Ako zvládnuť príliš aktívne dieťa?

aknelusenka
8. apr 2014

Moja dcéra má 1 rok aj 8 mesiacov a niekedy mám pocit, že ju nedokážem už zvládnuť. Je príliš aktívna, neposedí, nepostojí, nič normálne ju nebaví, ničoho sa nebojí - cudzích ľudí, zvierat, nepočúva - keď poviem stoj tak sa rozbehne na opačnú stranu, nevie sa pekne hrať s rovesníkmi - buď ich bije alebo len piští a kopu iných vecí, ktorých je už niekedy tak veľa a zvlášť ked sa ich nazberá v jednom dni, že som z nej riadne zúfala. Čo mám s ňou robiť? Mám to riešiť nejakými liekami. Za mesiac budeme mať druhé a potom sa už vážne zbláznim - ocka máme doma len 3 dni do mesiaca...

tortelinka
8. apr 2014

som sa pobavila 😀 😀

lyzzy
8. apr 2014

@misaelka .....neries prosim ta.To je ta volna vychova ci ako sa tomu hovori

misaelka
8. apr 2014

@lyzzy niekedy mam sto chuti, ale psssssst 🤐 😀 ja len kuščisko krivo kukám občas 😀

lyzzy
8. apr 2014

@misaelka 😀 .....chapem.Tak cez okuliare ako moja slovencinarka to robila?

jabadaba
8. apr 2014

@misaelka ale nepustili, neber si to tak, len to adhd zarezonovalo. Mam za to, ze je to uplne zbytocne a najma predcasne vobec o niecom takom uvazovat. Ostatne, hranice ano, ale ocakavat od dietata urciteho veku tip top dodrziavanie pravidiel a rezimu je od veci. Zavadzanie pravidiel treba, postupne, primerane veku potom idu ocakavania ich dodrziavania.

jabadaba
8. apr 2014

@lyzzy 😀

misaelka
8. apr 2014

@lyzzy asi tááááák :D ťukať si na čelo nemám dovolené 😀

lyzzy
8. apr 2014

@misaelka ... 😀 .....moja slovencinarka najprv krivo kukala,potom sa niekedy aj uslo jedno zaucho a potom si isla zapalit.
Zlata zenska 😀

lyzzy
8. apr 2014

@jabadaba .... 😝

kikina84
8. apr 2014

@aknelusenka dcera je pravdepodobne hyperaktivna..treba navstivit detského psychológa..My sme tak urobili,dcera ma hyperaktivitu s poruchou pozornosti a na tieto deti treba ist uplne inak..Akurat ma mrzi,ze sme tieto kroky nepodnikli skor..Ziadne lieky netreba,len treba ,mat vela trpezlivosti a navstevovat psychológa.

misaelka
8. apr 2014

@kikina84 no nech sa paci. tu to mate priamo od zdroja.

misaelka
8. apr 2014

@lyzzy za ucha nerozdavam, to by som potom svoj job mohla rovno zabalit. ale nemam rada premudrele zenske co pridu s vlastnou dg ktoru ja len mam dat na papier.

lyzzy
8. apr 2014

@misaelka .....tak vies niektore maju patent na rozum 😀
Ja ked citam taketo temy tak si spomeniem na seba ked som este nemala dieta.
Vzdy som sa bila do prs ze ja svoje dieta bit nebudem a ze mu budem venovat vsetok svoj volny cas a bla bla.
A dnes 😀 😀 ......sa smejem ako sa na mne vtedy smiala moja mama.

misaelka
8. apr 2014

@lyzzy radšej sa smiať ako plakať :D

lyzzy
8. apr 2014

@misaelka ....presne 😀

katfan
8. apr 2014

@aknelusenka skús ju dávať na rozne cvičenia pre deti,sú už od 18m pohybové,nech sa trošku vybije,veĺa chodiť von na odrážadle,proste aby mala čo najviac pohybu.a trpezlivosť,veľa trpezlivosti. doma si všimni,čo ju najviac baví,napr.maľovanie a pod.a často jej to ponúkaj,deti majú radi opakované činnosti.a tiež nastol pevný režim a za tým si stoj,čo povieš,tak cez to nepojde vlak,aby si sa uplne nezcvokla,až sa ti narodí bábo 🙂 pevné nervy prajem.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dejnas
8. apr 2014

