Podarilo sa niekomu obnoviť tvorbu strateného mlieka?

ju11i
20. feb 2011

Ahojte, podarilo sa niektorej z vás znovu začať dojčiť po tom ako sa mlieko úplne stratilo? (napr. po chorobe, zápale, kvasinkovej infekcii)..

nani7278
20. feb 2011

Z vlastnej skúsenosti viem, že s tým "úplne sa stratilo" to nie je až také dramatické. U mňa to trvalo 2 dni, jeden po operácii nebola ani kvapka a na druhý dosť málo. Na tretí som už nevedela, čo s preplnenými prsníkmi. Ak dojčiť CHCEŠ, tak to pôjde. Len prikladať a prikladať a poprípade niečo na zvýšenie tvorby... na zodpovedné rady toho viem málo, ale dať sa to určite dá!!! Držím Ti palce.

murinka
20. feb 2011

skus napisat do temy ,,dakujeme annag,, 😉

babatko88
20. feb 2011

áno, podarilo, chvíľku to trvá, ale pôjde to, ak fakt chceš kojiť, tak skúšaj, prikladaj malého kedykoľvek bude chcieť, aj ked budeš dokrmovať, ono sa to postupne upraví, no želám pevné nervy, lebo to ide pomaly a žiaľ ja som tie nervy už potom nemala ☹ skús si kúpiť aj homeopatiká na zvýšenie tvorby mliečka, mojej kamoške veľmi pomohli, malá má 2roky a ona stále plné prsia 😀 držím palčeky

kamajka
20. feb 2011

Ahoj, ja mám nedávnu skúsenosť, trvalo mi to asi týždeň a bol to urputný boj. Ale stálo to za to! Malého som si prikladala aj keď sa zlostil a nič mu nešlo, aj 15x za deň, pri jednom pokuse dojčiť som oba prsníky vystriedala aj 4x a potom keď som ho dokŕmila a zaspal, tak som si ešte z každého prsníka odsávala (vzduch lebo mlieko nešlo 😀), tým sa stimulovala tvorba, vlastne som nerobila celý deň nič len dojčila odsávala dojčila odsávala, dobre je spať s bábätkom v čo najtesnejšej blízkosti a "koža na kožu", dojčiť aj v noci, proste stále prikladať, potom sú homeopatiká na zvýšenie tvorby a čaje, mne stačili čaje trikrát denne som si zalievala rascu, fenikel a aníz, no neviem či to pomohlo ale prdeli sme z toho strašne, ja aj malý 😀 😀 😀.
No a potom ešte existuje domperidon....... skús si prečítať tu: http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/domper...

ciefulik
20. feb 2011

držím palčeky 😵

pink_lady
20. feb 2011

najlepsie bude ked pozries a spytas sa v tejto teme: https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/

zucha
20. feb 2011

mne sa to bohuzial stalo pri tretom dietati uz tri krat ☹ Pomohlo nekonencne prikladanie a snaha odsavat, aby boli prsniky stale stimulovane a potom jedna neskutocne zazracna bylina - senovka grecka. Lenze ta, tak ako je zazracna, je aj hnusna.
Skus kontaktovat laktacnu poradkynu vo svojej oblasti http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

olifcek
20. feb 2011

jaj, nejde mi vymazat prispevok.. nevsimla som si, ze Ti uz pisala @pink_lady to, co som chcela i ja

@danu pls, vymaz mi prispevok... chcem dat hlas

zuzanaam
20. feb 2011

Prikladať, prikladať, prikladať, mne sa to stalo po príchode z pôrodnice, po tom ako som začala mlieko odstriekavať, lebo sa malá nevedela riadne napiť. Do 24 hod. som skončila pri 10 ml, hneď som ju začala prikladať (po odstriekaní, aby stimulovala nervové zakončenia v bradavke) a mlieko sa do dňa vrátilo. Prikladať treba často, hoci aj každú polhodinu, rozhodne neprikrmovať, prípadne hadičkou spolu s dojčením ak by to trvalo dlhšie a nebáť sa, psychika robí veľa. Držím palce

makda
21. feb 2011

suplementor a senovka grecka

monika.v
8. jún 2011

ahojte, mam nazvys senovku-kapsule, ak by bol zaujem, nahliadnite do mojho bazariku..

adriana7
9. jún 2011

ono je aj dôležité, koľko má dieťa mesiacov, čím mladšie, tým to ide ľahšie
mne malú v piatom mesiaci lekár previedol na dokrmovanie fľašou a kojiť už malá nechcela, ale nebol problém, elektrické odsávačka, senovka, homeo a skvelá laktačná pomohli a na mojom mliečku sme vydržali do konca 8. mesiaca
potom som mala dva týždne vysoké horúčky, doslova som od nemohúcnosti preležala plné dva týždne a mlieko sa už neobnovilo (ešte štyri dni po chorobe som obetovala tomu, že som každú hodinu-dve odsávala, ale nič) 😔

gucz
10. jún 2011

myslím si, že mlieko sa "úplne" stratiť nedá. Stále prikladaj a hlavne v noci... aj každé dve hodiny a laktácia sa znova rozbehne. Ja stále kojím syna a za dobu čo ho kojím som zažila asi 10 žlčníkových záchvatov, 2 mesiace len na suchároch a rohlíkoch (diétu), operáciu žlčníka (čiže asi deň a pol bez kojenia - odstrekovala som len 2x, lebo som bola mimo). Zažili sme aj hospitalizáciu syna s prepichovaním bubienka (3x), bola som v nemocnici aj s dcérou 3dni (bez syna) a stále kojím. Kojenie je hlavne o psychike !!! o postoji k nemu

annaopialova
11. jún 2011

ahoj mlieko sa neda stratit ale kup si detsky cajik zosladkym drievkom je vyborny aj pre teba aj pre deticky

lucia20
12. jún 2011

mne na obnovu mlieka velmi pomohlo costi, su to lieky na paleny zahy, ale vedlajsi ucinok je tvorba mlieka.