Dávajú deťom v jasliach Dithiaden?

bveronikab
26. apr 2012

Máte skúsenoť.....

nitrankanr
27. apr 2012

@bveronikab chod do tych jasiel, kde Dithiaden davaju a povedz im, ze vies o tam a mas to z overeno zdroja (neprezrad babku 😉 ) a ze si nezelas, aby ho davali aj tvojmu dietatu. A mas vec vybavenu. 🙂 Lebo len tam sa dozvies pravdu. 😎

cecil36
27. apr 2012

@sisaha @irriss preboha baby ved citajte. Autorka nikde nenapisala, ze ma podozrenie, ze sa to deje v jej jasliach alebo jasliach kde chce dat svoje dieta. Ja som nepovedala, ze sa to nemoze stat, vsetko je o ludskom faktore. Ale ak mam uvazovat o tom co sa hypoteticky moze stat v jasliach, skolke, skole alebo kdekolvek inde mojmu dietatu, to by som ho minimalne do 18-ky musela vodit na obojku a nespustit z neho oci. Autorka nenapisala, ze ma vedomost o tom, ze sa to niekde deje, a dokonca nevie ani o tom, ze sa tak deje v jasliach, kde chce dat dieta.Jej len jej babka povedala, ze sa to zvykne detom davat. Podla autorky babka v tych jasliach nerobi, takze zarucena info to nie je. A ak jej takuto info niekto dal (asi to nie je nemluvna a vie rozpravat) tak predpokladam, ze sa s tym v jasliach stretol. Potom mi je zahadou preco by to uz davno neriesila policia alebo nebolo minimalne v mediach. Viete preco? Lebo to je jedna babka povedala....." ze zvykne sa davat". Ak by som ja mala vedomost o tom, ze toto sa deje v jasliach kde chodi moje dieta, verte, ze by som nezostala ticho pri vete JBB, ale vedel by o tom zriadovatel, policia, media.... atd.
@irriss ja nemam chut sa hadat, evidentne je problem v jazykovej bariere.....takze uz ta nebudem riesit, nema zmysel vysvetlovat cokolvek.

irriss
27. apr 2012

@cecil36
😕 😕 😨 😨 😨 !.."zelas si aby som ti napisala po slovensky?" 😀 😀 😀 😀
no to je vrchol, ze pry jazykova bariera 😀 😀 😀
omyl- bariera je v tomto pripade - cinska zed.. 😉 🙂

nitrankanr
27. apr 2012

@irriss tvojmu synovi dali lieky, po ktorych ma nasledky?

irriss
27. apr 2012
nitrankanr
27. apr 2012

@irriss tak preto mas k tomu taky postoj a ja si z tejto temy robim srandu.

svetllana
27. apr 2012

@irriss Preboha, ja som si pustila to video :o((((((( No teraz mozem revat do vecera a v mysli prehravat este dva dni minimalne :o(((((((((

irriss
27. apr 2012

@nitrankanr
Tak 😉 mne osobne "sranda" nevadi..sranda se da pojmout jako odlehceni nebo schovana forma nazoru 😉
Mne vadi umyslne toceni kudlou v jeste krvacejici rane.. 😉 (a to se Tebe netyka)

sisaha
27. apr 2012

@cecil36 dakujem, mna citat naucili uz davno 😉. Nikto nehovori, ze sa to stalo, alebo sa deje. Hovorime tu len o tom, ze treba pocitat vzdy s kazdou variantou, ked sa ti nieco nezda...a patrat po tom 😉. A vsetkym diskutujucim prajem pekny vikend 🙂

fiona8
27. apr 2012

@anjelicek26 áno tiež by som to riešila asi až potom keby sa zmenilo správanie môjho dieťaťa...ale zas...bez lístka sa ani vietor nepohne.....a mňa osobne by také reči znepokojili a zneistili....a fakt nechápem keď sa Ti to zdá blbosť, načo si na túto tému klikla.....jasné,každý má právo na svoj názor, ale zbytočne provokovať to mi príde zbytočné... 😔
aj ja čítam veľa tém, alebo vidím fotky z ktorých mi je na grc a sú mi proti srsti...ale tak načo to riešiť, mám dosť svojich starostí a kašlem na to....... 😉
všetkým zúčastneným v tejto komunikácii pekný víkendoš... 😎 hauk 😀 😎 😉

fiona8
27. apr 2012

@nitrankanr ježiši kriste 😀 😀 😀 😕 😕 😔 😔 😀 😀

winipega
27. apr 2012

Mna moja mama dala do jaslí ked som mala rok.Chodila som tam asi pol roka ked sa mojej mame niečo nezdalo,bola som vkuse nasoplená,plačlivá,ustráchaná...Potom dostala jasle pri dome takže s tých v meste ma odhlásila,a vyšlo na povrch že nás tam bili mokrými uterákmi,v mrazoch nás v postielkach (vyzlečených)nastrkali pod otvorené okno a bohvie čo ešte.A URČITE tam bol aj dithiaden 😖 Lenže za komunistov sa to samozrejme ututlalo...
Dnes by sa to stavat NEMALO 😕 Ale...V petržalke kamoška prišla neohlasene pre syna zrovna ked mali ist spinkat,a ked otvorila dvere tak učitelka rychlo supla dithiaden do šuflika 😉 Nehovorim že to davala detom,mozno to mala pre seba 🙄 takže možné je všetko.A nie všetko sa vždy dozvieme.Ja by som nemluvna do žiadneho zariadenia nedala NIE 😝 na to moc milujem svoje deti 😵

winipega
27. apr 2012

@irriss to video je hrozné a hroznejšie je že to jeden prípad z tisícov 😢 toto sa deje a bohužial bude diať,nielen v IT ale VŠADE!!! na svete 😢 😢

koniarova
27. apr 2012

@bveronikab Spätne sa ti po prečítaní príspevkov od iných žienok ospravedlňujem, za moje včerajšie nevhodne podané slová a som rada, že ich admin vymazal. 😉 I keď si stojím za tým, že otázku si podala naozaj útržkovito, nekonkrétne a nezrozumiteľne, čo vždy spôsobí veľmi protichodné reakcie.. Stále si myslím, že u nás by sa niečo také stať nemalo, no keď som prečítala i zhliadla niektoré príspevky, ostala som šokovaná. ☹ ☹ ☹ Ešte raz prepáč. Otázka čo mne pripadala ako s prepáčením totálna kravina, mohla tebe pripadať celkom inak a naozaj si mohla mať s takýchto informácií strach. Každá máme iný pocit vnímania. 😉

kilian
27. apr 2012

@irris och Toto som nemala vidiet.revem tu ako male decko.vlastnymi rukami by som tu zenu zabila.chuda male.nemohla som si ani dokonca pozriet to Video.

BOZE,co sa to deje v tomto svete!!!nemam chut ani zit. ☹ 😢 😢

limoncino
27. apr 2012

nemám slov na video od iris. Ludra jedna. A keď tomu rozumiete, je to tuším ešte horšie... Tá matka, ktorej sa to stalo, ako stíska to dieťa, vohnalo mi to slzy o očí...

zebra41
27. apr 2012

@bveronikab moja mamina robila v jasliach pred 30 rokmi a detom ditiaden nedavali....takze neviem,kde to starka nabrala. ty mozes do jasiel hocikedy prist. a predsa uvidis, ci je dieta malatne, spave a tak.

lerinka
7. nov 2012

dithiaden....už som sa s tým dávno nestretla, ale spomenula som si, že keď bol syn malý stále mal nádchu (teraz má 12)...naša detská mi neustále predpisovala dithiaden (a calcium chloratum)... uvedené bolo, že je to antihistaminikum...Neužíval to však, len pár tabliet, nezdalo sa mi to, lebo nemal alergiu....v liekoch som nedôsledná, nakoľko našťastie neberieme skoro nikdy a tuším sa oplatilo...až neskôr sa kamošky čudovali že to čo som mu preboha dávala...nebol bežný internet, takéto rady ako tu nikto neposkytoval...naša lekárka bola proste stará škola ako vidím, začínam veriť tomu, že ho používali, ako "všeliek", ale v dnešnej dobe by si toto nejaké predškolské zariadenie dovolilo??...

pancake
7. nov 2012

to čo som si tu prečítala je neuveriteľné...ale teda nebudem nikomu nič vyvracať. ja pracujem v súkromných jasličkách a niečo také nás ešte veru ani nenapadlo, preto som sa zhrozila ked som videla nadpis témy a klikla na ňu. sama za seba môžem povedať že tie detičky zaspia ako,, bábatká ,,po pár minútach, pretože chodia von každy den /skoro/, teda aj dnes boli aj ked bola veru zima. ale nepršalo. vyvetrajú sa, pohrajú sa, učia sa, tancujú, spievajú, recitujú a unavené zaspávajú. niektoré nám zaspávajú pravidelne ešte pred obedom. dokonca niektoré spia do pol štvtej od dvanástej. ale toto je naozaj hyenizmus 😔