Školská zrelosť

lenkaar
23. máj 2020

Ahojte ma niekto skúsenost so psychologickou Kajanovou? Ideme k nej testovať školskú zrelosť tak ma to zaujíma, a druha otazka ako prebieha testovanie ďakujem

hradnapani
23. máj 2020

na testoch sa skumaju rozne veci a to formou pisomnych testikov, kreslenia a rozpravania. Napriklad ci vie dieta povedat prve a posledne pismeno v slove, prerozpravat obsah kratkeho textu, orientacia vlavo a vpravo, uroven grafomotoriky, uroven vydrze pozornosti, matematicke predstavy a tak podobne. Je to takou hravou formou, vela veci uz deti robili aj v skolke, netreba mat z toho obavy a hlavne dieta dopredu na to nechystat.

lenkaar
autor
24. máj 2020

@hradnapani je to na body ci ako? kolko musí dieťa tooho vedieť alebo ako to je aby nedali odklad? Ďakujem

hradnapani
24. máj 2020

@lenkaar urcite to nejako boduju, ale do toho sa ja nevyznam. Riesila som to len ako rodic, na testoch sme boli dvakrat, ale pocet bodov si nepamatam a v podstate ma ani nezaujimal. Sustredila som sa na to, co hovori psychologicka a ako ona vidi dieta. Ale oni davaju len odporucanie. to ci das alebo nedas do skoly, je uplne na tvojom rozhodnuti bez ohladu na vysledky testov.