20 mesačná dcérka nechce sama jesť príborom. Poradíte?

monula1
17. sep 2014

Dcerka ma 20 mesiacov a nechce sama papat lyzickou,necha sa krmit.obcas povie ze sama da si 2 krat do ust a koniec.kupila som jej aj decky pribor zo zabickou a nepomaha.poradte ako dalej.dakujem

lubina
17. sep 2014

a nie je 20 mesacna este v podstate mala, aby sama jedla lyzickou??? Treba jej tu lyzicku sice davat do rucicky, aby ju mala ked papa, ale este by som ju stale ja krmila inou lyzickou...ona na to pride, co ma robit...

bocianka123
17. sep 2014

moja rada - nijako, nič nerobiť nasilu, nech zje sama koľko chce a dokrmiť. Všetko má svoj čas.

tetapetra
17. sep 2014

@lubina mala? Moj syn je sam od 7m
@monula1 mozno je len leniva 😉

lucymk
17. sep 2014

deti su rôzne.moja dcera sa sama prinutila papat ,lebo chcela ist do skôlky,tak som jej vysvetlila,ze ked nebude sama jest,tak ju do skôky nezoberu a to mala 2 roky aj 7 mesiacov.naopak sestrina dcera ked mala 18mesiacov,tak som zasla ako ona pekne sama papa aj polievku

mimasimi
17. sep 2014

@tetapetra to moje deti sú lepšie, oni sa s lyžičkou v ruke narodili ... 😀

maaaria3
17. sep 2014

No, každé dieta je iné, ja by som to neriešila ešte, to nie je o jej schopnostiach... ale chcení... a keď nechce, tak buď hlad na ňu ako sa hovorí🙂 alebo dokŕmim /hlavne že je/... ja kŕmim trojročného... v školke sa naje sám... no doma by kľudne hladoval... a skúšala som všeličo... v podstate je to jedno, v 18 sa mi isto kŕmiť nedá... takže to chce čas

rebeka7501
17. sep 2014

nič si z toho nerob, naučí sa. Ja poznám 15-ročného, ktorý nevie jesť príborom

gabikula
17. sep 2014

@tetapetra máš zázračné dieťa

cerez
17. sep 2014

Ja v tom vôbec nevidím žiadnu katastrofu. Možno sa nekamaráti s lyžičkou, ale je šikovná v iných veciach. A čo sa týka škôlky, tam sa deti inak správajú ako doma. Uvidíš, do nástupu do škôlky bude jesť lyžicou ako profík. 🙂

bibistec
17. sep 2014

no neviem to by som ako problem nevidela, ked papa ked ju krmis tak je to super. ja mam skoro 5 rocnu a stale sama nepapa ale u nas je vyhra ze vobec zje nieco ked ju nakrmim.

atomica87
17. sep 2014

Nas maly ma 20 mesiavov a presne to iste...lenivost. ale ked ho necham vyhladovat trocha, potom to zrazu dokaze 😀 😀 😀
@tetapetra a v 2rokoch uz vedel ajj naporcovat moriaka, ci? Ved niektore 7 mesacne deti este ani sediet nevedia...nas sedel, dokonca obcas trafil lyzickou aj do ust....ale to by som teda jedenim lyzickou isto nenazyvala.

lulistek
17. sep 2014

:D prosim Vas to co je za tema, nauci sa ked sa to nauci a hotovo. Ja som ani nevedela ze 20mesacne to uz "musia" vediet....

winka99
17. sep 2014

@bibistec ...presne tak to bolo aj u nas, rozjedol sa v skolke

silviaa
17. sep 2014

Moja starsia zacala sama jest ako trojrocna, stylom jedna lyzicka ona a pat ja jej do ust. Ani za svet nechcela sama jest. Teraz ma styri, v skolke sa rozbehla, uz jedava sama. Mladsia uz ako 19 mes jedla sama, tiez som jej pomahala ale nie tolko. Kazde dieta je ine. Hlavne klud, dolezite ze chce jest😉.

danette
17. sep 2014

moja 22 mesacna dcera pri kazdom jedle krici, ze sama, sama a cela sa pritom zababre, cize obcas by som bola radsej keby sa nechala este aj nakrmit. Podbradnik totiz nechce ani za nic, mame aj s Mickym Mausom, pol dna v nich behala po dome od radosti, ale pri jedle si ich neda, ked skusim hned je hysak. Ked teda chcem aby nieco zjedla, necham ju uspinit sa a tiez podlahu, kedze v stolicke odmieta sediet :D no a najlepsie je ked sa poolieva polievkou a nasledne krici ze ma mokre tricko, a musim obliect dalsie, hoci este nejedla druhe jedlo... Ale robi pokroky pomalicky, dracika spapa uz celkom sikovne. Cize netlacit zbytocne na nu a hlavne neporovnavat s inymi detami... My sme mali v rodine tri deti pocas 4 mesiacov a nasa z nich bola sice pohybovo najpomalsia - chodila az od 15 mesiacov, ale rozpravala uz od roka tak ze by zahanbila aj niektore stvorrocne deti 🙂 kazde dieta sa proste vyviija inak

mummy01
17. sep 2014

Deti su rozne,u nas to bolo tak ze dcera este v 3rokoch bola schopna aj polievku jest rukami,lyzicku nepovazovala za dolezitu a este aj teraz ako skoro 8rocna sa rada v jedle hrabka rukami 🙂 syn papa lyzicou sam od 13-tich mesiacov a rukou sa jedla nedotkne.Takze vsetko ma svoj cas

siska53
17. sep 2014

A preco to silis?moje deti tiez mali dni,ked sa im samym jest nechcelo..vsak kej daj cas..moja ma 29m. Atiez obcas nema naladu na samostatne papanie,tak ju krmim.
Do dospelosti ju urcite krmit nebudes. Nechaj to na prirodu,daj jej dake lyzicky,nech sa s nimi aspon zabava,my sme mali vzdy aspon dve-tri k dispozicii.

