Máť dať dieťa zaočkovať proti osýpkam, mumpsu a rubeole?

julka1979
29. dec 2012

Mam este mesiac na rozhodnutie dat alebo nedat ockovat syna na mmr.Poradite mi:dakujem

1katkas
30. dec 2012

myslis to 15mesacne ockovanie? ja som dala...
NETREBA citat kadejake strasidelne stranky o ockovani!!!! neockovali by kebyze je ockovanie skodlive

janinah
30. dec 2012

áno,syn je očkovaný,taký mums u chlapcov nie je žiadna sranda...a študovať môžete donekonečna,jeden píše za,druhý proti....napr. takého Bukovského ja vôbec neuznávam,píše o všetkom a poriadne sa v ničom nevyzná....treba si uvážiť čo je "menšie zlo"či očkovanie,či daná choroba

bocjanka
30. dec 2012

Náš syn dostal po MMR vakcíne rubeolu, vrámci mňa nie.

prevenar
31. dec 2012

rozhodnut sa mozes jedine sama a jedine na zaklade informacii ktore si ty sama nastudujes. ..a studovat sa oplati , nasledky po ockovani uz casto nie je mozne zvratit.

viac informacii najdes v sukromnej teme o rizikach ockovania. ak mas zaujem o prijatie, info najdes v mojom fotoblogu.

vela stastia v rozhodovani , ide fakt o vela tak je dobre tomu venovat co najviac casu.

alexka73
16. mar 2013

Náš malý sa narodil s vážnymi problémami dýchania a neurologickou diagnózou. Napriek tomu sme očkovali Hexou. Mesiac po prvom očkovaní malý chytil silný ekzém na tvári, vystriedali sme 2 kožných, 2 očných a absolvovali sme komplet imunologické vyšetrenie. Po množstve mastí /ktoré vôbec nezabrali - vrátane kortikoidov/ len lekári pokrčili plecami - nikto na nič konkrétne neprišiel. Po 4 mesiacoch ekzém odznel - čakáme kým bude mať malý 2 roky na absolvovanie alergologických kožných testov. Okrem toho máme nepretržite nádchy - odmietam už každý mesiac ATB kvapky, skúšam homeopatiu, ktorá celkom dobre zaberá. Či to spôsobila vakcína nám nikto ani nevyvrátil ani nepotvrdil. Práve nás čaká MMR a vzhľadom na problémy s ktorými sa malý narodil - očkovanie odmietneme. Je však zvláštne, že doteraz musíme chodiť na xxx kontrol - ORL, rehab., neurol. a každého pol roka do poradne pre rizikových novorodencov - ale nikto z lekárov nám na papier nechce dať kontraindikácie pre MMR očkovanie. Považujeme to za alibizmus zo strany lekárov a preto nebudeme riskovať ďalšie zdravie nášho synčeka. Neodsudzujem očkovanie ako také, ale nemalo by sa očkovať hlava-nehlava ... do imunitného systému malinkého dieťatka nikto nevidí.