Snažilkujeme od septembra a stále nič

subbinka
6. feb 2014

ahojte baby niesom tu nováčik ja som snažilka od septembra a stále nič , brala som antikoncepciu 4roky a stále cítim ako sa mi z tela dostáva od septembra stale von tie hnusne hormóny.budem rada keď si napíšeme príhody od každej z Vás

jannullka1
6. feb 2014

@lina129 no mne hneď nazaciatku doktorka predpísala kyselinu listovú, keď som u nej bola na bežnej prehliadke a povedala som že sa chceme začať snažiť. Tak mi povedala že už dopredu aby som užívala, robí to vraj aj dobre prostredie v maternici. A asi dva mesiace som pila alchemilku. Potom ten mesiac kedy sa aj zadarilo som zas pila nejaký čaj na vaječníky, že im to vraj pomôže precistit sa.. No skúšala som proste :D no a my sme okrem menštruácie skúšali každý jeden deň :D môjmu to len vyhovovalo a ja som sa zas tešila že sa to možno vďaka tomu podarí :D len jeden mesiac som zavelila že nie veru, budeme len každý druhý alebo tretí, že možno spermie nestíhajú dozriet alebo čo. Ale podarilo sa až ten ďalší mesiac keď sme zase každý jeden deň :D

peterek414
6. feb 2014

@lina129 my chceme babou uz 10 mesiacou a nic a nemam preco odlozit snazilkovanie sak bud sa podari alebo nie sak uvidim........budem drzat palce nech to vinde

jannullka1
6. feb 2014

@lina129 no a ovu testy som nerobila, merala som si asi jeden mesiac teplotu ale to sa má vždy ráno v tom istom čase aby to bolo presne a ja som to nedodržiavala lebo raz som do práce vstavala o piatej ráno, inokedy som mala poobednu tak som si pospala a tak..

kveetiinka
6. feb 2014

Ahojte, u nás je to trosku komplikované, máme uz jedno dieťatko a este pred mesiacom som bola skalopevne presvedčená, ze druhe uz nechcem. No v januári mi meškala MS a ked som si urobila tehotensky test bol pozitivny.Bola som prekvapena ako sa môj muz potesil žeby som mohla byť tehotna.O prvé dieťatko sme sa pokusali niekolko rokov,brala som rôzne lieky,podstúpila laparoskopiu,nakoniec sme skončili v Iscare v Ba kde sme podstupili najprv IUI a to vyšlo. Radost vsak trvala len do 5 tt,kedy som začala krvácať a ostala ležať nemocnici. Od 21 tt som uz ostala lezat s neustalym hroziacim pôrodom.Nemohla som ani chodiť.Počas pobytu v nemocnici som zažila 2 pekné dni a to ked má muz vytlačil na voziku pred nemocnicu aby som videla slniecko.Inak zatvorená v izbe a priputana k posteli som sa bala o babetko a modlila za kazdy jeho dalsi den strávený v brúsku.Nakoniec sa moja baba narodil aj tak predčasné v 32 tt. Viem ze manzel chce druhe dieťatko, ale ja neviem či chcem znovu podstúpiť ten neustály strach.Jeho radost z možného tehotenstva mi vsak dodala toľko odvahy...A tak ako mi manzel povedal , bude tak ako má byť.Určite uz nechceme ist cez lieky a umelé oplodnenje,ale Ak sa zadari prirodzene bude to o to vzacnejsie. Keďže januárové tehotenstvo bolo falošné ideme skusat vo februári 🙂

nigguska
6. feb 2014

@simis105 mne sa zda,ze tam nieco je........

adka0987
6. feb 2014

@simis105 vidym dobre na spodnej su dve ciarky?

nigguska
6. feb 2014

@simis105 ked pozeram lepsie,fakt tam su!!!!!! 🙂 gratulujem!!!!

simis105
6. feb 2014

@adka0987
aj na vrchcej ale je o dost slabsia! len aby to nebol len plany poplach....

simis105
6. feb 2014

@nigguska
joj dakujem moja, len este asi neni k comu gratulovat ked to este nieje iste.......... lebo na to cakam uz 7 rokov... nechcem sa unahlit

nigguska
6. feb 2014

@simis105 tak v tom pripade beriem spat 😀 ale nie,podla mna by to mohlo byt 🙂 moc ti drzim palce nech sa nesklames!

