Bitie dieťaťa

20. feb 2024

V poslednej dobe velmi casto vidim, ako rodicia biju svoje deti. Za posledny tyzden - na vnutornom ihrisku vycapala matka dieta, v potravinach riadne matka tresla svoje dieta po zadku. A extrem pre mna bol, ked uz na pohlad autistickemu chlapcekovi (mozno ina diagnoza, taky chlapcek nevedel o svete) daval jeho otec riadne facky. Ja sa do cudzich ludi nestaram. Ale mne je tie deti tak luto. Ja mam 4 rocneho synceka, a takto by som sa k nemu nespravala. Aky je vas nazor na taketo bitie deti rodicmi?

ku_uk
21. feb 2024

@beronsche Vieš o tom, že existuju aj detske nožnice ktoré niesu ostré a sú celé z plastu? 😉 2 rocnemu by som do ruky dospelacke nožnice nedala ani keby stojím nad ním😅

beronsche
21. feb 2024

@ku_uk viem. Ale kedze ty si dietatu dala na zadok, kvoli tomu, ze s noznicami behal a doslova pises o vaznej situacii, takze som prorodzene predpokladala, ze ide o normalne ostre noznice, kedze s tymi plastovymi si nema ako ublizit.

ku_uk
21. feb 2024

@beronsche inak tam malo byt 3 ročnému…. Neskôr som si všimla… to je predvídanie, že keby bol niekde na varovačke alebo by trebárs bez môjho vedomia muž s ním strihal alebi v škôlke, neviem aké majú nožnice či tie detske. Proste neni to sranda a on ju z roho mal 😌 má aj mladšieho súrodenca, chodi do škôlky, chodi na noc k babkam nemám ho vždy pod kontrolou kde by to
Mohol robiť

monikafff
21. feb 2024

@biglovemom Totálne trepem! mňa naši nikdy neudreli ani po zadku ale ja som bola dieta kde ma dali tam som bola prehrala som sa.. ja mám dieta úplný opak od malička sa neprehrá s ničím ale miesto toho vyžaduje aktivity a nezastaví sa ako je deň dlhý.. aj keď pozerá rozprávku musí pri nej niečo robiť. niekedy je tak rozbláznena a nedá si povedať ani na 20 upozornenie tak jej dám po zadku a už vie že je zle tak poslúcha takže tieto reči čo si berieme z detstva si nechaj pretože mám dosť načítané otom čo píšeš lebo určite niesom jedinec ako píšeš a mám zdravé názory narozdiel od rodičov že vlastne dieťa sa má v 2 rokoch rozhodovať čo chce a keď robí zle tak robí zle veď ho nechám sa prejaviť ale ono nemá ako zistiť že robí zle lebo mu to nemá kto vysvetliť keďže si robí čo chce.. a väčšina detí z okolia atď. ktoré nikdy na nich ani neskríknu lebo veď je to dieťa ono nevie( nevie preto lebo mu neukážu kde je hranica) tak presne tie si robia čo chcú bijú iné deti a šikanujú okolie lebo im nikdy nikto nepovedal nie to nemôžeš dôrazne ! a dôrazne neznamená zlatíčko prosím ta nerob to .. a keby si ma chcela napadnúť že chúda moje dieťa tak moje dieťa miluje zvieratá každý deň si prejavujeme náklonnosť a lásku.. ľúbi každého koho spozná ale vie čo si môže a čo nie dovoliť! v škôlke niesu s nou problémy práve naopak a ona chodí domov s tým že pár jedincov tam pravidelne tlčie iné deti ktoré majú presne tú výchovu o ktorej som písala hore a samozrejme učiteľka za to nemôže ona má deti strážiť a učiť ich nie vychovávať!

biglovemom
22. feb 2024

@monikafff ukaz mi tu knizku kde je napisane : tak vycapame dieta po riti….

chiarisimo
22. feb 2024

@beronsche ja rešpektujem všetky názory, vyjadrila som svoj, rešpektuj aj ty môj... očividne som sa ťa tým titulom dotkla a zaťala som asi do živého...
Môj názor je, ži a nechaj žiť, keby sa každý staral o seba, bolo by o každého postarané...
Milujem tie názory, ja by som nikdy a neviem, čo... očividne je dnešným matkám na Slovensku veľmi dobre, lebo jediné čo ich trápi je starosť o iné...

beronsche
22. feb 2024

@chiarisimo musela som dohladat, o com pises.. 😉
Nie, nedotkla si sa ma.
Zamyslela som sa nad potrebou kohokolvek pohrdavo "nalepkovat", co je tu vo forach velmi casty jav, ved ti aj doslovne pisem:
"Nechapem ten folklor, akonahle ma niektora iny nazor, alebo poukaze na nieco, co je nespravne, hned musi byt ironicky a pohrdavo oznacena za supermatku.."

A vyjadrovat sa pohrdavo o komkolvek, kvoli tomu, co si mysli, nie je vyjadrenie nazoru. Nazor sa da vyjadrit aj bez titulovania, slusne. 😉

monikafff
22. feb 2024

@biglovemom prečítaj si to ešte raz.. ja som nepísala otom že je napísané že treba dať dieťaťu po zadku .. ale že čo si berieme z detstva a aký to má vplyv na nás 😉

biglovemom
22. feb 2024

@monikafff Citala som citala…o to smutnejsie…ty si bita nebola a robis to vlastnemu decku..och joj

Ja som bita bola, preto moje netlcem a aj ked su rozblaznene😳

Vela stastia…