Snažilkujeme od septembra a stále nič

subbinka
6. feb 2014

ahojte baby niesom tu nováčik ja som snažilka od septembra a stále nič , brala som antikoncepciu 4roky a stále cítim ako sa mi z tela dostáva od septembra stale von tie hnusne hormóny.budem rada keď si napíšeme príhody od každej z Vás

petra16
26. jún 2014

@tixx Ahaa. Tak to je zvlastne, ze vam v CAR neurobili vstupne vysetrenia. A ked si brala Clostil tak ta doktor kontroloval ako nan reagujes? Myslim folikulometriou. Ja uz druhy cyklus beriem Duphaston. A teraz chcem najblizsi cyklus zacat brat k Duphastonu aj Clostil. Aj ked ja mam kazdy mesiac ovulku potvrdenu ovu testami. A aj tak sa nedari. Ano manzel bol aj na spermiograme. Ten vysiel dobre. Dokonca podla doktora nadpriemerne. Ale o mesiac je manzel objednany na dalsi spermiogram -obsirnejsi, kde mu vysetria aj pripadne protilatky, ktore by mohla produkovat jeho telo proti vlastnym spermiam. To sa na beznom spermiograme nerobi. Ja som bola v januari na laparo. Bola mi potvrdena endometrioza. Cystu mi odstranili ale drobne loziska mi ostali v brusnej dutine. Tie sa odstranit nedali. Vajickovody mam priechodne. Beriem uz 5 mesiacov Inofolic. A tento tyzden som bola na imunologickom vysetreni - ci nemam protilatky proti spermiam. Vysledky budu buduci tyzden. Na hormonalnom profile som nebola. Cyklus mam pravidelny. Vacsinou 28-dnovy. Tam problem nemam. Snazime sa v podstane od tej laparky. Od februara. Teda 5. mesiac. A vy?

magnolia26
26. jún 2014

@tixx mozem aj ja do sukromky?

tixx
26. jún 2014

@petra16 tak pre nich je to biznis, im je jedno,ze to nevyjde, zaplatili sme im za to 80 €, samotny ukon trval asi minutu. Jasne, chodila som na folikulometriu kazdy mesiac, mne tie lieky predlzili cyklus z 28 na 33 dni, prvy krat, ked sa to takto predlzilo,som sa uz aj zacinala tesit,ze to mozno vyslo, no na koniec nic. Mna na laparku zatial neposlali, ale ani neviem,ci to bude treba, ak mame zly spg, tak mozno ani laparka nepomoze a budeme musiet ist na IVF... no my sa snazime od septembra, ja som v tejto skupinke bola na zaciatku,a potom sme sa s babami,co sme si rozumeli,hodili do samostatnej skupinky. Inofolic mne po 3 mesiacoch nezabral, ani alchemilka. Cize Clostil + Duphaston u nas po 3 cykloch nepomohol, a teraz 4.cyklus s Clostilom som rovno sla na IUI - lekarka povedala,ze ked uz som nastimulovana,tak to aspon skusime a uvidime. Kolko mate rokov s partnerom? ja 31 a mm 30... takze uz nas aj cas trosku tlaci...

tixx
26. jún 2014

@magnolia26 napisem tej kocke 🙂

petra16
26. jún 2014

@tixx Skor si myslim, ze je to o pristupe v jednotlivom CAR. Ty si z BA? Ja som pocula same chvaly na Helios. Preto rozmyslam o nich. Aj som si s doktormi odtial pisala maily a vzdy rychlo a ochotne odpisali a poradili. Dokonca ma do nicoho netlacili. Praveze mi odpisali, ze nech skusime este prirodzene. Ja som nedavno mala 29 a manzel ma 38. Takze viem o com hovoris, ze cas uz tlaci. Buduci tyzden chcem ist za svojim doktorom nech mi da ten Clostil. A mala si vdaka Clostilu viac vajicok?