subbinka
autor
7. feb 2014

@jannullka1 asi mas pravdu dakujem

subbinka
autor
7. feb 2014

@simis105 ahoj ten druhy test vyzera uz ako taky duch čiže predpokladam že každym dnom bude silnejsia

subbinka
autor
7. feb 2014

@jannullka1 prosim ťa aj ja pijem dakedy alchemilku po vysadeni tabletiek antikoncepcnych som ju pila a myslim ze mi pomohla .lebo my strasne dlho meskala menstruacia a zacala som ju pit a aj mi prisla tak do troch dni neviem ci je to tym alebo nahoda ale načo je esšte dobre pit alchemilku

lina129
7. feb 2014

@simis105 Ako to vyzera dnes??? silnie ciarka? coze 7 rokov??? fuuu 😨 aj to nejak riesit u lekara? uzivas nieco?

lina129
7. feb 2014

@subbinka tu na MK pisu, ze alchemilka je dobra na otehu... ale neviem ako presne 😵 ja tiez pijem alchemilku, ale zatial nic... ☹ inak, moze sa len do ovulky, ked ju pijes kvoli otehotneniu, ked kvoli uprave cyklu, tak cely mesiac, resp. cyklus... 🙂

simis105
7. feb 2014

@lina129
no asi to bol plany poplach ale z 8DC na 9DC stmavla a teraz nic...... ☹
ano riesime, ale uz koncim! zevraj sme ok obaja ale davali mi clostyl aj merional.... a nic teda, zasa

jannullka1
7. feb 2014

@subbinka no celkovo je alchemilka dobrá na ženské problémy, a že dobre vplýva aj na maternicu.. Ale niekde udávajú že neskôr keď už je žena tehotná by sa už piť nemala, vraj môže spôsobiť stahy maternice a potrat, úplne na zaciatku nevadí. Potom je zas ku koncu tehu dobrá na posilnenie maternice.. Ale videla som už, že niekde písali tak, inde zas inak. Ja som ju pila vlastne len pred otehotnenim.

subbinka
autor
10. feb 2014

@lina129 ved toto , že som čitala že alchemilka sa nesmie piť v tehotenstve čiže to skorej asi pomáha pri ťažkostiach s menštruáciou

subbinka
autor
10. feb 2014

@jannullka1 no a to si ju pila kazdy den do ovulacie? ja ju pijem tak dva x do tyzdna neni až tak chutná :D a davas si aj cukor do nej bez cukru by som to nevypila

lina129
10. feb 2014

@simis105 juuj tak to mi je luto ☹ tak drzim palce nech to vyjde konecne! ja mamznamych co sa dockali po 10 rokoch... no snad to az take dlhe cakanie nebude... ale viem si predstavit, ja uz som zufala po pol roku ☹

lina129
10. feb 2014

@subbinka ano, na upravu cyklu sa ma pit cely cyklus... ale vraj aj na otehotnenie, ale to sa odporuca pit len do ovulky - ako pise @jannullka1 🙂

jannullka1
10. feb 2014

@subbinka no ja som ju pila každý deň pokiaľ som náhodou nepozabudla aj 2x za deň, tak som to mala aj na krabičke napísané. Nevedela som presne kedy mám ovulku, pila som ju stále, možno až na pár dní pred predpokladaným príchodu menzesu. A keď prišiel a nebola som teda tehotná, tak som znova stále pila. Ale vlastne dokopy len 2 mesiace ak si dobre pamätám. Potom chvíľu nič a neskôr čaj na vaječníky.

jannullka1
10. feb 2014

@subbinka a cukor som si väčšinou nedala, vydržala som tu chuť 🙂 tak ale neviem či má cukor na bylinky nejaký vplyv..

misskate1
11. feb 2014

@subbinka mne sa hormony dostali hned von. menzes na den presne, az som bola v soku. Zvysena chut na sex, co je super, kedze sa zaciname snazit. pred ovu som bola na prehliadke a na vnutornom sone som pekne videla vajicko, ktore sa za 2 dni podla lekara spusti. takze u mna zatial bezproblemov. snad coskoro budem tehu.

tixx
12. feb 2014

caute kocky, pridavam sa k vam ak mozem, v inych skupinach je uz niekolko desiatok stran diskusii a mam pocit, ze tie baby sa tam uz aj poznaju 🙂 my sa snazime od septembra, odvtedy neberiem antiku, a zatial tiez nic... mam pocit, ze nas je tu viac, co maju rovnake dojmy, kazdej radia, aby na otehotnenie nemysleli, ze to pride same, ale po pravde, da sa to? Ked sme sa rozhodli,ze babatko chceme, a vsetky sa na neho tesime, je tazke na to nemysliet. Urcite vsak uznavam, ze bude lepsie, ak budeme pozitivne naladene a ono sa nam to vsetkym raz urcite podari, vsetkym nam drzim palce!!! Ja som tento mesiac som zacala pit alchymilkovy caj a kupila som si aj Inofolic, uvidime, ci pomoze.
Mate nejake dalsie "overene" recepty, co by sme si mali davat, nejake vitaminy? Alebo co je dobre pre nase polovicky?
@subbinka - ja som sa na to pytala lekarnicky, ci sa moze pit aj pocas ovu, ale nevedela mi povedat. Lekar mi povedal, ze to je len caj, ze to kludne mozem pit - ale pijem ju len do ovu, potom uz nie (ak by sa nahodou podarilo 🙂 ), teraz ju pijem len 2. mesiac

subbinka
autor
13. feb 2014

@tixx ahoj jasneze sa mozes pripojit presne vsade si pisu toho a neda sa tam tak zaradit ked su uz zabehnute vo svojich temach ,a jasneze sa nato neda mysliet ked sa clovek rozhodne pre babatko chce to silou mocou ale pokusam sa nato nemysliet ale zatial marne :D ale ja si myslim ze mne ta antika este v tele vkuse drzi tie hormony lebo sa mi furt po celom tele robia take vyrazky take cervene pupaky a uz sa mi aj na tvari robia jemne vyrazky a uz mi to dost vadi a o cykle ani nevravim ako mi to rozhadzalo no snad na dovolenke sa nam to podari aby som nemusela behat po doktoroch lebo ten moj je taky hamblivy myslim ze aj spermiogram sa bude hanbit ist spravit :D

tixx
14. feb 2014

@subbinka - a kam idete na dovcu? tam pridete na ine myslienky urcite 🙂 ja som u doktora bola, spravil mi hormonalny profil,a vraj vsetko OK, teraz praveze mm caka spermiogram, tak uz len sa objednat, zatial sa mu do toho moc nechce tusim :D Tak ale ked sa chceme pohnut dalej, tak to musime riesit, nechcela som cakat rok, a potom by zistili,ze u niektoreho z nas je problem, chvalabohu lekar okolo toho nerobil ziadnu vedu,tak mi ten h. profil spravil...

subbinka
autor
14. feb 2014

@tixx no a ten hormonalny profil sa chodi na viac x na krv ci ako? ten by som si dala uz aj ja spravit a ideme do bulharska tam chodime kazdy rok je to kludne mesto s dvoma plažami a je tam pekne nam sa tam paci chorvatsko neuznavame neznasame kamene hlavne teda ja 🙂

andrejka2424
14. feb 2014

Rovnako sa snažíme od septembra...tento mesiac ani len tie ovu bolesti nepociťujem,takže pochybujem že z toho niečo bude,ale už týždeň beriem vitamíny inofolic,tak snáď na ten ďalší cyklus.Už ma veľmi to snaženie nebaví,stále mám v hlave len bábo a to asi nerobí dobrotu... 😒

tixx
15. feb 2014

@ subbinka - podla toho,co hovoril lekar, mu staci hormonalny profil z mojej krvi raz, este potrebuje ten spermiogram a podla toho uvidi, co dalej... ak budu oba vysledky OK, vraj mi nasadi nejake lieky, ktore mi upravia ovulaciu, a potom budem chodit na folikulometriu,kde bude merat velkost folikulov. Este spominal, ze sa potom da ten folikul prepichnut aby sa uvolnilo vajicko, a potom do 12 az 24 hodin by sme sa mali snazit, aby bolo oplodnene. Ak by vysledky neboli dobre, tak by nas rovno poslal do IVF centra- co dufam nebude treba 🙂 Ja som v Bulharsku este nebola, a v Chorvatsku len raz, a kedy sa chystate?

@andrejka2424 - ja som tiez zacala brat inofolic, citala som tu na to celkom pozitivne referencie a videla som niekde aj diskusiu s lekarkou, ktora to doporucuje, takze snad na tom nieco bude 🙂 To babo v hlave mame asi vsetky, co sa snazime, neda sa na to nemysliet... budem drzat palce, nech nam to vsetkym cim skor vyjde 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre