Koľko trvalo vašim deťom od prvých krokov k chodeniu?

lenicko
23. feb 2014

Náš syn začal "chodiť" pomerne neskoro, teraz mal 16 mesiacov. Urobí už súvisle viac ako 20 krokov bez držania ale stále preferuje viac štvornožkovanie. Koľko času trvalo vašim deťom od prvých samostatných krokov až po "skutočné" chodenie.

luba28
23. feb 2014

nas tiez zacal v 16.mesiacoch a vracal sa k stvornozkovaniu,..aj teraz a to ma 21 sem-tam ide po styroch,...

m.i.r.i
23. feb 2014

Naz zacal v 16 mesiacoch tiez..ale on predtym vobec nestvornozkoval..takze u nas sa jeden den pustil a uz len chodil..a o nejake 2 tyzdne uz ani nechodil, ale bezal 🙂 Ale do tych 16 mesiacov viacmenej len sedel a posuval sa na zadku...ale neries to...zbytocne zas porovnavat ako to ktore deti robili..tvoj si pojde svojim tempom...

melalex
23. feb 2014

@lenicko mladšia dcera sa začala púšťať na konci 11.mesiaca a uplne chodit začala ked mala 12 a pol mesiaca takže po takých 3 týždnoch

sammy
23. feb 2014

U nas to trvalo zakazdym asi tak tyzden, ale moje deti sa velmi ponahlali chodit - prva a tretia zacali v 10.mesiaci a stredna v 11.

lucinocka
23. feb 2014

zacala chodit za ruku v 11 mesiacoch a tyzden po roku sa pustila von sama 🙂 Okolo nabytku nechodila nikdy🙂 Bud lietala stvornozky, alebo sa k niecomu postavila, ale nikdy okolo toho nechodila🙂

meggi23
23. feb 2014

môj malinky keď mal 9 mesiacov postavil sa prešiel nejakú vzdialenosť napríklad od gauču k telke a keď mal 9 a pol mesiaca tak už pochodil celý bytík :D hore dole hore dole :D

jasminet
23. feb 2014

obe deti ked zacali chodit, tak uz nestvornozkovali a len chodili. ziadne 20 krokov, pol dna lezenie. ani jeden nechodil za ruku. prosto sa pustili chodit a isli. dcera zacala v 13,5m syn v 10,5m

euka210
23. feb 2014

ako spravil prve kroky, tak o tyzden uz cely den lietal po byte

kkati
23. feb 2014

u dcérky prvé kroky keď mala niečo vyše roka ale "rozchodila" sa až ako 14mesačná, ona bola veľmi opatrná. A syn prvé kroky presne keď mal rok a o týždeň u lietal po celom byte

hnedka
23. feb 2014

moja sestra v 9 tich

pslahorova
23. feb 2014

3mes

lucikusik
23. feb 2014

Drobec začal v 13. mesiacoch urobil prvé dva kroky a cca do týždňa už normálne chodil.

gromkaver
23. feb 2014

u nas podobne, prvy syn v 11.mes a mladsi ma 14,5 mes., vie chodit aj sam, ale je opatrny, takze za ruku a dnes urobil asi 6 krokov, potom si uvedomil, ze ide sam, tak isiel na styri. Neries to, uvidis, ze za chvilu bude lietat 🙂

zara0201
23. feb 2014

Popri nabytku chodil od 9 mes., za ruku vobec, ked mal 12 zacal chodit uplne sam v priestore- proste sa jeden vecer postavil a odvtedy suverenne chodil, na styri sa uz nevratil nikdy, ani na chvilu.

lucka011
23. feb 2014

Moja sa prvy krat postavila a zacala robit kroky ako 10mesacna. Ked zacala riadne samostatne chodit presiel asi mesiac..

tatianka79
23. feb 2014

Moj maly zacal v 13 mesiacoch,asi od 10 chodil okolo vsetkeho a ked uz sa raz pustil sam,bol uz z neho hotovy chodec 🙂 za rucicku sme chodili len chvilku tesne po tom ako sa pustil sam.

dejka77
23. feb 2014

Syn prve kroky urobil ked mal 11 a pol mesiaca, asi po 3-4 tyzdnoch uz vedel chodit poriadne, dlhsie vzdialenosti.
Dcera zacala chodit az v 17.mes. doslova zo dna na den. Zacala jeden vecer a na druhy den rano uz normalne chodila. Jasne, ze este padala a potkynala sa, ale nebolo to take babatkovske chodenie.