tixx
26. jún 2014

@magnolia26 a ako ste pokrocili, pozeram,ze sme si naposledy pisali niekedy v marci... prosim ta,ako sa vam podarilo tak zlepsit ten spermiogram? ja budem musiet mojho mm asi poslat k urologovi, nam tie vitaminy,ani kotvicnik ani maca nepomohli,skor opacne. vo februari oligozoospermia, teraz oligoasthenozoospermia ☹

tixx
26. jún 2014

@petra16 ano, mala som viac, teraz naposledy 3 foliky na pravej a 1 na lavej strane. tak stale chcem verit a dufat, ze aj ked sme mali menej spermosiek, jedna z nich sa s jednym z tych vajok stretne 🙂 ano, som z BA, chodime do toho Gyn-Fivu,ale ja som tam velmi spokojna, komunikacia s nimi je rychla, lekarku mame super, milu,zlatu,trpezlivu. za to,ze nam navrhli to IUI som bola vdacna, lebo sme v podstate vyuzili to,ze uz aj tak beriem ten clostil. na dalsi mesiac ale povedala,ze ho brat nemam, ak by to nevyslo. takze uvidime,co sa dozvieme za tie dva tyzdne, inak to cakanie je hruza fakt 😀

petra16
26. jún 2014

@tixx Inak to ste moc neplatili. 80€ za iui? Kdesi som citala, ze ivf stoji cca od 1000€ - 1500€. Na to iui ste mali aj ziadanku do poistovne?

rencici27
26. jún 2014

@tixx no dietku mam vylucila som chlieb a pecivo.A mensie porcie a zacala sportovat.Tak uvidim ideme prerabat byt a dotoho este kolegina je na pn tak v praci to je divoke ;) A za 2 tyzdne som schudla 4kg tak duufam ze to bude pokracovat;) A tu tvoju nepoznam idem si to vygooglit.

magnolia26
26. jún 2014

@tixx tak mm som naordinovala zinok, selén, kyselinu listovú, žeňšeň, koenzým Q10 60mg, vitamín E, C, L- karnitin, chróm a kotvičník kvapky, + pil cajik muži obličky značka Serafin. Prvý spermiogram bola teratozoospermia,85% patológia a o mesiac bol kontrolný ten bol v norme

tixx
26. jún 2014

@petra16 no ale IUI je ovela menej nakladne 🙂 ja viem,ze IVF je hrozne drahe... to IUI sa vobec neriesi cez poistovnu. IUI je ovela menej narocne pre centrum,tak preto je to podla mna lacnejsie. takze co vas caka najblizsie?

tixx
26. jún 2014

@rencici27 najdes to pod "najedzte sa do stihlosti" - Mačingová. Je tam hlavne vela zeleniny a je to v podstate skor taky detox ako dieta. Naposledy som ale schudla cez 4 kg, takze som bola veelmi spokojna 🙂

tixx
26. jún 2014

@magnolia26 to skor vyzera, ako keby ten prvy spermiogram bol chybny alebo co, lebo to sa mi nezda, ze by sa to az takto mohlo zmenit, ale tak je to super 🙂 ty uz si brala aj Clostil, tusim si naposledy spominala,ze ak to v tom marci nevyjde, tak ta to asi caka... moj je vitaminy E,C, selen,zinok, kys. listovu,Q10+ macu + kotvicnik caj, ale hovorim, vysledky horsie ako vo februari,tak to nechapem.. uvidime o tie dva tyzdne, co zistia, medzitym mozno pojde k urologovi na vysetrenia alebo co...

petra16
26. jún 2014

@tixx No dnes som si volala, ze uz su vysledky z imunologickeho vysetrenia. Tak.o tyzden 3. jula idem ku svojmu gynekologovi na konzultaciu ohladne tych vysledkov. Ako dopadli mi cez telefon nepovedali. No a chcem sa poradit co dalej. Ak budu vysledky dobre tak zrejme dalsi postup bude Clostil + Duphaston. A ak vysledky budu zle tak asi uz len ivf. A ako prebieha to iui? Mozes mi napisat aj do posty ak by si nechcela tu pisat

magnolia26
26. jún 2014

@tixx Tak ten môj mal pri prvom strašne veľmi veľa spermii zdvojených bud mali dve hlavičky alebo dva bičíky co nie je dobre, po mesačnej kure sa ich počet znížil na polovicu, cize polka sú normalne a polka zdvojene spermie. Keby bol aj ten druhy spermiogram zlý tak ho čakali výtery a odbery na hormony. Ja beriem už druhy cyklus clostil 2x1tbl, tento mesiac som podal rady lekára pridala aj inofolic, ked nezaberie, cakaju ma dalšie dva cykly s clostilom ale dávka 2x2tbl.Uvidím či sa zadarilo, zaciatkom jula by už nemala prist mrcha a mám dohodnutý termín u lekára, chcem sa poradiť co dalej ked to nevyjde. Pretože nás už tlačí vek ja mám 37,5roka a mm bude mať 39, hoci ja už mám jedno dieťa z prvého vzťahu, tak by sme velmi chceli spoločné

