Existuje nariadenie o zákaze prijať neočkované dieťa do škôlky?

acer11
20. sep 2012

Nemám čas čítať všetky diskusie-riaditeľka škôlky mi oznámila,že neočkované dieťa neprijme a detská lekárka mi povedala to isté ☹ Mne sa nezdá,že by existovalo nariadenie o ktorom hovoria-ak ho niekto pozná,prosím napíšte presne o čo ide....ďakujem

elise
20. sep 2012

lekárske potvrdenie spočiva iba v napisani od detskej lekárky že dieťa je spôsobile zo zdravotneho hladiska do kolektivu, očkovanie nikto neriešil ani riaditelka MS nemá právo sa to spýtať.

aduskatt
20. sep 2012

neexistuje..........pokial lekarka napise, ze neockovane, tak je to porusenie lekarskeho tajomstva....avsak v tomto akozepravnom state ti to asi nepomoze☹
@stanislavao kde v tvojom prispevku je odpoved na otazku? autorka sa nepytala na choroby ani nic podobne, ale na zakon a prijatie do skolky

stanislavao
20. sep 2012

akoze neockovane dieta? proti comu nie je ockovane? ved ked ma 3 roky, tak vtedy sa vsetky deti ockovali este.
na druhej strane, ak ide o bezne ockovania, povinne, platene statom, tak teraz velke boom nedat ockovat deti a uz to tu mame. uz zacinaju problemy. a co este bude, ked dieta dostane nejaku chorobu.

vefi89
20. sep 2012

@elise nesúhlasím celkom, pokiaľ je to súkr. škôlka, tak nemusí. treba si preštudovať skôr asi pravidlá škôlky, alebo ako sa to volá

chovancova27
20. sep 2012

My nemáme MMR, už som sa pýtala u nás v škôlke a povedali mi že ich nezaujímajú očkovania, berú všetkých...takže to asi závisí od ľudí v škôlke

noname26
20. sep 2012

krstniatko ockovane nie je vobec, do skolky ho zobrali - takze zakonom to asi stanovene nie je a asi zalezi na pravidlach skolky

bianca
20. sep 2012

no neviem neviem ale u nas bola v prihlaske do MS specialna kolonka o ockovani.Pokial je to zatial zakonom dane a ty si evidentne zakon porusila tym ze si neockovala tak sa nemas comu divit.Treba si precitat aj predpoklady k tomu aby bolo dieta sposobile navstevovat MS ci to su uz interne nariadenia alebo celostatne @aduskatt to uz je definitivna blbost ze je to porusenie lek.tajomstva.To je taka ista informacia o tom ci chodi pravidelne na prehliadky a poradne.To uz by potom dr mohla capnut len razitko a nenapisat ani slovo.

brumka
20. sep 2012

ci existuje nariadenie neviem ale neockovane dieta povinnimi vakcinami je potencionalne nebezpecne pre seba a pre inyh ako prenasac. dobrovolne vakciny by som nedala ale tie co su povinne su povinne aneriesim, nik nepozera nato ze choroby su takmer vyhladene ale koli tonmu ockovaniu aked sa prestane ockovat sa mozu vratit.

cmulinko
20. sep 2012

to je ironia osudu..ma pravo dieta na nepovinnu predskolsku dochadzku ak nema absolvovane povinne ockovania? 😅 jeden telefonat na ministerstvo skolstva a mas odpoved.

lucia20
20. sep 2012

ahoj, neviem o tom, ze by toto upravovala nejaka vyhlaska alebo zakon. nam by mala ist najmladsia dcerka do skolky a pokial viem, tak neni problem s tym, ze nie je ockovana. ani u starsich dievcat som nemala problem. resp. ony boli ockovane, ale nikde sa to nevypisovalo.
@bianca nevies preco nema dieta ockovane. to tam nepisala. ja poslednu dcerku nemam ockovanu ani na jedno jedine ockovanie a zakon som neporusila. mam to aj zdokladovane preco NESMIE, vyslovene je tam nepisane, ze za ziadnych okolnosti nesmie byt ockovana.

amadora
20. sep 2012

no, ak si dobre pamätám tak keď sme niesli do škôlky potvrdenie od doktorky tak tam práve písala že máme všetky očkovania, takže asi sa to vyžaduje, neviem...

