Snaženie sa o bábo po odobratí vajcovodu

miska7754
2. máj 2021

Ahojte po kolkych xx raz sa vam podarilo otehotniet ak ste niektora mali mimomaternicove tehotenstvo a odobrali vam jeden vajcovod? Dakujem

kkovacovak
5. máj 2021

@rootham tak šup tehotnieť 😄

rootham
6. máj 2021

@kkovacovak no veď toto ... Taká maličkosť už iba 😂😂😂

janba
6. máj 2021

V auguste ma operovali, tri mesiace sme mali mat pauzu a v januari som otehotnela 🙂

reni1512
6. máj 2021

@miska7754 ja nemam cely vajecnik ani vajcovod... bola som u bylinkarky nasadila mi bylinne sedacie kupele, pila som gynastan caj, brala gynex kvapky a do par mesiacov som bola tehu, ale ja tym mojim jednym vajecnikom mam ovulku kazdy mesiac, lekar sa smial ze robi za obe a nejak mu to ide kedze uz mame druhe dieta :D

rootham
6. máj 2021

@janba tebe kázali tri mesiace pauzu? Ja si ani nepamätám, či mi o pauze pri predposlednej laparke hovorili. Iba dr povedal, že ak chcem otehu,tak treba rýchlo. A ja som už na ďalší mesiac počúvla 😂. Teraz nepovedali nič, ale všade čítam, že treba pauzu 😕.

kkovacovak
6. máj 2021

@janba
@rootham
Mne napríklad žiadnu takú pauzu nekázali. Po prvej menštruácii a po následnej kontrole som mohla pokračovať v snažení.

rootham
6. máj 2021

@kkovacovak no a ako si to mala s cyklom? Mňa robili 15.aprila a odvtedy som krvácala až do minulej soboty. Myslím 15 dní. Posledné dni to zosilnelo, tak neviem,či to brať ako ms. Normálne som mala mať okolo 2.maja. Tak teraz absolútne neviem kedy čakať. Aj sa zas zablokuje ten,čo mi ostal 😕

kkovacovak
6. máj 2021

@rootham ja som takto silno vôbec nekrvácala takže ťažko povedať. 6.8. ma operovali a 3.9. som dostala prvú ms ktorá mala úplne klasické trvanie. Je možné že to už ms v tomto prípade mohla byť ale tým pádom by som za prvú považovala až tú ďalšiu.

janba
6. máj 2021

@rootham
@kkovacovak tak neviem. Ale mne vajcovod praskol, operovali ma na poslednu chvíľu, mala som velke krvacanie do brucha, proste cele zle. Tak mozno preto sme mali mat pauzu.

kkovacovak
6. máj 2021

@janba tak je možné že je to tým. Je to asi individuálne. Mne to vajíčko ešte žilo takže takéto komplikácie som nemala. Držala som sa toho čo mi dr povedala po prvej kontrole.

maria898
6. máj 2021

@kkovacovak baby myslite ze aj u mna bude potrebna pauza? Ja mam operaciu naplanova na 14.5. Tak dufam bude potom vsetko ok a chveli by sme sa cim skor snazit

kkovacovak
6. máj 2021

@maria898 nemyslím si. Nie je to asi také urgentné keďže je operácia klasicky naplánovaná. Možno sa to uvidí ale až po. Ako sa to bude hnojiť atď. Hlavne je dôležité ako sa budete vy cítiť

maria898
6. máj 2021

@kkovacovak hej tiez dufam ze to bude take vazne ako to vyzera... Teda v poriadku.... A ze mozme ist hned na to.... Ja som s tym viac menej uz psychicky vysporiadana ved to trva vsetko uz od ferbuara... Velmi tuzim po dietatku tak snad sa rychlo budeme moct snazit a rychlo sa to podari

kkovacovak
6. máj 2021

@maria898 podarí 🙂 po laparo tam bude najpriaznivejšie prostredie

maria898
6. máj 2021

@kkovacovak boze vdaka za taketo slova❤️

rootham
6. máj 2021

@kkovacovak Ach, veď toho sa bojím... Že čakať mesiac teraz...a vlastne nevedieť nič... Kde, kedy, ako...😕

rootham
6. máj 2021

@janba môže byť. Ak to bola vážnejšia operácia, tak možno treba dlhšiu rekonvalescenciu 😉

sjuzan0211
6. máj 2021

@maria898
Ja keď som mala mimomaternicové tehotenstvo, tak mi odporučili 3 mesiace čakať. Ale hlavne kvôli tomu ze mi robili aj kyretáž takže kvôli tomu, inak Dr povedala ze keby to bolo bez kyretu len laparoskopia tak hneď sa môžme snažiť.. Takže my sa snažíme od decembra a zatiaľ nič ale tento mesiac cítim ze je náš mesiac 🥰 akurát mi začínajú plodné dni tak verím ze sa to uchytí.. 😉 Držím palce nech vám to dobre dopadne a nech sa vám čím skôr podarí otehotnieť.

