Kedy začalo loziť, stáť a chodiť vaše dieťa?

zuzanka.j
29. okt 2010

nechcem porovnavat, lem ma to zaujima. 🙂 moj maly sa zacal zacal plazit ked mal 5,5m, lozi po styroch od 6m a najnovsie sa vie chytit kraja postielky a klakne si na kolena, dokonca mam pocit, ze sa skusa postavit. musela som znizit uroven aby nahodou nevypadol 😅 nieje to nejako skoro? nemoze mu to nejako uskodit na chrbticu? vazi iba 6600gr a ma 6m a 3 tyzdne.

martinaho1
15. nov 2010

Tak nas malicky si daval trosku na cas. Ted, skoro v 10 mesicich se posadi sam, uz leze po 4 asi tyden od 9,5 mesice a stavi se u nabytku. Myslim, ze opravdu neni kam spechat 🙂. Hlavne at jsou deti zdrave, nic jineho neni dulezitejsiho .-)

natalia777
15. nov 2010

ahoj 🙂 moja sa sama posadila ked mala 9 mesiacov, plazit sa neplazila vobec, stvornozkovat zacala ked mala 9,5 mesiaca a teraz uz robi prve samostatne krocky sama 🙂 🙂 🙂 takze pomaly zaciname sami chodit

ja som nikdy neporovnavala a ani nebudem, kazde dietatko je ine a bude robit to co samo chce a kedy chce 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sandrika1986
1. júl 2013

Najstaršia dcérka začala loziť v 10.mes. života, stáť v 11.mesiacoch a chodiť v 12.mes. 🙂 Najmladšia dcérka začala loziť teraz v 9.mesiacoch 😉 Každé dieťatko je iné, netreba porovnávať s inými deťmi .... 🙂

vroni
1. júl 2013

7-mesacna zacala stvornozkovat (aj po schodoch, potvora krpata), 10-mesacna chodit. Stat nevie dodnes (musi hopsat alebo sa aspon kyvat) 😀 😀 😀 Ale naozaj fazu statia nejako zaignorovala, uz v pohode chodila a ked zastavila, hned si sadala, nevedela zostat stat.

emilia25
1. júl 2013

no mi mame 10 mesiacikov zatial len konikujeme okolo vlastnej osi a do zadu ako rak trochu sme sa uz naucili aj stat na nozkach tak hadam do rocika budeme aj chodit dufam.

petula8
6. júl 2013

keď sme mali 5 mesiacov už lozkala malá po štyroch ale len v postielke, o mesiac na to už po bytev, v 8 mesiacoch sme chodili ale držali sme sa za ruku a od 10mesiaca chodí sama, niekedy mám pocit že doma trénuje už aj beh

darja12
12. jún 2016

pekne skoro🙂 šikovné bábo.. naša sa začala plaziť, ked mala 6,5 mes, keď mala 7,5 si sama sadla a začala štvornožkovať .. ked mala 8,5, čiže teraz, sa začala stavať.. chytá sa nábytku.. a ide jej 4 zúbok.

adel191
6. nov 2022

Ahoj chcem sa spýtať je to normálne ze 15mesacne dieťa nechodi