Kedy ste začali deťom dávať krabičkové mlieko?

denulienkad
18. máj 2014

ahojte chcem sa opýtat kedy ste začali davat krabičkove mlieko s obchodu svojim detom. dakujem

ginepra
18. máj 2014

nikdy 🙂

wewe22
18. máj 2014

okolo jedneho roka ale snazili sme sa skor kupovat cerstve na druzstve alebo z automatu je predsa len zdravsie

stzu27
18. máj 2014

dcére po 2.roku, synovi už po 1.roku života, ale iba plnotučné

jerryjanka
18. máj 2014

velmi zriedkavo davam aj teraz ked tak skôr na varenie, ked chcu mlieko dostanu babylove, ak kupujem tak absolutne nie trvanlive - ked tak to malo trvanlive idealne ak z obchodu tak sačkove, alebo žiadne

madono
18. máj 2014

Po roku.

miku1
18. máj 2014

Zhruba okolo 9 mesiaca som im z plnotučného mlieka robila krupicu. Neskôr po roku som im ho pridávala do prívarkov. Na pitie som ho dávala staršej až okolo 17-18 mesiaca, keď som ju prestala kojiť.

27aduska
18. máj 2014

Ja uz od zaciatku7.mesiaca plnotucne len na krupicu a piskotky omocene v kakauku😉)

mata95
18. máj 2014

ja som malej davala od 6mes. a dnes ma 3 a pol roka a nikdy stym žiadny problem nemala

maminag
18. máj 2014

my sme začali pri prvom až po troch rokoch, pri tomto druhom od 16 mesiaca, ale len plnotučné 3,8%... 🙂

luckadominika
18. máj 2014

okolo roka sme my začali.....a teraz má dva a je na kozacom 🙂

map0007
18. máj 2014

Po roku a pije ho stale 🙂 alebo niekedy kúpim s milkagro. To sušené a rozrabam ho s vodou a je ako čerstvé.Malej dávam iba 1,5 % lebo z 3,5% ju zapeka.Jediné ak ho troška zriedim prevarenou vodou.Niektoré mamičky čo poznám dávajú radše 3,5%Musíte vyskúšať ako buďe vaše dieťa reagovať.🙂

vijavi
18. máj 2014

Od roka

meluela
18. máj 2014

@denulienkad
Pozeram ze babatko ma 4 mesiace - to mate este kopec casu
kamarat ma problemy z mlieka ... ked si ale da kvalitne cerstve mlieko, nic mu to nerobi ... po krabicovom trvanlivom brutalne krce ... takze by som to zvazila .. neviem co tam do toho davaju, tvaria sa ze nic ale aj ta chut je ina
ja dietatku kravske na pitie ani nedavam (aj preto ze ho nechce a nebudem kvoli tomu do neho tlacit granko), vyse 3r bol kojeny a papa jogurty, tvaroh, iba vo vareni mava mlieko
Najlepsie je davat doma pasterizovane mlieko z mliekomatu, tu v ba mame vyhodu ze si mozme skocit do rakuska po bio alpske mlieko s kratkou trvanlivostou ... kedze mliekomatov je malo a mame ich od ruky, najcastejsie kupujem toto a len ked sa nepodari ist na nakup tak otvorim krabicove trvanlive aby som mala do kavy

euka210
18. máj 2014

od 10m v strave, pil ked prestal byt dojceny (16m)

nasta55
18. máj 2014

od roka 🙂 ma mliecko rad 🙂

danielita18
18. máj 2014

už ked môžem poradit ak chces davat mlieko z obchodu tak radsej cerstvé bud v krabici alebo vo flaši, trvanlivé v krabici by som nedavala lebo to podla mna uz okolo mlieka nai neslo len farba je mliecna

zzr01
18. máj 2014

moja má 2,4 r. a pije sunar 4 complex al. nestle junior 2+ , krabicové jej plánujem dať až po 3.roku - aj ked asi tažko to ustriehnem v škôlke ☹ tie mlieka podla rôznych štúdii obsahujú viac vitamínov a minerálov a nezaťažujú obličky 😉

alex31
19. máj 2014

ked mal maly 3 roky ale iba plnotucne ...

magie27
19. máj 2014

My sme zacali teraz pred tyzdnom a mame 10 mesiacov a myslim si, ze uplne super 🙂 bala som sa toho, ale som rada, ze som skusila

22beba
19. máj 2014

asi v 8-9 mesiaci .. nič mi nechcel tak som mu tobila krupicu a pudingy s plnotučného 🙂

moni244
19. máj 2014

ja dávam sem tam čerstvé plnotučné, keď sa mi podarí zastihnúť mliečny expres, tak jej dávam mlieko z automatu, má 16 mesiacov, pred 3 mesiacmi sa odstavila, UM nechce, tak jej sem tam dám kravské, kozie, mandľové, sójové a tomu podobné mi nechce

lupi321
19. máj 2014

od 7 mesiaca ...plnotučné, bez problémov ...

strociatka
19. máj 2014

Nikdy, naco, po kojeni presla na normalnu tuhu stravu jedna aj druha baba a mlieko nam v zivote vobec nechyba. Starsia mlieko a nic mliecne aj tak nesmie (ma tazku intoleranciu) a mladsej brutal nechuti. Nie sme stvoreni na to, aby sme cucali mlieko ineho zivocicha. Moje deti mlieko nepiju a ani ziadne mliecne vyrobky. Nemame problem so ziadnymi vitaminmi, v zelenine je ich ovela viac ako v mlieku, aj vapnika. Doplnam jedine D vitamin. Mlieko pijem len ja, neviem si predstavit kavu bez mlieka 🙂

blue_eyes
19. máj 2014

Na osem mesiacov

martinkapi
19. máj 2014

Krabičkove asi vobec ,moj nazor.Radšej od kravičky ,alebo mliečnych automatov je tiež dost.Predsa tie mlieka v krabiciach su dost malo kvalitne ,a povečšine je to len biela voda ,my od kravičky 🙂

m_ij_ka
19. máj 2014

od šiestich mesiacov

elina25
19. máj 2014

Moja bude mať 10-mesiacov a teraz už idem dávať,ale s automatu

alexandra1104
19. máj 2014

ahoj mi kupujeme krabicove čerstve mlieko od roka

zuzankamalikova
19. máj 2014

Pozor: Keďže toto je Otázka, každý môže odpovedať iba raz.krabicove,ale nie trvanlive,ja kupujem plnotučne v Lidli,ale to 5dnové,obcas dam,ale malo,ja malej kupujem Sunar 24+,ja som kojila 26mesiacov,ale mlieko ine ako moje ochutnala ako 2ročna,skor som nedávala 🙂

zuzka1008
19. máj 2014

Tak ako ostatné mliečne výrobky, od 8mes tuším 🙂