Očkovanie proti kiahňam

evelyn321
17. aug 2023

Dobry deň, mám 2,5 ročnú dcéru a zvažujem ockovanie proti kiahnam. Je tu niekto, kto nechal deti zaočkovať?
Prebehlo to v poriadku?

hennyinnsbruck
17. aug 2023

Moja je zaockovana a vsetko prebehlo v poriadku 👍👍

derdia
17. aug 2023

@evelyn321 moja 5 a pol rocna dostala teraz prvu davku 6 tt dozadu a ked pridem z dovolenky ide na druhu.
Naco by to mala dostat chuda a prezit. Ked takto bude mat imunitu aj bez toho.

monuska1234
17. aug 2023

@evelyn321 ahoj,mam 8 a 3 rocne dcery, obe zaockovane minuly rok, u starsej dcery v triede v tomto skolskom roku prekonala kiahne polovica deti,moja je posledna z triedy,ktora nemala,takze ockovanie pravdepodobne zabralo.

evaachesa
18. aug 2023

Určite daj zaočkovať čo najskôr a hlavne keď ešte nie je vo veľkom kolektíve. My sme dali očkovať už keď bol v škôlke a akurát pár dní pred 2 dávkou vypukli v škôlke kiahne...týždeň bol medzi infekčnými deťmi kým sme to zistili (učiteľky nedali vedieť, len vyvesili oznam čo si nikto nevšimol) ale malý kiahne našťastie nedostal....potom dostal ešte druhú davku. Úplne bez problémov všetko...za to veľa detí malo veľmi ťažký priebeh. Určite neváhaj, uchrániš ho hlavne od pásového oparu, ktorý sa práve prekonaním kiahní aktivuje a v tele ostáva už na celý život a môže sa kedykoľvek "prebudiť".

evaachesa
18. aug 2023

Akurát 2 dni dozadu som čítala tento článok, až mi zle prišlo. Niektoré deti majú pár vyrážok a iné si to vytrpia alebo prídu o nohy ako tento chlapec. 😩😢
https://koktejl.azet.sk/clanok/n6H5zXw/statocne...

kilauea
20. aug 2023

Prosím vás kam pichá ju lekári toto očkovanie? Do nožičky či do ruky?