tixx
26. jún 2014

pozri toto:

https://www.youtube.com/watch?v=qCdIiLLF0vw

alebo

https://www.youtube.com/watch?v=S6FmkzOf9ao

inak prebieha to tak, ze tvoj manzel/partner odovzda rano spermose, a asi o hodku ides na zakrok... je to uplne ako normalna preventivka, ked ti lekar robi ster z krcka, da ti tam tu zeleznu vec a pomocou takej dlhej pipety vstrekne spermose priamo do maternice, cele to trvalo asi minutu 🙂 nie je to ani bolestive ani nic. mne este pred tym pichli na pohotovosti v nedelu o 22,00 Pregnyl, a v utorok o 9,00 som sla na IUI, a bolo to presne nacasovane, lebo vdaka tomu Pregnylu som mala ovu presne v ten den. Inokedy to mavam trochu posunute, mne Clostil + Duphaston predlzili cyklus o 5 dni...

tixx
26. jún 2014

@petra16 som ta vyssie neoznacila 🙂

tixx
26. jún 2014

@magnolia26 no my mame 31 a 30, ja som vzdy chcela prve babo stihnut do 30 ale mm to rozhodnutie mat babo trosku dlhsie trvalo... no a teraz,ked sme sa zacali snazit a obaja sme rozhodnuti,ze babo chceme, tak to zase nejde ☹ som zvedava, co mu povie lekar, ked ho vysetria, ci sa tomu vobec da nejak pomoct. idem popozerat aj fora tu,ci niekto s takou diagnozou otehotnel ci uz prirodzene,alebo po IUI, a ci teda mame nejaku sancu okrem IVF... a na umele by ste isli, ak by to inak neslo? co sa verim nestane,budem drzat palce, aby to vyslo prirodzene 🙂

petra16
26. jún 2014

@tixx No vyzera to tak jednoducho to oplodnenie a pritom je to cela veda 🙂 A ty si kedy mas skusit spravit tehu test? Alebo aky je dalsi postup? A na iui ste isli na odporucanie tvojho gynekologa alebo ste sa rozhodli len vy?

magnolia26
26. jún 2014

@tixx tak na IVF sme rozhodnutí, že pojdeme. A pri neuspechu budeme určite sklamaní,. Ja som už mm vravela, že mozno nám neni súdené mať spoločné babo, a ked ma prist tak pride hoci aj v 45tke, a brali by sme ho aj vtedy.

tixx
26. jún 2014

@petra16 sak prave, ze clovek sa konecne rozhodne, ze uz je ten spravny cas a na koniec to takto trva... test mi budu robit z krvi po 14 dnoch od IUI. Trva nejakych 10 dni, kym vyprcha Pregnyl, tak nechcem robit test skor,aby som sa zbytocne netesila, lebo ta druha ciarka bude od Pregnylu. Takze mozno vydrzim aj do toho krv. testu, a ak ma to bude velmi pokusat, tak mozno tak na 12 den od IUI. My sme do CAR isli na odporucanie lekara,lebo uz viac pre nas asi nevedel urobit (co je pochopitelne,ak je problem u mm) - ale mne este priechodnost nezistovali. Takze uvidime na zaklade testov, co dalej, ja to teraz tiez neviem.

tixx
26. jún 2014

@magnolia26 ale tak IVF zvykne predsa vyjst, treba byt pozitivne naladeny, a urcite sa to podari 😉 na dobre sa oplati cakat, a urcite to babo budete mat 🙂

petra16
26. jún 2014

@tixx Tak ti veeeelmi drzim prsty, aby vam to vyslo! Potom nam daj vediet. Musis nam byt vzorom, ze to ide 😉

magnolia26
26. jún 2014

@tixx práve, že poznam vo svojom okolí ženy, ktoré boli už viackrát na IVF a buď sa neujalo alebo keď už otehotneli tak potratili, ale dufam, že nám sa podarí prirodzene, elbo z toho človek asi fakt zblbne. Každé keksíčkovanie mi pripadá ako výroba, niekedy mi je už z toho všetkého pri keksíkovaní do smiechu, takže sa pri tom aj poriadne zasmejeme

tixx
26. jún 2014

@petra16 ja tebe tiez, tak sa potom ozvi, ako pokracujete ;)

tixx
26. jún 2014

@magnolia26 tak aspon to beriete s humorom, to je urcite lepsie,ako keby ste sa opustali a stracali nadej, lebo ta je VZDY!!! mne to uz tiez niekedy pripada tak,ze je to vyroba, tak skusam na to nemysliet a co najviac si to uzivat, lebo to asi vztahu neprospieva, ked ma pocit,ze sexuje len preto,aby si urobili babo...