maria898
6. máj 2021

@sjuzan0211 dakujem, tak snad ani my nebudeme musiet cakat... Bojim sa... Budem mat po laparke aj nejake bolesti? Aj tak treba pockat asi na prvu menstruaciu...ja som brala aj lieky estrofem koli krvacaniu a doktor mi ich stvrtok kazal vysadit ze aby som doatala menstruaciu do opwracie ale zatial nic... No povedal ze operovat ma budu aj ak budem krvacat... Som zvedava kedy sa mi da cely cyklus dokopy lebo teraz je to veru vsetko divne u mna.

sjuzan0211
6. máj 2021

@maria898 ako sa to zoberie, určite to budeš cítiť ale neake veľké bolesti som nemala.. Takže to zvládneš. Ja som minulý rok júni potratila v 11tt a v septembri som mala mimomaternicové, tak ja verím ze do tretice všetko dobré. Ale teda môžem povedať ze som začala piť alchemilkovy caj, a taky menštruačný cyklus aký mám teraz som nikdy nemala.. Úplne ukážkovy. 28 dňový.. Len teda pozor pije sa len od prvého dňa menštruácie po ovulaciu.. Pijem ho už 3 mesiace a fakt mi upravil cyklus. Pred tym som mala 35 dňový..

maria898
6. máj 2021

@sjuzan0211 ale asi si sledujes aj ovulaciu vsak? K tomu som sa ja este nedostala prvykrat som otehotnela hned a teraz druhykrat to bolo do 3 mesiacov len teda mimo... Takze ja som sa nejak nealedovala a asi ani nemam zatial v plane... Ja sil o dufam ze to nebudem potrebovat...

sjuzan0211
6. máj 2021

@maria898 jeden mesiac som skúsila ovulacne testy.. A teda mi to ukazovalo ako som to aj cítila.. Takže viem kedy mam plodné dní aj bez ovulacnych.. Vždy cez plodné ma boli cely spodok.. Tiež som prvý krát otehotnela hneď prvý mesiac.. Ale to bolo 7 rokov dozadu..

maria898
6. máj 2021

@sjuzan0211 hej podla vsetkeho aj ja viem kedy mam plodne dni tiez mavam bolesti a poznam svoje telo... Uvidime ci sa nam to podari ak sa darit nebude jasne ze skusim vsetko co sa bude dat.

sjuzan0211
6. máj 2021

@maria898 no ja verím ze sa dariť bude.. Teda verím každý mesiac od decembra ale zatiaľ nič.. 😉 Ale nevzdávam sa.. Aj ked si hovorím ze nesmiem na to myslieť ale niekedy sa to nedá.

lubi40
7. máj 2021

@kkovacovak tak pani doktorka si to asi pomylila, alebo nevie o com hovori. Vajcovod a vajecnik nie su zrastene. Vajcovod vie prebrat vajicko z vajecnika, na ktorom prebehne ovulacia.

https://www.youtube.com/watch?v=cUeaFqLpn68


Ine je to v pripade, ze vyberu vajecnik, v tom pripade klesa sanca na otehotnenie. Dalsia moznost je, ze aj ten druhy vajcovod je upchaty alebo je tam iny problem, v tom pripade to moze/ma vplyv na otehotnenie.

lubi40
7. máj 2021

@rootham ano 🙂 - google, youtube...

maria898
7. máj 2021

@sjuzan0211 tak drzim palce... A nemysliet sa na to veru neda, kazdu mesiac zena trpne a caka na tie 2 ciarky... Je to priam nervak😂

rootham
7. máj 2021

@lubi40 dnes som sa na to pýtala mojej gyn... Sa mi zasmiala dobre ...

rootham
7. máj 2021

@lubi40 každopádne, ak je to pravda, bola by som len a len rada, keďže je to môj prípad...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre