Problémový 2,5-ročný syn - ako ďalej?

24. feb 2020

Ahojte chcem vás poprosiť o radu. Hanbím sa za svojho syna má 2,5 roka ale on je neznesiteľný. Neustale sa bije hryzie všetkých. Keď niekam prídeme prvé jeho slova sú daj mi pokoj chcem tá bit alebo zabiť palicou. Vkuse kričí je nezvládnuteľný. Neposlucha stále sa hádže o zem. Stojíme v rade na šunku v obchode olizuje vytrinu alebo do nej trieska. Keď mu poviem pod má polubit daj mi pusu streli mi facku alebo mi hlavou už x krát rozbil nos či ústa. Nechcem ho bit ale už pár krát dostal jemu to nevadí on pokračuje ďalej. Hlavne mláti svoju starsiu sestru stále má modriny čo ju bije hryzie. Ideme von stále hľadá len palice a koho a čo môže búchať. Neustale robí všade výstupy cape sa o zem. Nepomáha na neho bitka ani krik. Má kožné problémy chodíme k dr v čakárni vrieska hádže sa po zemi trhá mi vlasy kope do mna len tak. Ja neviem čo mám robiť som z neho už príšerne zúfalá. Rozmýšľam že sa pôjdem poradiť s nejakou psychologickou ako na neho. Ale chcem sa opýtať ak máte niekto ešte take dieťa napíšte mi prosím ako si s ním pomôžem. A naschval sa pokaka stále musí mat plienku a klame že nie je pokakany a keď ho chcem prebaliť vyvádza bije má a chyta si tu okakanu ritku všade mame stolicu všetko týmy rukami náročky chyta a tak podobne ... je toho strašne veľa ale ja som na dne mna žalúdok boli keď musím s ním ísť mimo dom niekam 😢 dakujem za každú radu

snehulienka8
24. feb 2020

..zeby nevychovanost? tak ci tak prv detsky psycholog a potom odbornik na vychovu..

autor
24. feb 2020

@snehulienka8 vychovavame ho od mala tak ako jeho sestru a tá je slušná dobrá a poslúcha na slovo nevieme u nej čo je to odvravanie snažíme sa ich učiť pokore slušnosti a úcte k druhým skutočne neviem kde je chyba pri ňom 😢

deti95060810
24. feb 2020

tiež rak podobne dcéra robila v tomto veku....skončili sme s diagnózou.
Kričanie, hryzenie - ale len niektorých, robenie si čo len ona chcela, poroztierané hovná po záchode....

juliet86
24. feb 2020

toto je tak mimo normu. od akeho veku sledujes tieto crty? psycholog psychiater pedopsycholog cpp neurolog. toto nie je sranda. zamedz aby tyral sestru fyzicky ich oddeluj a zamedz aby tyral tebam toto nie je v poriadku. potrebuje konolet vysetrenia fyzicke aj psychicke.

miriam11
24. feb 2020

Už dávno ste mali byť u psychológa.

autor
24. feb 2020

@deti95060810 akú má diagnozu

autor
24. feb 2020

@juliet86 robí to tak od cca 2 rokov

nikpa
24. feb 2020

Určite navštíviť psychológa, poprípade neurológa, treba najprv vylúčiť diagnózy ktoré môžu ísť ruka v ruke s takýmto správaním, no a keď nič iné, dostanete rady ako na neho. Vám prajem pevné nervy, viem ako sa cítite.

autor
24. feb 2020

@nikpa a aké môžu byt diagnózy ? Ako napadol mi autista ale nwm či to má aj takéto prejavy normálne sa bojím 😢

autor
24. feb 2020

@nikpa a aké môžu byt diagnózy ? Ako napadol mi autista ale nwm či to má aj takéto prejavy normálne sa bojím 😢

snehulienka8
24. feb 2020

..tak potom urcite co najskor navstivit odbornika, poradia spravny pristup/liecbu..drzim palce..

seahorse27
24. feb 2020

Ja by som si skor tipla ADHD, nezrelost CNS...ale su to len moje dohady, je potrebne navstivit psychologa ako prveho, ten by vas mal nasmerovat k neurologovi, mozno k psychiatrovi a poradit, ako s malym pracovat, ako na neho reagovat...

