Kedy ste začali dávať vaše dieťa do pavúka?

denisel
23. jún 2015

Ahojte mamicky, chcem sa opytat, kedy ste zacali vasich drobcekov davat do pavuka??

20tanicka20t
24. jún 2015

@meluela jasne že záleží od typu chodaku..ale mojím sa tam nič nestalo..a keď sa má štát tak sa stane..či už je nazemi alebo v chodaku

lorela
24. jún 2015

@20tanicka20t Nechcem byť zlá, ale prečo by sa to malo prejaviť hneď? Problémy môžu nastať o 10 rokov, o 20, v dospelosti. Jasné, že si to málokto dá do súvisu s útlym detstvom (hlavne na prapríčine už záležať aj tak nebude...), ale keďže možné to je, ako varujú lekári, tak prečo zbytočným problémom nepredchádzať?

meusicka
24. jún 2015

@denisel ak mozem napisat svoj nazor, do chodaka nedavaj. ja mam 3 deticky, druhe boli dvojicky a ani tie som nedala, aj som rodine povedala, ze nech nam to voebc nekupuju, nenosia. deti sa naucili pekne 4nozky a potom popri nabytku a zacali chodit vsetky 3ked mali cca 13mesiacov. netreba im nicit chrbticu. 😉

girasol
24. jún 2015

Nezdrave pre vyvoj klbov, kazdy fyzioterapeut ti to potvrdi

katrinka8
24. jún 2015

@20tanicka20t - no hlavne, že v tom chodáku ho necháš napospas bez dozoru, keďže štvornožkujúce teda treba dozerať ... Či keď je v chodáku, tak tam máš čas dávať naňho pozor aj popri ďalších malých deťoch, ale keď je na zemi, tak ten čas nemáš? Tomuto celkom nerozumiem.
Mimochodom, v tom chodáku mu pri tých ďalších malých deťoch hrozí oveľa vyššie riziko úrazu ako na zemi, a navyše tým chodákom ohrozuje aj tie ostatné deti, viď @meluela príspevok včera 23:45
Ale tam nejde len o to riziko úrazu, ale hlavne o to, že chodák je zdraviu škodlivý - ničí kĺby a chrbticu, čo sa nemusí prejaviť hneď, ale napr. v puberte alebo dospelosti, kedy bude človek trpieť bolesťami. To, naopak, o štvornožkovaní, lození, chodení popri nábytku však toto povedať nemôžeš, pretože to je presne to, čo dieťa v plnej miere potrebuje na svoj správny vývoj. Čiže keď si zrátaš 2 a 2, zistíš, prečo je chodák nielenže nebezpečný, ale hlavne absolútne nevhodný a prečo ho v Kanade správne zakázali.

milota164
22. júl 2015

ja som nedavala vobec, nezdalo sa mi spravne aby chodila ked este nevedela.Podla mna treba dat telu cas aby zosilnelo a pripravilo si svaly ... na novy pohyb.

silviettaa
22. júl 2015

NIKDY

cailinevelyn
23. júl 2015

nikdy, ked dozrie nervovy a svalovy system, naucia sa bez,,,
treba pockat nesilit dieta. tiez nejeme nezrele jahody, ani nepouzivame muku z nezreleho obilia...