mám doma 2 príliš akčné deti, s odstupom 17,5 mesiacov... hlavne synček je hyperaktívny... dcérka sa popri ňom snaží držať tempo, ale ak je bez neho, dokáže byť kľudná 🙂 keďsú spolu - je to "katastrofa" 😀
malý je taký v podstate od narodenia, nikde neobsedí, nepostojí, pri žiadnej činnosti nevydrží dlhšie, než zopár minút (aj to už je úspech)... v jednom kuse ho naháňam, on vlastne ani nevie normálne chodiť, stále len beží, na normálnej prechádzke nejde priamo, ale stále sa niekam liepa, štverá, na ploty, zábradlia, skáče z výšky... 😝 tiež nemá z ničoho strach (a nikdy nemal)...
ale lieky??? pre boha, to by ma nikdy nenapadlo... priznám sa, nechystám sa zatiaľ vôbec ani k psychológovi, po nejakú "nálepku" hyperaktivity... proste to beriem tak, že je mimoriadne akčný, snažíme sa ho zamestnať, prihlásili sme ho na športový krúžok + v škôlke chodí aj na tanečnú (učiteľky si ho vyžiadali, vraj mu to veľmi ide 😀 ), cez víkendy chodievame plávať... keď bol menší, nebolo dňa, kedy by sme neboli na ihrisku, na preliezkach, nech sa vyšantí, vybehá a aspoň trošku unaví... treba to len nejako vydržať... je úplne jasné, že aj do budúcna bude potrebné, aby si energiu vybíjal napr. pri nejakom športe

katka.l
8. apr 2014

@aknelusenka ja mám taký pocit, že lieky si si mala dať ty už dávno, s názvom antikoncepcia. Prečo budeš mať druhé babo ak nezvladas jedno?????

kadri
8. apr 2014

@aknelusenka pozicaj/kup si tuto knihu, da ti iny pohlad na vec 😉 a mozno aj riesenie

http://www.martinus.sk/?uItem=45135

jabadaba
8. apr 2014

@lyzzy a co to? Jazyk si mi vyplazila! 😝

jabadaba
8. apr 2014

@kikina84 ale neeeeee....precooooo? Preco s batolatom k psychologovi?

lyzzy
8. apr 2014

@jabadaba .....prosim ta mna si uz nevsimaj dnes....som zrela na psychiatriu

petkavka
8. apr 2014

@lyzzy @jabadaba. Kocky normalne len pozeram, ze ako ste to tu roztocili :(. Akneluska ma problem s dietatkom a to ze spomenula lieky len znamena len to, ze je naozaj v koncoch a potrebuje problem. To ze niekoho takto verejne hned zacnete ohovarat je fakt nepekne. A hlavne ste jej vobec neporadili. Tak fakt nechapem, ci sa nudite alebo co. Takze nabuduce pls. piste but k veci alebo nepiste vobec.

@aknelusenka. Je super, ze si uvedomujes ze tvoja dcerka je aktivna a potrebuje iny pristup. To je podla mna to najtachsie. Ja som presla s mojou dcerkou niecim podobnym a my sme dodrziavali tieto principy:
1. Presny rezim = ranajkovali sme, obedovali aj vecerali presne v tom istom case (fakt 10 min. rozdiel max)
2. Dopredu som mala nastaveny program = hra v tom istom case, poobedny spanok v tom istom case, von sme isli v tom istom case
3. Zaradili sme poobedne kruzky, kde musela moja malinka posluchat

No a potom este velmi odporucujem skolku....nam to velmi velmi pomohlo, lebo malinka sa vyhrala s detmi a potom poobedie uz som mala doma dobre dietatko 🙂. Drzim palceky a zelam pekny vecer.

misaelka
8. apr 2014

@jabadaba lebo ti moze dat uzitocne tipy ako k takemuto zivemu dietatu pristupovat, preto. know how 😉

zrka
8. apr 2014

ahoj, no urcite nestihas svoje zive dieta, lebo si dost v pokrocilom stadiu, tak unavene telo unavuje aj psychiku, a potom je to taky kolotoc...Neboj sa nicoho, dcerka ti bude rast, a bude stale ina, vacsia, rozumnejsia a ked bude mat 3, uz si dobre pokecate 🙂 . baby ti dobre radia, zamestnavaj ju, a ked ju nic nebavi, ze pri nicom nevydrzi, tak len von -von -von. Ja pri dcere som bola nonstop vonku, lebo tiez bola taka jak nadopovana 😀 . A urcite si ver, ze zvladnes obe ssvoje dietky, sice daju ti teraz zabrat ked taky vekovy rozdiel, ale jedneho dna sa ti to vrati. Ini sa budu stazovat, a ty sa budes blazene usmievat, ze uz je to fajn 🙂 . Drzim palce, hlavu hore, oddychuj, ukludni sa, nebud nervozna a aj mala bude lepsia.

jabadaba
8. apr 2014

@petkavka akoze neporadili? Pisala som jej, ze dieta sa sprava uplne normalne, adekvatne veku a nic s nim nie je v neporiadku takze ani ziadne lieky bat nemusi. Preboha, ved zakladatelka si zufa aj z toho, ze 20 mesacne batola sa nevie hrat s rovesnikmi! Ale v takom veku sa s rovesnikmi nehra ziadne batola! Kriste, nemusim byt studovany psychology, aby som vedela, ze v urcitom veku jednoducho decka dlabu na rovesnikov a nie je to ziadna diagnoza. Co este by si chcela poradit?

lyzzy
8. apr 2014

@petkavka ....ano.my sme tym zname 😀 .....a neporadili?.....co chces radit?.....ze naco druhe dieta ked to prve je ,,nezvladnutelne"?
Alebo lutovacky????

lyzzy
8. apr 2014

@fidka79 ....dakujem.