Chodíte von s detičkami, keď ich odúčate od plienok?

saska2208
9. jan 2015

mamicky idem si po radu, ja viem, urcite je tu vela tem na odplienkovanie, ale fakt sa mi to nechce hladat ktora je najnovsia, chcem sa teda spytat, vcera vecer o 16 som malej dala dolu plienku s tym,ze sa ideme odnaucat, bude mat dva a pol roka za 3tyzdne, na nocniku obsedi, samozrejme bola bez plienky na 4x pocikana aj pokakana, dnes rano som ju zas dala na celel doobednie bez plienky, pocikala sa dva krat ale ani raz do nocnika, ma na sebe nohavicky a teplaky, a ked sa vycika, niekedy to ani nevie, a niekedy pride za mnou a uz vidim,ze je mokra tak sa jej teda aspon spytam,ze ci cikala a odpovie mi ze ano, chcem ale spytat, chodili ste s detickami von? alebo mame byt zavrete doma kym sa to nenauci? dakujem velmi pekne za aku kolvek odpoved 🙂

michaela1711
12. jan 2015

ahojte chcem sa spýtať že keby sa náhodov dovtedy nenaučí na nočník do kedy má ísť do škôlky tak ako to riešite? Ďakujem.

awamys
25. jan 2015

Neznasam termin "odplienovanie" ako vycvik, ked si matka povie, ze uz je najvyssi cas dat prec plienku a nerespektuje zrelost dietata. Som toho nazoru, ze kazde dieta aj prirodzene dospeje do stadia, ked mu plienka zacne vadit, bez nutenia. Pokial mu plienka stale nevadi, znamena to, ze este nie zrele. Moja dcera este v 2rokoch + 3mesiace mala uplne v pazi, ze ma pocuranu plienku ako batoh po kolena 😀 A potom fakt zo dna na den zacala protestovat, ze ju uz nechce, ze ju tlaci, skrabe... A nechcela ju uz ani na von, co bolo dost neprakticke, kedze sa rozhodla vo februari, ale podporovala som ju v tom, chodili sme normalne vonku a kedykolvek a kdekolvek povedala, ze jej treba cikat, tak sme cikali, hoci aj na namesti. A nestretli sme sa nikdy s negativnymi reakciami okolia. Tiez som uz mala obavy, ci to stihneme do nastupu do skolky, ale fakt aj podla skusenosti mamiciek z okolia, mozem potvrdit, ze to vsetky stihli, aj ked to bolo mesiac pred nastupom ;)

preshibana
25. jan 2015

@saska2208 my sme sa s plienkou lucili v aprili 2014, ked mala Ajka 2r a5m...chodili sme vonku, len som sa jej na kazdom kroku pytala, ci nahodou nechce curat...na ihrisku videla curat aj kamaratov, tak sa zacala pytat ja sama...a medzitym chodila spinkat aj k nasim a k mojej babke...a jednoducho ju dali pred spanim vycurat a uz bola bez plienky cez den...nejak to postupne prislo samo...jasne, ze zo zaciatku sa stalo, ze gatky a pancusky nestihali schnut, tak som zabehla dokupit dalsie suche...Vonku sa pocurala len dvakrat..,raz s mojim ockom...tak sa zazrala do hry, ze zabudla a druhy krat v obchode...v chladnom pocasi..tak sme utekali domov...odvtedy to uz nerobi 🙂 Teraz sa odhodlavame dat zbohom plienkam aj na noc..
Kazdopadne to chce nahradne oblecenie vzdy pri sebe a vela casu a pevne nervy 🙂

saska2208
autor
26. jan 2015

@preshibana my sme sa zas do toho pustili, mala si uz zrejme uvedomuje ze ide cikat, lebo nozky prekrizuje, chyta si ciku, len este sa nepyta, a ked vidim ze uz je nepokojna tak ju posadim, vycikala sa uz asi 5x tak dufam, ze snad sa to nejak nauci uz pomaly. 🙂 uvidime

senka111
26. jan 2015

My nemáme plienku od 20m.Chodili sme von bez, bol september a nosila som veci na prezlecenie. Plienku sme nemali ani na noc nakoľko bola ráno suchá. 😀
,

saska2208
autor
26. jan 2015

@maribell
@luliu
@andymama
@zzuzullka
@skoricaxx
@lucinocka
@lulistek baby znovu sa pokusame odplienkovat po dvoch tyzdnoch, sme na tom tak, ze najskor jej to bolo jedno, ze sa pocikala, vyahnbili sme ju a pod, teraz posledne tri dni, uz vidim ze prekrizuje nozky a ze jej zrejme treba cikat, posadim ju na nocnik a vycika sa, praktizujem do doobedu a poobede nakolko na obed spi a ma plienku, myslite ze uz je to na lepsej ceste? 🙂 len ked si sadne na nocnik chce akoby plakat, ak keby sa bala vycikat sa, ale nakoniec to dopadne dobre, ideme vyliat a splachnut, to sa jej velmi paci, a za odmenu dostane jeden curkik 🙂 podla mna je to na dobrej ceste, len este pockat nech sa zacne pytat, lebo teraz len co si ja vsimam,ze sa uz kruti, a rucicky dava medzi nohy,napisala som Vam aby ste mi trosku poradili,ci je to uz podla vas v pohode,alebo este stale nieje pripravena 🙂 dakujem

lucinocka
26. jan 2015

@saska2208 dobre dobre, hlavne ze nerobi cirkusy, ked sedi na nocniku🙂 len neprestat🙂 vsetko je to o zvyku🙂 neviem v akom stadiu je vase rozpravanie, nasa dodnes slabsie, ked sa odpliekovala mala 1,9 r. a vzdy pri pisani a kakani sme opakovali piši, kaki...aj milion razy, lebo nic tazsie by nevedela vyslovit...a ono jej ostalo v hlave rychlo zacala tiez opakovat piši, kaki...a dodnes , aj dnes rano o tretej prisla do spalne doniesla nocnik a hovori, mami piši🙂 zacne sa pytat neboj, zo dna na den ti bude hlasit, ze jej treba, prekrizovanie noh je dobre, uz si uvedomuje, ze jej treeba, aj sofi zacina tak , ze ruku medzi nozky po par dnoch cvicenia na nocnik a zrazu sa zacala pytat🙂

saska2208
autor
26. jan 2015

@lucinocka normalne mi odlahlo, uz som nevedela ci je to dobry signal ci nie 🙂 my rozpravame uz vsetko, uz len treba pockat kym sa teda zacne sama pytat, najskor nebolo prekrizovanie doziciek ani sa nechytala teraz uz ano a vlastne od vtedy sa aj pekne vycika. Len to ako pisem nepovie ze jej treba. 🙂 viem ze kazde je ine, ale kolko vam trvalo ked bola uz v tejto faze k tomu aby sa pytala? 🙂

anickaaa6aaa
26. jan 2015

@awamys presne ako môj ten má v paží aj teraz ešte. Stasle má full tíme plienku ale začína si to pomaly uvedomovať lebo keď cika už povie cikaaam ale tak samozrejme je vždy neskoro 🙂 ale tak do septembra to hádam dáme kým pôjde do skoly.$ okolie neriešim aj keď má niekedy vytacaju že už je velký. Co ho mám priviazal k serbliku?no nie?

mirka0703
26. jan 2015

@michaela1711 ahoj, tak my to riesime sukromnou skolkou.../a to tam chodi od 15m a dnes ma 3r/ .🙂 nakolko sme odplienkovat zacali ked mal takmer 2r a stale to bolo trapenie a ziadny uspech....asi pol roka sme na tom tak ze ked ho posadim sa vycika ale ked na to zabudnem tak kludne pusti do nohavic a potom pisti ze je mokry.... teraz ked uz ma 3r ☹ a stale sa nam nedari zbavit sa plienky sme posledne 3tyz. stale bez aj ked sa stale nepyta....ale v noci pekne spava bez plienky a rano ho dam vycikat a ziadna nehoda....len v skolke ma plienku tak asi preto to nejde tak lahko a rychlo.... aj ked doma je cele dni bez...a von chodime tiez s plienkou...
a uz sme skusili vsetko no nechce sa pytat ani za svet.....

lucinocka
26. jan 2015

@saska2208 ja om moju odplienkovala za tyzden... na dennu plienku... dala som jej dole a uz som jej nedala, len na spanie...bolo leto, taze som umyvala a prala a prala...asi dva dni bolo take, ze som ju davala sadat na nocnik asi kazdych 5 minut, muz mi vravel, ze som otravna:D potom zrazu na dalsi den, ked sa pocikala, zacala plakat, ze mala mokre gatky...okej, vymenili sme za suche...ked sa pocikala zase plakala...stale dookola sme vysvetlovali, ze fuj, vidis ake mas mokre gatky a tam sa piska...a dalsi den uz pred cikanim sa zacala vrtiet a davat ruky medzi nozicky a uz sme vedeli ze jej treba a sa boji ze bude zase mokra...a tak ku koncu tyzdna zacala piši...a dlho vravela piši aj ked jej trebalo kakat a potom to podelila...a nocne plienky som skusila asi tak o mesiac a pohoda, cim sa cez den naucila na nocnik uz nepotrebovala nocne, boli uplne suche tak sme uz nedali...

michaela1711
26. jan 2015

@mirka0703 no aj mi ešte máme plienku a dávam ho každé ráno bez plienky a kážem mu že keď bude chcieť cikať nech ide na nočník lebo on síce nerozpráva ale rozumie. A práve sa bojím že sa do tej škôlky nenaučí cikať do nočníka. Tak keď ho dávam na ten nočník zatiaľ ešte ni raz sa nevycikal do nočníka chvíľu si na ňom posedí a zachviľu vstane a krúti z hlavou že nechce. Nechcem ho nútiť. Veľa šťastia vám prajem nech sa čím skôr odplienkuje.

awamys
26. jan 2015

@anickaaa6aaa "Mudre" pripomienky okolia ignoruj a nechaj to na prirodzeny vyvin. A ziadne "fuj" alebo "hanbi sa", ani porovnat ho s inymi detmi, ktore sa uz pytaju - to vobec nie je pozitivna motivacia, skor bude z toho nestastny. Moja svokra pri kazdej navsteve hlasno a dorazne "dohovarala" malej, ze "fuuuuj, taka velka a este ma plienku, nehanbis sa".... a mne ze preco ju necvicim a ako jej deti sa pytali uz rocne a bla bla bla. Tak som povedala, ze to vobec nie je hanba, ale normalna vec v jej veku a este ma kopu casu a ze si nezelam, aby to malej hovorila. Esteze sa so svokrou vidame zriedka, kedze byva 200km od nas 😀 Inac, akurat som pozerala fotky a mala mala 2r+5m, ked bola 1.krat bez plienky. Kamoskin maly rovnako stary ako moja sa oducil cez prazdniny pred nastupom do skolky, ale tiez sam, bez natlaku. Ako motivaciu som jej kupila sadu gatiek s princeznami a ked si ich chcela obliect, povedala som jej, ze dobre, ale musi sa pytat cikat, aby si neocikala princeznu, lebo by som jej zasa musela dat plienku.... a potom sa pytala kazdych 10 minut 😀 Nehoda sa nam stala len 3x, ked bola pohruzena do hrania, ale to bolo len cvrknutie a hned sa zbadala a dobehla s placom, ze princezna je ocikana 😀 Tak skus aj ty - kup malemu slipky s najoblubenejsim motivom a uvidis, aky si bude davat pozor! 😉

zzuzullka
26. jan 2015

@saska2208 je to na dobrej ceste. najskor davaju vediet signalmi a az neskor slovami

saska2208
autor
26. jan 2015

@zzuzullka dakujem 🙂 to som chcela vediet, ze ci je to ozaj signal alebo co, predsa uz to mas za sebou tak vies trosku viac ako ja 🙂 dnes bez nehody a krasne sa 7x vycikala do nocnika 🙂 posledny krat vecer pred spanim som jej povedala pod cikat ale nebudeme dlho sediet lebo ideme kukat sudnu sien (pozerava snami 🙂) a sadla si na nocnik a hned sa vycikala. A popri tom som ani neregistrovala ci uz robi nejaky signal, zdala sa mi byt uplne v pohode a sli sme len na skusku po hodine a veru velmi milo ma prekvapila 🙂 zajtra pokracujeme

zzuzullka
26. jan 2015

@saska2208 u obidvoch deti som to tak mala, ze najskor signalizovali a az potom sa pytali aj slovne. uz len vydrzat. ja uz nemusim riesit curanie ani u mladsieho, ma 2,5 roka a ked sa mu chce, tak ide na wc, sam sa vycura,splachne,umyje ruky.a ked sa vykaka tak zakrici na mna ze hotovo a idem ho utriet

saska2208
autor
27. jan 2015

@zzuzullka sikovnici 🙂

lulistek
27. jan 2015

@saska2208 podla mna je na dobrej ceste ak mas ty dobry pocit z jej pokroku a vidis ze aj jej to prospieva - ze je rada ze je spokojna tak je to super, urcite ti mala da najavo keby este nemala cas. moj nazor. Moja bude mat 22 mesiacov a teraz som zacala robit tak ze malej dam vela pit a dam ju na serblik a za to ze sa vycika jej slubim lizatko ( samozrejme nie cele aby zjedla ) tak mala tam sedi aj polhodinu, vcera aj 3/4 hod a nakoniec sa vycikala a velmi ju pochvalim a dam lizatko. toto robime raz za den. neponahlame sa. minule som skusila jej dat len potom gatky a 4x za sebou s 15min. odstupom sa pocikala do gati alen stala a ze ,,fua" a nic. tak to robim takto a uvidime po case 🙂

saska2208
autor
27. jan 2015

@lulistek nasej sa velmi paci, ked moze vyliat do zachoda co vycikala, vodicku 🙂 potom splachne to je tiez radosti a na koniec jej dam sipkovi cukrik, len jeden, to len pre motivaciu, lebo inak cukriky nejedava. dnes sa jej podarilo dva krat vycikat, ale uz prideme ku nocniku a vravim jej cikaj pekne, ja pocuvam.,, a ide to, dnes ju este odsledujem,kedy jej treba, a zajtra by som to nechala na nu, nech sa sama pyta, lebo vie krasne povedat,maminka idem cikat, tak necham nech sa realizuje, snad to dopadne dobre, ak nie budem ju este sledovat, uvidime 🙂 drzim place aby sa aj Vam darilo 🙂 nasa zo zaciatku tiez presedela na nocniku pomaly aj hodinu,stavali sme puzzle, citali knizky, ale vcera som jej to pomaly skracovala, a na vecer ma milo prekvapila, lebo sme kukali sudnu sien, a vravim jej pod cikat, ale hned sa vycikaj lebo ideme kukat, a ona sadla a hned v momente sa vycikala, takze dnes som zacala tym,ze uz rovno posadit a cikat 🙂

anickaaa6aaa
27. jan 2015

@awamys nakúpila som trenírky 🙂 lebo že bude ako táto 🙂 tak sa tesill že anoo ale co z toho keď sa behom 5 min 4xdocikal a nevadilo mu. Ked ma náladu sedí tam stále na serbliku ale keď nie tak mám smolu nepovie že mu treba. Ešte počkáme kým mám teraz skúškové na VŠ aby som mala na to klud.

bis
27. jan 2015

ja som tu nedávno písala o dcérke,že ešte ani raz sa nevycikala do nočníka a odmietala sedieť a podobne,neriešila som to a jeden podvečer,presne 14.1. zrazu hovorí z ničoho nič,idem pišať na nočník,hned som vyskočila a dala ju a vypišala sa..odvtedy nemáme plienky🙂ked jej treba sama si sadne a ciká..teším sa,že konečneeee sme sa dočkali🙂

michaela1711
28. jan 2015

Ja ho aj teraz učím dala som ho ráno bez plienky tak uvidíme zatiaľ si sadol len na nočník a hneď sa postavil.