miskahryzka333
24. feb 2020

Nerobi niekto z vas rozdiely vo vychove mam na mysli ci ho niekto z rodiny prilis "nerozmaznava"? Alebo to sa casto stym stretavam ze jeden rodic nieco zakaze a druhy dovoli? A hlavne nepovolit ked nieco zakazes alebo vyhresis za nieco zle tak v tom vytrvat pokial sa neukludni sam alebo ho pomojkat len..
Inak ked nic z tohto tak naozaj toho detskeho psychologa.

martinajurkechova
24. feb 2020

Toto sú príliš agresívne prejavy na také malé dieťa. Zároveň už je to vek kedy si musí uvedomiť, že druhým ublíži, ak si to neuvedomuje, alebo mu to je jedno, tak niečo nie je v poriadku. Určite čím skôr vyhľadaj psychológa.

autor
24. feb 2020

@miskahryzka333 nie od narodenia dcéry sa snažíme držať spolu a nepovolí ani jeden keď druhý zákaze

autor
24. feb 2020

Dakujem Vám pôjdem za tým psychológom dúfam že to nebude nič vážne

nikpa
24. feb 2020

My máme podobné problémy s 2 ročným synom, v tom správaní to nie je až také ako opisujete vy a náš navyše ešte ani nerozpráva a tiež neurologička vyslovila že u neho vidí autisticke prejavy, psychologička poruchu reči. Takže zatiaľ nevieme co bude, čas ukáže. Ale pracujeme s ním, chodíme špeciálnej pedagogicke, psychologicke aj na logopédiu, učia nás ako sa mu venovať, správať sa keď ma amok a pod

pribinak
24. feb 2020

Takto sa správa len pri tebe, alebo napr aj pri mužovi či starých rodičoch?

pribinak
24. feb 2020

2,5 rovný povie, že zabijem tá? Odkiaľ má take slova?

domak2
24. feb 2020

Určite porada s odborníkom. A ako reagujete na jeho správanie vy? Ake ma dôsledky?

autor
24. feb 2020

@pribinak sprava sa tak pri každom

autor
24. feb 2020

@pribinak pozerava rozprávky

weisovameggy4444
24. feb 2020

Psychológ

autor
24. feb 2020

@domak2 tak podľa toho čo robí snažím sa vždy milo že to nie je pekne to sa nesmie to nemôžeš ... nezaberá zakricim nezaberá tak ho podľa situácie čo robí buď necháme tak alebo ho chytíme kým sa neukludni a hovorím mu cely čas že ho nepustim kým sa neukludni

pribinak
24. feb 2020

Tak trochu kontroluj vyber toho čo pozerá. Nič v zlom, ale za slovnú zásobu zodpovedás ty ako rodič.

Ako reaguješ ty keď tá udrie a ako reaguje muž?

seahorse27
24. feb 2020

Selektujte rozpravky, ktore pozera. Nedovolte mu pozerat programy, rozpravky s agresivnym obsahom.

domak2
24. feb 2020

No toto veru nestačí. Keď sa zazenie treba chytiť ruku pozrieť sa do očí a povedat NIE. Ak pokračuje nasleduje trest, okamžite. Rozprávať a vysvetlovat si môžete potom. Môžeš rátať do 3 a potom trest, napríklad pôjde za dvere alebo na schody a keď bude odchádzať tak ho tam dáte aj 100x spať kým tam neostane. Krik netreba. Teraz ma 2.5 keď bude mať 5 už ho tak ľahko nezdvihnes . Nechať ho 2 minutky vyzurit a pýtať sa či už je lepšie. Ak nie zas 2 minutky. Ale hlavne byť pevny, žiadne prázdne vyhrážky. Netreba kričať ani bit, ale ani milo vysvetlovat keď ma niekto hryzie

katkabg
24. feb 2020

Teda uprimne nechcela by som.... 😕😕😕😕 skus psychologycku ved to neni normalne tolko agresie v tak malom cloveku

jaskolka
24. feb 2020

Jednoznačne chod s nim k doktorovi, psychológovia, neurologovi. Je mi ľúto, ale vyzerá to, že niečo nie je v poriadku po zdravotnej stránke. Toto nie je bežna chyba, že rozmaznané dieťa, ale dačo iné.čím skôr si objednaj termín, toto nie je sranda. Možno ťa strasim, ale s takýmito deťmi som pracovala... Áno, mali diagnózu, bohužiaľ

halienka
24. feb 2020

no toto naozaj vyzerá na diagnózu, čím skôr navštíviš odborníka tým lepšie, lebo toto je veľké trápenie pre všetkých, aj pre neho aj pre vás rodičov.