adelusha
26. jún 2014

Ahojte, rozhodla som sa napísať svoju skúsenosť, možno to niektoré z vás trosku povzbudí. Na prvého syna sme tiez veľmi dlho čakali, začali sme sa snažiť jeden rok na Vianoce a zadarilo sa az po viac ako roku, vo februári. Myslím ze v tom bola hlavne psychika, tiez som mala občas pocit, ze sme vo "výrobnom procese", fakt niekedy platí ze čím viac sa na to človek upne, tym menej sa to darí. U lekárov sme to neriešili a nikdy som nič neužívala. Vtedy začiatkom februára som ochorela, bola som u lekárky a prvýkrát odkedy som začala pracovať som išla na PN-ku, a do toho mi v zavolal manžel (kým som este sedela v čakárni) ze mi práve zomrela babka. Takze som užívala antibiotiká, počas toho absolvovala babkin pohreb a presne v ten týžden som otehotnela. Lebo som v tom case vôbec nemyslela na plodenie deti. Vlastne za syna vďačíme babke.
Druhý syn bol presne opačný prípad. Rozhodli sme sa pre druhé dieťa a na konci ďalšieho mesiaca som bola tehotná, az som sa zľakla, ze to prišlo tak skoro, uz som totiž rátala s tym ze si zase nejaký čas počkáme a užijeme voľný sex 😀 takze sa ukázalo ze vôbec nemáme problem s plodnostou.
Momentálne som zase tehotná, 12. týžden, tentokrát to vyšlo po necelých dvoch mesiacoch, takze tiez dost rýchlo. Este chcem podotknúť ze mám očividne posunutú ovulaciu, prvého syna som podľa lekárov prenášala 12 dni, ale podľa môjho výpočtu to boli max. tri dni (otehotnela som týžden pred očakávanou menštruáciou) a aj plodová voda pri pôrode bola číra a nie do zelena ako pri prenášaní. Druhý syn sa narodil 5 dni "po termíne" a teraz v tomto tehotenstve bol rozdiel v termíne podľa menštruácie a podľa veľkosti plodu na ultrazvuku tiez veľký- skoro 3 týždne. Konečne aspoň teraz sa lekár riadi ultrazvukom a snáď mi nebudú chcieť pôrod umelo vyvolať ako v prvom tehotenstve, ked uz robili paniku, ze podľa ich výpočtov tak dlho prenášam. ako keby lekári boli s nami v spálni počas sexu, určite oni vedia lepšie ako ja ze kedy som otehotnela 😀
Tak Vám všetkým držím palce, aby ste sa aj vy dočkali vytúženého bábätka

zabkazabicka
27. jún 2014

@tixx ahoj mate presne taky problem ako my...my sme sa snazili nieco vyse roka a konecnevsa pidarilo....brala som clostyl uplna vsetko manzel zly smg a tiez sme boli na iui naslepo bez laparky...no nakoniec som to neriesila a vyslo to...to je zajlad neriesit...manzel bral tri mesiace macu a je mozne zevto pomohlo ale to neviem...sme teraz v 6t.t a uvidime co a ako...takze odporucam Neriesit!!! nie je lahke ale asi to funguje...drzim palce

tixx
28. jún 2014

@zabkazabicka tak super, gratulujem 🙂 no keby sa to dalo neriesit 🙂 a vam teda IUI nevyslo? a potom si na to prestala mysliet, a podarilo sa? 🙂

zabkazabicka
28. jún 2014

@tixx iui nevyslo az potom o cca 4 mesiace sa nam podarilo klasicky a to som muzovi dala uzivat tu macu na spermie tak neviem ci tym alebo ze som to az tak neriesila....vobec nesleduj kedy mas mat kramy a ovulku zahod vsetky kalendare a uzivaj si ono to pride urcite 🙂 drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre