Testovanie zrelosti

evd
23. apr 2021

Ahojte celkom ma zaujíma, kamaratka bola s dcerou na testovaní školskej zrelosti, po prvom stretnutí kde mali milion otázok, kreslila, počítala, hovorila mesiace a pomerne dosť toho... ju čaká druhé? To čo sa tam prepána robí? že na tom prvom sedeli vyše hodiny a že druhé budú tiež tak, normálne som v šoku nám tiež zle vychádzaju roky tak sa pripravujem :D

petus998
23. apr 2021

@evd aoj ja som bola zo synom na tych testoch mali sme dva x sedenie po hodine a mal napocitat do 5 aspon povedat 5 pismen aspon napisat svoje meno priezvisko aby vedel povedat ako sa vola od kial je davali ulohy napamat cisi dokaze zapametat nejake veci skusali ho basniccky aspon 3 ci pozna

rogerkafedererka
23. apr 2021

@evd Ja som bola so synom koncom marca. Bolo to len jedno sedenie. Skôr to bolo zamerané na logické myslenie, napr. povedať, čo medzi dané obrázky nepatrí, nájsť rovnaké obrázky... Také ako básničky ho vôbec neskúšali ani písmená nie. Skôr, či vie kresliť oblúčiky, či vie pokračovať v niečom predkreslenom. Mal nakresliť postavu, podpísať sa. Mala som z toho dobrý pocit, lebo to nebolo o tom, čo vie, ale skôr, či má predpoklady sa učiť, napredovať. 🙂

evd
autor
23. apr 2021

mna zas prekvapilo že oni tam riešili naozaj take otazky.. že ked mi to potom vravela normálne som sa ja musela zamyslieť...som ostala prekvapena.. napr že na oblohe su mraky ked prši? iba vtedy su na oblohe mraky ked prši? ked prší su na oblohe mraky?...mi to prišlo take zbytočné ale zas neviem určite to ma svoj význam..

luccija
23. apr 2021

@evd ja, keď počúvam čo sa učia deti v škôlke u mojej sestry 3,4 r som šokovaná.zda sa mi, že to by sa mali učiť v prvej triede.