Nechcem dojčiť

stimabalson
11. feb 2024

Ahojte potrebujem radu... viem ze to moze znieť zvláštne ale, mam 1,5 ročnú dcerku ktorú este stále dojčím a zistila som ze som tehotná.. druhé bábätko uz kojit nechcem.. da sa to riešiť uz v pôrodnici alebo stačí ze ked pridem domov z pôrodnice a dam bábätku umelé mlieko tak sa mi stratí mlieko? Ide o to, ze som strasne vyčerpaná z dojčenia.. dcérka je v kuse na prsníku a hlavne v noci.. uz rok a pól som sa nevyspala, budi sa aj každú pól hodinu.. mam z toho uz depresie preto by som sa chcela vyhnúť tomuto... som strasne cez deň nervozna a nechcem byt.. snažím sa ju odstaviť ale je to hrozne... viem ze materské mlieko je naj ale stojí to aj cez to ked mam depresie a celu noc preplačem kvôli tomu ze musím dojčiť a nemôžem spat? :( som naozaj taká zlá mama ak nechcem dojčiť ? :((( ... :/

tehotna40
11. feb 2024

@lucia147852 dobre, to bol len príklad, nie každý má toľko fliaš, nie každý má na dvojflaškovy ohrievač, a tie flasky museli do rána "krásne voňať" od toho mlieka.

aj47456
11. feb 2024

“Som strašne vyčerpaná z dojčenia”
Myslíš si, že zo zarábania a chystania UM niekoľkokrát v noci vyčerpaná nebudeš? Z plánovania koľko kam toho vziať, aby ste sa mohli vzdialiť z domu? Z chystania a vyvárania flašiek?

mima1608
11. feb 2024

Ja som dcérku dokrmovala UM prvý týždeň cca. To zarábanie UM, zohrievanie vody, umývanie fľaše bolo neuveriteľne na nervy. Celé noci som bola hore, lebo ma to vždy prebralo a kým som zaspala, ona sa zobudila zas. Potom prišiel zlom, lebo mne sa mlieko našťastie krásne rozbehlo a dcéra od 2. týždňa prespala celú noc a máme to tak doteraz. Má aktuálne 8m a koji sa o 1 ráno a potom o 5-6 a spáva od 21-8. A inak čo nám dosť pomáha je dudlik. Najprv nemala, ako som jej ho dala, odvtedy je pokojnejšia a lepšie spí. Niekedy, keď sa trepe v postieľke, tak jej len strčim cumlík a spí ďalej, ani prso nepotrebuje.