Škôlka a rodičovský príspevok

24. aug 2020

Ahojte.
Baby ako riešite škôlku?
Keď dcéra v apríli dodrží 3 roky a až v septembri ju dáme do škôlky, dá sa medzi tým žiadať o predĺženie rodičovského príspevku?
Mám stálu prácu a tak som išla na materskú ale neviem si predstaviť 4 mesiace byť na neplatenom.
A starý rodičia tiež pracujú a jasle si nemôžme dovoliť, skôr do škôlky nám malú nezoberu keďže nemáme tu trvalý pobyt tak budeme radi keď ju nám zoberú v septembri.
Ďakujem za rady.

adula12
24. aug 2020

Ved teraz zijes len z rodicaku a vies vyzit. A presne si to napisala, ze 600e v cistom by si mala, 300e by bola skolka a 300e ti zostane, to je uplne to iste akoby si bola na polovicnom uvazku. Len aby si sa mala kam vratit potom z toho polovicneho. 😉

autor
24. aug 2020

@adula12 chápem ta ale do súkromného nechceme ju dat keďže pozerám ze je to 330eur od 7j do 12j plus strava na deň 4,50eur,keď to vyratame z 600 eur ostane nám koľko? 180 euro.
Tak radšej pôjdem na polovičný tým pádom dostanem 300 eur a s drahým sa vystriedame pri malej. Nechcem ešte malej vysvetľovať že na 4 mesiace pôjdeš do súkromnej a potom do štátnej lebo súkromná na celý deň je 440eur plus strava.
Nesťažujem sa, len ide o to že proste súkromnú nevieme si dovoliť bárs ako to rátame a som chcela vedieť skúsenosti že čo robia iný keď majú pár mesiacov do škôlky ako im konci RP.

autor
24. aug 2020

@adula12 a keby sme ju chceli dat na celý deň do súkromnej vyjde to 530 eur pozerám Bratislava IV.
A v mojej práci kde robím som 5 rokov a hovorila som im to ze ako to bude po RD a akceptujú to takže viem sa kam vrátiť.

lucka_ke
25. aug 2020

@zuzuliennka1 ja som reagovala na autorku a ona určite nie je ten prípad, o ktorom píšeš... skús si to prečítať celé ete raz, nikdy by som toto nenapísala o ZŤP deťoch

autor
25. aug 2020

Ahojte, nie určite nechcem ostať len tak doma 4 mesiace ale som chcela vedieť názor ako to máte vy keď máte skôr ukončený RD, preto to tak budeme riešiť ako som písala, určite nechcem dcérke vybaviť papier od lekára aby som mohla dostávať na ňu peniažky, lebo ďakujem Bohu že je zdravucka, a keď niektoré píšete súkromné škôlky holt my si to nemôžeme dovoliť.