jankatt1
17. sep 2014

Toto je "problém" ? ... chúďa malé, však má len 20 mes., keď bude mať 2 roky, budete sa pýtať, prečo nechce chodiť sama von? Ach jaj...

bambibam
17. sep 2014

Čože ??? Ani moje deti nejedia priborom , ani v škôlke nejedia priborom....aspoň do 3 rokov mi príde normálne ,že aj dieťa dokŕmim...

miku1
17. sep 2014

Nič v zlom, ale občas mám pocit, že mamičky si proste problém vyrobia vždy a za každých okolností 🙂 Prečo by už mala podľa teba papať sama? Ešte je malinká. Moja papala sama, lebo to proste chcela, ale skončilo sa to prvým príkrmom mladšej dcéry....potom som ju musela kŕmiť ja. Hoci sa napapať vie aj sama, s radosťou príde za mnou, aby som jej dávala ja. Pritom v škôlke pekne papá aj sama.
@tetapetra Moja mladšia jedla sama tiež, no našťastie ju to po roku prešlo, lebo po každom jedle som ju mohla akurát tak chytiť pod pazušky a šup s ňou tak ako bola rovno do vani 🙂 Teraz už mi dovolí ju nakŕmiť, hoci aj sama má v ruke lyžičku a naberá si ňou na striedačku somnou.

h2
17. sep 2014

Môj syn tiež nechce jesť sám. A nemá 20 mesiacov, má 3 roky! 😀

zuzub
17. sep 2014

môj syn má 4 a pol roka a tiež ho musím doma kŕmiť 😀 😀 😀 a v škôlke zje väčšinou prvý a všetko sám 😅

linajka
17. sep 2014

Hm, ja mám doma 3 ročnú dcérku a tá nepapá sama. Občas čosi, ale zriedka.

barbora59
17. sep 2014

😃

daniela77
18. sep 2014

Pozri sa ked ta to potesi, ja mam dvoch chalanov, a su takí leniví pustit sa do samostatného jedenia, že keby som to mala riešiť a rozčuľovať sa nad tym, tak už davno fungujem na diazepame 😀 Starší ma 5 a mladší 3, ten starší sa napapá sám, ale keď chcem aby zjedol obed ešte teplý, tak musím kričať, alebo zobrať lyžicu a dokrmiť. Mladší keď mal 20 mesiacov sa snažil papať sam, mala som pocit, že je vyspelejší ako ten starší, no teraz má 3 roky 5 mesiacov pomaly a musim ho krmiť, lebo sam sa mi nenaje ani panovi. Neboj sa nic, zivot pomalicky prinesie všetko, u niekoho skôr, u niekoho neskôr, ale uvedom si, že ked to budes riesit a rozculovat sa, tak najhorsie na tom skoncis ty, lebo si zrusis nervy. Ja by som to neriešila, dala do ruky lyžicu, druhu maj v ruke ty, a ked bude mat mala zaujem strci si jedlo s lyzicou do pusy sama, ked nie tak nie, ale ten cas pride neboj. Ked pojde do skoly, bude uz papat sama zarucene. Lebo tam ked sa nenaje sama, nikto ju krmit nebude. 😉

zutera
18. sep 2014

A naše mála když se dá jí tak že v jedné drží lžičku a druhou si rukou strka jídlo do pusy.Co už, hlavně že jí chutná. Já bych to nesilila 🙂 ,ona na to přijde. Ve škole se jisto priborem nají 🙂

wieruska1
18. sep 2014

tak moja mala ma 2,5 roka a rovnako ako u @zutera, v jednej ruke lyzica a druhou sa pcha 🙂 a aj to ju v zavere musim dokrmit ja lebo uz sa jej nechce...... netrap sa 🙂 vecne to tak nebude

proudmary
18. sep 2014

Moja skoro 3-rocna najradsej je rukami 😀 Lutujem pani ucutelky v skolke, a zaroven dufam, ze ked uvidi ine deti, ze aj ona bude pekne jest priborom a nie naopak, ze aj ine deti zacnu jest rukami 😀

esterba
18. sep 2014

Baby, aj ja mam problem. Moja 13 m stale nerozoznava medzi dezertnou a beznou vidlickou. Pochopitelne, nož uz pouziva od troch mesiacov, moriaka porcuje od siestich, ale tie vidlicky pocitujem ako obrovsky hendikep. Co ak ju kvoli tomu nevezmu do skolky pre nadane deti? Svokra sa mi za chrbtom uskrna a my sa hanbime ist hoci aj len na obed do restiky, ved co ak to uvidia znami... A to nehovorim, ze kdejaky časnik hned bonzuje pre bulvar.

hajajanka
18. sep 2014

Neboj sa, kym sa vyda, nauci sa jest aj priborom 😀 😀 😀 😀