5 ročné dieťa sa bojí otca

4. apr 2020

Ahojte.
Mam 5 rocnu dceru a ide o to ze ked muz si vypije nie vela ale jednoducho na oslave napr mala sa ho boji. Kedze on je vtedy "mudry" mudruje ja sa nad tym nepozastavujem, malej rozprava ze ako ma lubi atd. Do toho ine a mala stale ze mami a preco je ocko taky atd nehovoriac ze musi spat pri mne tu noc lebo sa boji toho ze muz mi nieco spravi.
Hovoeim este raz nie je nebezpecny nekrici nebije ani nic len mudruje

kitycat
4. apr 2020

Je zvlastne kolkokrat si poznamenala, ze vas nebije. Mala uz asi velakrat zazila, ze to vnima. Manzel asi pije do nemoty ked jej to neuniklo... A dajme tomu, ze hoci pije vecer "bez svedka" ked spi rano je svedkom stavu opice... Palec dole

gubiko
5. apr 2020

"na druhu stranu mala ptm sa s nim nechce rozpravat na druhy den. Tak vtedy poviem ze to ma za to ze prehnal to" -
teraz už ale hovoríš o tom, čo sa deje medzi vami manželmi. ja na tvojom mieste by som sa skôr ako na výčitku zamerala na to, aby k tomu nedošlo vôbec. teda by som mu povedala, že si nepraješ, aby ho videla opitého a praješ si, aby to zariadil tak, že ona ho neuvidí. to by bolo úplne najideálnejšie. no keďže stále s tým nejako v sebe bojuješ, či a čo je vlastne ok pre teba, tak ti poviem len, že prv, ako to v sebe vyriešiš, je dôležité postarať sa o pocit bezpečia dcéry.

autor
5. apr 2020

@kitycat jemu staci ze mixne a uz ma dost teda uz sa mu lesknu oci atd.

Ked sa to nabuduce stane tak budem s nou a muza prizabijem ked bude miesat 😶

kitycat
5. apr 2020

Nejde o to prizabit... Ide o to ze tvojmu muzovi nevadi vystavivat dxeru takymto stavom... Aj opity clovek do urcitej miery vie co robi, tvojmu je jedno.... Nech idtane spat u kamaratov ked uz ma z toho dcera stavy... Za chvilu budes mat aj ty

Priklad: Manzel ide pit na kamosove narodky, od rana budes nervna lebo vecer si drahy pojde vypit dcera to bude cely swn vnimat, vecer odide, ty budes celu nor nervna, ze kedy pride aky bude co dverka ci stihne zaspat no a rano bude tyckovat. Well done

janeninka
5. apr 2020

a on to ako vnima? co na to hovori? co je ochotny v tejto veci robit?

janeninka
5. apr 2020

a este by som dodala, mam 32 rokov a ked vidim svojho otca, ze skratka nie je uplne sam sebou, ze asi mal o ten jeden pohar vina vypit menej, Nic hrozne len presne taky iny ton reci a pod. je mi to neprijemne. Z detstva si ho takeho nepamatam, myslim ze vtedy aj pil menej, casto soferoval, asi si ovela viac daval pozor.

fridi96
5. apr 2020

U nás ešte aj pes príde ku mne vedľa postele keď vycíti že muž niečo pil a to aj vtedy keď nieje opitý len cíti že napr vypil pivo....deti sú takisto citlivé na takéto ale ako mame malú od vtedy nepil alkohol takze uvidíme 🙂

autor
5. apr 2020

@janeninka jemu je to ptm luto. Dnes sme dali debatu tak povedal ze to uz nebude robit.

mondolina
5. apr 2020

Dospelý muž by mal vedieť , že nemá miešať druhy alkoholu.

janeninka
5. apr 2020

drzim palce, myslím ze fajn rozhodnutie. Naco riesiť nasledky ked sa pricina da vyriesit v podstate jednoducho. Holt kazde dieta je ine, ma ine potreby, specifika a je dolezite reagovat na ne, vyplati sa to. Hlavne verim, ze aj do buducna sa vam s muzom podari efektivne si veci rozobrat, vykomunikovat si

autor
5. apr 2020

@janeninka ja som za neho vdacna Bohu lebo takeho muza najst v dnesnej dobe ... holt az na toto ... ale porozpravali sme sa a povedal ze v poriadku uz nebude to robit aj kvoli malej