratila tak ma tu prosím vás nestrašte. Mám za sebou všetky vyšetrenia ktoré sa majú robiť ak sa chystáme mať bábo. A reči o tom že čo všetko môže spôsobiť potrat mi moc nepomôžu. Len som chcela vedieť ako upraviť cyklus. Ale ďakujem za rady....

petamich
3. jan 2021

@mia091 mrzi ma to skutocne som ta nechcela vystrasit alebo byt negativna, skor sa podelit o vlastnu skusenost, ktora zial bola podobna ako tvoja, tiez som mala vsetky vysetrenia spravene po tromboze aj pred planovanou snahou o dieta, pravidelne ma sleduje hematologicka aj angiolog, zhodli sa, ze nebude problem a predsa bol, ale skutocne nebolo mojim cielom ta vydesit, mozno len zvaz, ci sa neporadit (len pre istotu) este raz, ci si hematologicka nemysli, ze vzhladom na to, ze si mala trombozu a aj ten potrat, ci nepredpisat ten fraxiparin (to sa len ta najnizsia davka dava tehotnym zenam) skor ak budes tehotna, to je vlastne cele co som tym chcela povedat, kazdopadne podla komentarov "vidim", ze presne vies aky je tvoj zdravotny stav a si pravidelne sledovana, takze ma pokojne ignoruj a zelam vsetko dobre 🤞🏻

any_soj
3. jan 2021

@mia091 skús plodar.sk 🙂 antikoncepciu nedavaju

andreatytler
4. jan 2021

@mia091 Prosim neber moje prispevky ako strasenie. Naopak chcem pomoct aby si uz dalsi potrat nemala. Dlhe roky sa mi nedalo otehotniet a moja skusenost s vela lekarmi je taka, ze pre nich si len cislo. Ani si poriadne neprestuduju kartu. Len idu podla zauzivanych postupov. Chyba tam individualny pristup. Osvedcilo sa mi si vela veci nastudovat sama alebo sa radit s inymi zenami.
Ale je mozne ze tvoji lekari su OK. Nehadzem vsetkych do jedneho vreca ale za druhy nazor od ineho lekara nic nedas (napriklad o tom tom fraxiparine). A tiez je mozne ze tvoj potrat nemal nic spolocne s trombozou. Skutocne od sdrca ti prajem aby ti to vyslo.

mia091
autor
9. apr 2021

@andreatytler konečne sa veci rozhýbali. Stále nemám MS, od októbra, ale spravili mi hormonálny profil a vraj mám opačne hodnoty hormónov. Čo má byť nízke,je vysoké. Čo má byť vysoké ,je nízke. Že to je nábeh na polycysticke vajecniky. Uvidím, idem na bylinky,snáď bude dobre 🙏

andreatytler
10. apr 2021

@mia091 Preco bylinky? Podla mna by ta mali liecit hormonmi. Alebo tie bylinky doporucil lekar? A hlavne by mali zistovat preco to mas take rozhadzane.

mia091
autor
7. okt 2021

@andreatytler ja som nevidela odpoveď. Hormóny nemôžem mať,lebo som po tromboze z HAK, čiže ani vyvolávačku mi nemôžu dať. Nič čo obsahuje hormóny

andreatytler
8. okt 2021

@mia091 Ahoj... to este stale mas rozhadzane tie hrmony? Uz je tomu pol roka. Neupravili sa? Skusila si tie bylinky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre