Kedy si vaše deti prvýkrát sadli, postavili na nohy a urobili prvé kroky?

3. feb 2023

Maminky čisto len pre informáciu, zaujíma ma kedy vaše deti zvládli nasledujúce veci ? (Áno viem , každé dieťa je individuálne 😊)
Plazenie / štvornožkovanie
Prvý krát si sadnúť samostatne
Prvý krát sa postaviť na nohy
Prvý krát samostatne stáť
Prvé kroky
Prvé slová
Prvá jednoduchá veta?
Nočník (pripadne ako dlho trvalo ich to naučiť)
Mám 2 deti, sú medzi nimi obrovské rozdiely, plus máme momentálne v rodine 3 deti do veku 3 rokov. Každé sa vyvíja úplne inak, tak by som si chcela spraviť taký menší prieskum ako to s deťmi chodí 😊 ak pridáte či je to dievčatko alebo chlapček, poteším sa 😊
Ďakujem

danulicek
3. feb 2023

moji majú 7 a 9 rokov a pamätám si tiež časy, keď som riešila rozdiely medzi nimi. úprimne, nech premýšľam, ako chcem, dnes si už úplne ani nepamätám, kedy ktorý urobil aký pokrok.

fakt je, že mladší bol "lenivý", všetko robil neskôr - teraz je naopak rýchlejší ako starší 😀 starší napr ani nejako neštvornožkoval, ten sa len raz dal na štyri a potom posadil. jeden začal chodiť okolo 10 mes, druhý okolo roka. nočník sme párkrát skúsili pod tlakom okolia, nič nula bodov. takže ja som toto neriešila, od istého času som ich začala dávať rovno na záchod ako veľkáčov. začali sa pýtať obaja behom pár dní sami od seba, starší okolo 2r, mladší 2,5r. vtedy to bola sodoma gomora, všetci všetko riešili, prečo nerobia to a tamto, veď by už mali. dnes sa na to už nikto nepýta, zvládajú všetko z vymenovaného 😀

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. feb 2023

@danulicek ani mi nejde tak o to " riešiť rozdiely " skôr ma zaujalo to aké je to naozaj individuálne aj vrámci jednej rodiny 😄 tak som si povedala že skúsim sa takto opýtať, či sa aspoň približne bude aj u úplne cudzích ľudí zhodovať ten vek, alebo bude 100 ľudí a 100 časov kedy sa čo udialo 😁

danulicek
3. feb 2023

chápem, ja mám dvoch synov a veru, rozdiely tam boli a vlastne sú celkom iní vo všetkom 🙂 aj v týchto pokrokoch bol prvý taký akčnejší, rýchlejší ako druhý 🙂

oli18
3. feb 2023

Traja chlapci zacali chodit po roku, jeden dokonca 2 mesace po. Dievcatko v 9tich mesiacoch. Na nocnik/wc sa pytali v 1, 5 roku ako eee. Dvaja rozpravali od 1,5 roka(aj R) , dalsi dvaja chodili na logopediu ako predskolaci cely jeden rok.

autor
3. feb 2023

@danulicek ja mam dievčatko a chlapca.
Chlapec štvornozkoval ako 4.5m , 6 mesačný stal na nohách, 8 mesačný chodil, 1.5rocny bol bez plienky a dalo sa s nim pokecat 😅
Dcérka začala plazit pred 5. Mesiacom, postavila sa na nohy 2 dní pred 8 mesiacom, momentálne obieha nábytok (8 mesiacov a týždeň). Neštvornožkuje vôbec ( čo si bude kolená ničiť? ) 😅
Sestra má chlapca, začal chodiť chvíľku po roku, povie pár slov. Druhá sestra ma chlapca, začal chodiť po roku, momentálne má 2 roky a 2 mesiace ale nepovie ani slovo, partizán 😅

dada0902
3. feb 2023

Syn sadnutie stvornozkovanie chodenie popri navytku všetko keď mal 10m chodenie keď mal 13m rozprávať opakovať slová keď mal až 2,5r nočník od 11m bez plienky 2r2m teraz ma 4r4m
Dievča sadnutie 6m plazenie cca od 7m chodenie popri nábytku a stvornozkovanie 9m chodenie 13m nočník od 8m slová iba pár zatiaľ také co ona chce ma 1,5r

autor
3. feb 2023

@dada0902 ako zvladalo dievčatko nočník tak skoro ?
Už som rozmýšľala tiež, lebo plienka už jej vydrží dlho suchá, len neviem či tak malé bábätko už tomu rozumie čo od nej chcem ?

basska_b
3. feb 2023

Mam 2 dcerky: prva / druha
Plazenie 6.5 mes / 5.5 mes
štvornožkovanie (brucho nad zemou) 7.5 mes / 8 mes
Prvý krát si sadnúť samostatne 9mes / 10.5 mes
Prvý krát sa postaviť na nohy (s drzanim o nabytok) 9 mes / 8 mes
Prvý krát samostatne stáť (bez opory) 12 mes / 11 mes
Prvé kroky 13 mes / 11.5 mes
Prvé slová 12 mes / 16 mes
Prvá jednoduchá veta? 18 mes / 21 mes
Nočník (pripadne ako dlho trvalo ich to naučiť) 2 roky 5 mesiacov, naucit na cikanie 2 dni, na kakanie aj hned, lebo sme posadzali aj skorej, vedeli sme, ze kaka vzdy po ranajkach / 2 roky 4 mesiace, naucit na cikanie trvalo 5 dni, na kakanie skoro 2 tyzdne, kym pochopila, ako a kolko na nocniku tlacit...

mpg
3. feb 2023

Aj syn 8 mesačný začal chodiť, ale dosť dlho dosť veľakrát padol a mal otlčené kolená.

tykat
3. feb 2023

Mam to v knizke poznacene pri oboch detoch tak viem presne 🙂
Plazenie
- 4,5 mes. D
- 4,5 mes. CH
Štvornožkovanie
- 5,5 mes.
- 6,5 mes.
Prvý krát si sadnúť samostatne
- 7 mes.
- ? (u syna som nenasla)
Prvý krát sa postaviť na nohy
- 6,5 mes. (najskor stala až potom sa naucila sadnut)
- 7 mes.
Prvý krát samostatne stáť
- 9,5 mes.
- 9 mes.
Prvé kroky
- 10 mes.
- 10 mes.
Prvé slová
- 9,5 mes.
- 10 mes.
Prvá jednoduchá veta?
- 1,5 roka
- do cca 2r. nehovoril vety len slova a EEE
Nočník
- 1 rok
- 2r a cca 2 mes.

zorkahorka
3. feb 2023

Mladsi syn zacal:
Plazit 6-7 m, kratko na to aj stvorkovat
Postavil sa v 8 m
Chodil 3 dni pred 11.m
Nocnik - mal cosi cez rok a pol, ale potom dlho zasa na nom nesedel, na 80 percent je odplienkovany az teraz ako 2 r a 3 m
Mama mi povedal - nemal ani pol roka

dada0902
3. feb 2023

Tak ono s tým nočníkom som myslela tak ze som ju dávala od 8m vždy keď som išla prebalit som ju tam posadila keďže už vedela sedieť a sa mi tam vždy vycikala aj vykakala a tak to robím každý deň keď sa jej chce cikať chytí sa a povie cc alebo keď beha bez plienky a ma nachystaný serblik tak si tam sadne chápe to ale ešte ma čas aby bola bez plienky to chcem skúsiť keď začne byť teplo tak uvidíme 🙂

autor
3. feb 2023

@dada0902 moja je narodená na konci mája a tak veľmi dúfam že cez leto sa nám podarí odplienkovať, mame dvor, môže pobehovať v nohavičkách celé leto, a keď sa stane nehoda, mame aj psa, pozbiera sa aj po ňom aj po nej 🤣🤣🤣

thoughtfulweirdo
3. feb 2023

Dcéra sa postavila na nohy v 6 mesiacoch, vtedy začala aj stvornozkovat a sedieť, samostatne stála a prvé kroky urobila v 8 mesiacoch. Prvé slová okolo roka, vety pred 2.narodeninami. Na nočník som ju neucila, raz ráno po 2 rokoch som nedala plienky a o 3 hodiny už bola odplienkovana, rovno aj na noc, bez nehody.
Syn takisto stvornozkoval a sedel v 6 mesiacoch, postavil sa v 7, sám stál v 8 a chodiť začal na konci 9m. Prvé slová začal po 1,5 roku, teraz má takmer 2, stále používa len pár slov, do viet vôbec neskúša spájať. Na nočník ho takisto učiť nebudem, vyskúšam nedať plienky na jar, ak to nepôjde, skúsim zas v lete, neponáhľa mi to 😁

denkatn
3. feb 2023

moja sa zacala stavat na nohy v mriezkovanej postielke v 8 mesiacoch. lekarka sa hnevala, ze este nema pevne kosti, nech jej to nedovolim. snazila som sa dohliadat, ale mala ked sa zobudila, vzdy sa o nieco chytila postavila a az tak zobudila aj mna, nedalo sa mi ju zadrziatvat. prirodu nezastavis. a sedela tiez uz v 5 mesiacoch.

ivangeline
3. feb 2023

Vsetky 3 inac.