wanda007
20. sep 2012

pocujte, to je super, to ani do skoly nebude musiet chodit, ked nie je ockovane? 😠

sharlotta
20. sep 2012

Podla mna je to o tom, ze si to skolka nechce vziat na zodpovednost, ak sa nieco stane a takto sa chrani. Vseobecne nariadenie zrejme neexistuje, ale kazda institucia si kladie svoje podmienky. Ak mam mat za niekoho zodpovednost, tak ten musi respektovat moje pravidla...

usiko
20. sep 2012

lekarka ak ti napise do papierov ze mas neockovane dieta a tento papuier je pre skolku tak lekarka porusila lekarske tajomstvo, nakolko ona nesmie poskytovat informacie o citlivych detailoch zdravotneho stavu tvojho dietata...takze ja by som zmenila lekarku, tym padom aj skolku, teda dala prihlasku do inej skolky, a nova lekarka nech ti napise ci dieta je alebo nie je sposobile do skolky.....

stastnamamulka
20. sep 2012

@brumka dobre som sa pobavila na tvojej odpovedi 😉 dakujem za sprijemnenie dna
@acer11 ako citas,nie vsetky skolky postupuju rovnako...ja by som poziadala rovno p.riaditelku,aby mi ukazala oznam,vyhlasenie alebo nieco pod.,kde bude vec vysvetlena,ako sa hovori "cierne na bielom" 😅
co sa tyka lekarov,pravdepodobne to vacsina z nich pise automaticky 🙄 my sme na prihlaske do skolky nemali ziadnu kolonku,co sa tyka ockovania,doktorka to dopisala rukou 😖

cinnamon111
20. sep 2012

Neviem, ale už som sa s tým stretla. My sme museli doniesť potvrdenie o očkovaní aj na kurz baby plávania. Tak ma napadlo, že neočkované deti asi neberú......alebo teda s problémom. Viem, že aj do školy v prírode sa to potvrdzuje, príp. do letných táborov. Teda tu u nás v ZA.

monikamajova
20. sep 2012

Nie,neexistuje,keďže som robila v škôlke,teraz som na MD "podľa vyhlášky sa do MŠ prijímajú deti zdravé...atd
ale nikde tam nie je toto..moja dcérka tiež nie je očkovaná a chodí do škôlky a keby ste vedeli koľko detí nie je očkovaných a chodia do škôlky.. 🙂 a sú deti,ktoré sa vyslovene očkovať nesmú,napr.niektorí kardiaci -len sa nikde o tom nehovorí a neviem či to niekto eviduje...
Takže treba len doniesť potvrdenie od lekára,že je dieťa zdravé a môže navštevovať MŠ- platí sa tuším 2€
Len potom pri nástupe rodič vypisuje už v škôlke taký papierik Potvrdenie o bezinfekčnosti prostredia - kde sa píše,že doma nemáte -ani niekto v blízkosti vášho okolia -nejaké infekčné ochorenie...to je všetko
Keby vám niekto tvrdil čokoľvek iné,tak si to vygúglite...veď to by ste nemohli chodiť ani na plávanie,krúžky,tanečnú angličtinu,hudobnú ..ani s deťmi do mesta -fakt,veď ani k doktorke,čo keď ste zdraví a nakazíte na chodbe choré očkované deti ??? 😀 veď oni sú chránené očkovaním a vy ich nakazíte zdravím 🙂

xenicka13
20. sep 2012

podla mna je vsetko na konkretnej riaditelke, ja sa len bojim, aby na to neockovanie nedoplatili deti nasich deti

wewe22
20. sep 2012

sice neviem o tom ze by bolo nieco v zakone ALE prijmani ziakov je vylucne na riaditelke skolky teda s vynimkou predskolakov takze ak ma ona vyhrady voci neockovanym detom ty si asi nepomozes

raffaella
20. sep 2012

vo Vyhlaske je pisane, ze pri nastupe dietata do MS je rodic povinny predlozit lekarske potvrdenie o sposobilosti dietata navstevovat MS, ktoreho sucastou je aj potvrdenie o povinnom ockovani. Dalej nic - co znamena, ze skolka nemoze rozhodnut na zaklade ockovania/neockovania o prijati dietata do MS, cize riaditelka sa nema na aky zakon ci vyhlasku odvolat. Takze oni mozu vyzadovat sice vyzadovat tento udaj, avsak nemozu na zaklade neho rozhodnut ci nerozhodnut o prijati dietata. Toto je odpoved pravnika na danu zalezitost.
To ako ma formulovanu prihlasku konkretna MS je rozne, niektore tento udaj vyzaduju, ine nie - sami mame skusenost s nasou MS, ktora to nevyzaduje (chodia tam aj cudzinci, zrejme preto). Este by som len napisala k tomu, ak by pediatricka napriek tomu, ze skolka dany udaj o ockovani nepozaduje tam napisala info o nom, razne by som sa ohradila a trvala na tom, aby prihlasku vyplnila len v ramci toho co sa v nej aj vyzaduje.

rose1988
20. sep 2012

akoze nechapem taketo skôlky a tie deti, ktore nemozu byt ockovane kvôli dajakemu zdravotnému problému ani tie nezoberu do skôvlki, fasa, nemusime ist robit a nech nam stat zaplati dalsie 3 roky materskej alebo este lepsie ta dana skôlka akoze to je co za hlupost ze nezoberu dieta do skôlky ja tiez nedam zaockovat MMR - kou, nebudem zbytocne riskovat kvôli obycajným deckým chorobam. Riaditelka zo skôlky ti vie dat potvrdenie o tom ze sa nic nestane tvojmu dieatu po ockovani?nie? tak co riesi?vykasli sa na tu skôlku a zober dieta do normalnej resp. ju nahlas podla mojich inf. nie je zakon na to aby ti nezobrali neockovane dieta do skolky.

sorciera24
20. sep 2012

neexistuje a podla zakona by to skolku nemalo ani co zaujimat.....dieta musi byt zdrave a sposobile...tot vsjo....este, ze u nas su normlane skolky, kt. toto neriesia...

sampo
20. sep 2012

nie je. Mna sa na to pytali tiez, ja som povedala, ze je sice, ale ci je nejaky problem s neockovanymi.. a ona, ze nie... 🙂 a dr. to na papier napisala, ze je ockovana 🙄 aj ked vobec nemusela... nikto to neziadal.

cammille
20. sep 2012

mne lekarka teraz minuly tyzden spominala, ze je nejaky novy zakon, ze neockovane dieta neusia zobrat do skolky, ale zatial som sa nejak viac tomu nevenovala....

a brumka...tak to je poriadna blbost, len za to, ze je nieco povinne, tak to mam pchat do svojho dietata ? 😝 Ak bude povinna plasticka operacia nosa, aby sme mali krasnych ludi, tiez by si ho dala rezat, len preto, ze je to povinne ? Kazde ockovanie ma neziaduce ucinky a nikto ma nebude nutit, aby som tymto ucinkom vystavovala svoje dieta, a to len preto, lebo nejakym papalasom to dobre sype !!!

pectore
20. sep 2012

mala by dieta zobrat, ibaze vies..ak ju zaujma ci je dieta ockovane...pravdepodobne tym nieco sleduje.... a bohuzial mozes cakat ze vezme dieta ktore ockovane je a tebe povie hoc jaky iny dovod ak sa ti nebude pacit tento.... ja osobne byt riaditelkou tiez by som si vybrala do kolektivu skor zaockovane deti.... neriskovala by som potom problemi s nakazou, ktora by sa mohla sirit rychlejsie agresivnejsie a hlavne by mohla mat u deti tazsi priebeh nez u ockovanych.....je to aj jej zodpovednost zostavit kolektiv.... tiez nevezme dieta co sa pocurava .....napriklad.....o neockovane nech sa pekne maminky staraju tak ako do teraz.... alebo ked to poviem uz sprosto ked maju na pokuty tak budu mat asi aj na sukromne skolky....

andrejka1974
20. sep 2012

ahoj moja dcerka minuly rok chodila do specialnej skolky pre zrakovo postihnutych a tam pytali prefoteny ockovaci preukaz moja dcerka je riadne ockovana neviem, ak by nebola ci by robili problemy ale je mozne ze hej . Teraz chodi uz do normalnej skolky a tam to nepytali nikdy tak neviem ti povedat ako je to u vas

1234lubka
20. sep 2012

neviem o ziadnom to asi ma riaditelka vlastne pravidla, sak to nieje jedina skolka

olifcek
20. sep 2012

nie, zakon jej to neuklada... sama si take pravidlo vytvorila zda sa...