Krém na vrásky

21. sep 2023

Odporučte, prosím, naozaj dobrý krém na vrásky. Viem, že najlepší účinok má buď Botox alebo kyselina h., no keďže kojím, túto možnosť momentálne nezvažujem.
Ďakujem za tipy

suzi33
21. sep 2023

Zial, neexistuje krem ktory vrasky "vygumuje". Zaklad ako im predchadzat, je plet dostatocne hydratovat (sera/kremy a dostatocny pitny rezim) a pouzivat denne (naozaj denne) SPF

autor
21. sep 2023

@suzi33 ďakujem krásne a nejakú konkrétnu značku by si vedela, prosím, odporučiť?

lauriik
21. sep 2023

Mne pomohol na zacinajuce vrasky retinol. Normalne sa mi plet uplne vyhladila. Bohuzial ani ten sa nemoze pri kojeni. Inak asi to spf ako prevencia alebo aj uplne si zakryvat tvar (klobuk, siltovka).

elmivelmi
21. sep 2023

tretinoin ale nvm ci ho moze aj ako kojacia pouzivat

elmivelmi
21. sep 2023

zatial pouzivaj len 50 faktor

oli18
21. sep 2023

Najlepsie sa zbavis vrasok, ak priberies. Je to rychle a trvacne. 😃

isis234
21. sep 2023

Diamantový krém proti starnutiu. ORIFLAME

domiklik
21. sep 2023

Retinol, retinal serum a samozrejme spf. Krem hydratacny. Rano nejake dobre cecko.

domiklik
21. sep 2023

@lauriik kojenie a retinol sa nevylucuju...

lauriik
22. sep 2023

@domiklik to su prve tri odkazy na googli

lauriik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panda21
22. sep 2023

Základ je hydratácia a spf50 každý deň, zima, sneh, dážď.. A potom začať postupne s retinalom a dopracovať sa k tretinionu (ten sa dá zohnať ale ťažšie, keďže u nás nie je dostupný). Ale začala by som najprv študovaním, lebo do retinolov nemôžeš skočiť hneď po hlave. Čiže SPF a Tretinioin je jediná skúmaná a rokmi potvrdená štúdiami záruka menej vrások.. A tretiniom môžeš aj pri kojeni. Cez kožu sa fakt málo dostane do krvi. Štúdie sa robili na tehotných ženách, ktoré mali v sebe plod a JEDLI vitamín A. https://e-lactancia.org/breastfeeding/tretinoin...

autor
22. sep 2023

@oli18 😄😄😄 práve kíl navyše po tehu sa chcem zbaviť 😄

autor
22. sep 2023

@lauriik oh ďakujem krásne za info

autor
22. sep 2023

@panda21 ďakujem 👍

domiklik
24. sep 2023

@panda21 retinol je jedna z dvoch najpreskumanejsich ingrediencii v kozmetickom priemysle, ale ziadna studia nebola robena na tehotnych zenach, bolo by to minimalne neeticke... Tato studia bola robena na mysiach, ale je casto spochynovana, kvoli mnozstvu a koncentracie pouzitej latky... Vo vseobecnosti sa ale v tehotenstve neodporuca, i ked je to celkom vtipne, lebo taky vsade masovo pretlacany bioil urcite mnozstvo retinolu obsahuje a zeny si ho vo velkom noekolkokrat denne capu na brucho... Co sa tyka kojenia, to mas pravdu, tam uz zena nie je obmedzovana nicim, pokozka nie je spongia...

panda21
24. sep 2023

@domiklik Štúdie na ľuďoch naznačujú, že nízke alebo nadmerné hladiny vitamínu A v strave počas tehotenstva môžu mať za následok nepriaznivé účinky na plod [ 9 ]. Nedávna štúdia teda hodnotila 1 180 tehotných žien v prvom trimestri a zistila, že 48 novorodencov malo vrodené malformácie.

panda21
24. sep 2023

@domiklik Obavy týkajúce sa teratogenity vitamínu A u ľudí sa začali štúdiou vykonanou Rothmanom a kol. [ 110 ], ktorý dospel k záveru, že celkový príjem vitamínu A u tehotných žien nad 15 000 IU (4500 μg ekvivalentov retinolu [RE]) denne v strave alebo viac ako 10 000 IU (3000 μg RE) vo forme doplnkov zvyšuje riziko abnormalít vo vývoji tkanív neurálnej lišty (na ktoré má kyselina 13-cis-retinová teratogénny účinok).

zirafienka
30. sep 2023

@domiklik Ahoj, prosim ťa kde kupuješ tie prípravky a je to aj konkrétna značka? Ďakujem

domiklik
30. sep 2023

@zirafienka retinol od kiehls alebo perricone kupis na cultbeauty.com alebo lookfantastic.com. Radsej mam od kiehls, lebo ke ucinny a nepodrazdi plet, okrem retinolu obsahuje aj ceramidy. Za tie peniaze to stoji. Ak si kozmeticky zaciatocnik, skus znacku geekandgeorgious.com a vyskladaj si rutinu tam. Maju asi vsetko okrem spfka a celkom dobre popisane.

fion22
30. sep 2023

Tiež ešte kojím a bola som na analýze pokožky... okrem iného, mi poradili kyselinu hyaul., že tú môžem aj počas kojenia, včera som prvý krát vyskúšala

enoula
30. sep 2023

Tento je velmi fajn, ľahučký, staci male množstvo
https://taargeta.sk/produkt/denny-krem-s-uv-och...

isis234
30. sep 2023

@enoula vyzerá fajn,, to je s dávkovačom?

isis234
30. sep 2023

Ak poznáte niekoho, kto nakupuje v ORIFLAMe, v katogu č. 14. do 10.10. str.111, je v cene 21.99 € (nie ako je uvedené) NOVAGE+ Ultrahydratačný booster. Redukuje vrásky

enoula
30. sep 2023

@isis234 ma pumpicku

seahorse27
30. sep 2023

Double cleansing, exfoliacia pomocou AHA kyselin (glykolova, miecna…), hydratacne sera s kyselinou hyalur., peptidmi (napr. argireline, matrixyl, multipeptidove sera, peptidy medi), ceramidmi, vit. C, na to dobry hydratacny/vyzivny krem (podla typu pleti) a cez den vysoke SPF 30-50. Co sa tyka znaciek, odporucam napr. Geek&gorgeous, The Ordinary, Cosrx…Retinol zatial treba vynechat, kym kojis. Potom smelo do toho.

autor
30. sep 2023

@fion22 dala si si ju vpichnuť, alebo vo forme krému?

autor
30. sep 2023

Ďakujem všetkým za rady a odporúčania 👍

fion22
1. okt 2023

Len krém, a teda dosť ma to bolelo štípalo, neviem či to bola normálna reakcia, mám takýto krém - dermasence

autor
1. okt 2023

@fion22 aha ďakujem za info