19 mesačné dieťa ešte nerozpráva

zoodiac
24. nov 2014

ahojte, chcem sa spytat, ci mate niekto skusenosti s nasledovnym: dieta v 19 mesiacoch nepovie ani slovo. viem ze sa o rozpravani popisalo vela ale nikde som nenasiel diskusiu alebo pripad kedy dieta nepovie ani mama, ticho nie je, ale slabiky nepouziva. komunikuje casto a rad ale nie slovami. inak vidno ze je velmi mudry a aj sikovny ale do rozpravania sa mu vobec nechce. ja vravim ze nemusi lebo cokolvek chce ma do par sekund, staci aby na to ukazal, alebo ta zoberie za ruku, posadi, ukaze, chyti ruku naviguje... tiez som pocul ze ked sa na tak male dieta rozprava naraz dvoma jazykmi - hlavne ked to je mix od jedneho cloveka slovensko-anglicke vety, maju v tom zmatok a rozpravaju neskor. ale predsa by ma zaujimalo ci ste sa s tym uz stretli. je to moj synovec a tak sa zaujimam kedy sa uz konecne rozkeca 🙂

zoodiac
autor
18. nov 2018

@itmama15 urcite su veci ktore nevieme zmenit , mozeme len spravit vsetko pre to, aby to bolo co najlepsie. ak robis vsetko tak sa netrap , nema vyznam trapit sa niecim co nezmenis, to nepomoze ani tebe ani malej. a zas podla mna ak doktor vravi ze to je ok, treba im aj trochu verit . elektronike sa dnes uz clovek nevyhne, to je pravda. ja v principe nemam nic proti pokial uz deti maju vytvoreny vztah ku kniham (je to osobne🙂 - ale je to kazdeho osobna vec a neprinalezi mi sudit 🙂