Ahojte ,,nekojičky"... - aké kravské mlieko začať dávať?

nikyta001
15. sep 2019

Tiež nekojim a chcem sa opýtať.. Dávam BEBU HA.. Lenže rada by som to zmenila.. Dcérka má 5 mesiacov, ide jej šiesty.. Chcela by som prejsť na kravské.. Lenže počúvam také, že je lepšie krabickove 3,5%..a stále dávať rovnakú značku.. Vôbec neviem co robiť.. Ma tu niekto takúto dilemu? Ďakujem 😉

nikyta001
autor
15. sep 2019

@ukulela ale detské výživy môžem kľudne nie?

nikyta001
autor
15. sep 2019

@liv1 a co im teda dávaš?

zabka1987
15. sep 2019

@liv1 aha takže z toho mlieka umelého bude určite zdravé?

lula313
15. sep 2019

@nikyta001 môj otec je profesor a vedec v oblasti potravin. Síce som kojila, ale riešila som s ním prechod na mlieko a povedal, že z automatu nie, lebo to treba prevarat, čím zabijes kopec vitaminov(v potravinárskom priemysle pasterizuju mlieko pri nejakých 77 stupňoch, čo v domácich podmienkach nevieš docieliť), trvanlivé krabicové tiež nie, lebo to je zas len taká zbrnda, rastlinné sú tiež nič moc, že pre dieťa aspoň do toho roka-1,5 roka by bolo fajn potiahnuť UM.

evelyn0303
15. sep 2019

@nikyta001 alergia je vrodenà.my sme na umelom boli a deti su cely rok zdravi. Ani sopel kasel 🙂 dceta 5,5 rocna vecer ma kravske mlieko. Tak jej chuti 🙂 este DM mlieko je fajn.v tom francuzskom nasli skodlive latky ☹
Inak tiez SME Mali dlllho Bebu

demonka5
15. sep 2019

Ja som zmenila beba ha po polroku,krd som prechadzala na 2ku,bola odporucana na rizikovom,ale kedze nemame alergiu preesla som na klasicku krabickovu alebo comfort
@nikyta001

nic_ol
15. sep 2019

Zmeň radšej na iné umelé mlieko (napr babylove z dm si chvália a stoji len nejakých 5€ ), tie krabicové zbrndy by som ani psovi nedávala 🙄

evinqua
15. sep 2019

@nikyta001 moj syn mal od nar bebu ha/ja mam alergie, celiakiu, intoleranciu lakt a ine/, mal postupne 1 2 3 asi v 15 mesiacoch sme presli na babylove 3 myslim to je a asi v 18 mesiacoch som skusila ho dat na obycajnw plnotucne, ale odmietal, tak postupne asi na piaty pokus v 23 mesiacoxh teraz presiel na plnotucne. Pediatricka mi povedala ze po roku/kedze uz mal vsetko zavedene pomaly a nemal problemy/mozem zaviest obyc mlieko, ale ja som skusila az neskor a keby odmietal, pokojne mu davam UM aj do troch

lucia147852
15. sep 2019

Je skoro na kravské. Mne predpísala HA kvôli AE ale mala ho piť nechcela. Tak do roka mala obyčajný nutrilon. Po roku začala odmietať všetky mlieka. Mliečne výrobky by jedla na kila ale vypiť mlieko nie. Skus teda klasickú Bebu.

simca06022011
15. sep 2019

@nikyta001 v porodnuci vraj vždy dávajú HA verziu, nám ju tiež dali. Že si dieťa nevie vytvoriť imunitu na umelom mlieku stebkde počuli?? Nepočúvaj blbosti 😂 moje dieťa do roka žiadne kravské mlieko ani z obchodu ( a vôbec že krabicove nejaké ) nevidelo. A potom len vo varení dlho, a nakoniec v bio kvalite dostávala čerstvé kravské s kozie mlieko. Ak sa chcete radiť o tychto veciach, tak s lekárkou. Do dnes sme iba na čerstvom mlieku. Prečo sa nemá dávať kravské dlho a prečo kozie? Čo je to dlho?? Ach... Ak je to bábo spokojné na Tom.mlieku čo dostáva, vôbec nerob pokusy a buď ráda že máš klud

liv1
15. sep 2019

@nikyta001 kojila som malu skoro do 2 rokov a potom rok UM. Maleho som kojila rok a pol a uz na ziadne UM sme nepresli. Sk by som nekojils tak urcite UM

tanuuulka
15. sep 2019

@nikyta001 ahoj, naša dr vraví, že určite dávať umelé mlieko, že tam je veľa živín, ktoré v kravskom nenájdeš, a teda je upravené pre potreby dieťaťa. náš má rok a 4 mesiace a večer mu stále dávam UM, najmä kvôli mliečnej zložke a tekutinám, ale od polroka som štandardne robila kaše atď. aj z kravského, ale vraj do roka treba s klasickým kravským veľmi opatrne... dávať ho napr. v kaši raz týždenne a primárne prechádzať na mliečne výrobky, ako je maslo, jogurt atď. po roku by už malo mať dieťa vybudovanú dostatočnú toleranciu. tohto sa držím ja, či to je pravda, neviem, každý inak hovorí 🙂

siska53
15. sep 2019

@nikyta001 ja som sice kojila (jedno do 11m, dcéru do 2r.), ale.. my ako deti sme boli na sunare, cize tiez na UM.. nasej, ked som po 2.roku zacala davat kravské, ze vsak co, vyskusam, ona bola mlieckova, tak zacala byt chorlavejsia, teda slo len o soplik,..tak sme sa vratili k UM a bolo lepsie, az po 3.uz zacala.pit kravské a bolo to ok.

hennyinnsbruck
15. sep 2019

Ja budem do roka dávať Bebu
... Bebu HA som odmietla dávať....

Mala teraz 10 mes, asi 2 mesiace ma BEBU len ráno. Inak 3.5% krabicové (2x denne)

S krabicovym som začala asi od 5-6mes.

janinah
15. sep 2019

@beatrix85 ja som za celý život nevypila tolko mlieka ako naše mačky .....😉

ukulela
15. sep 2019

@nikyta001 jasne, vyzivy, prikrmy normalne. ja som s prvymi prirmami davala hned aj lepok - ovsene vlocky, bezvajecne cestoviny a tak. mozno by som v tvojom pripadepresla na obyc bebu, nie HA. a ak potom mlieko, az po roku. a nie trvanlive, ale obyc 5dnove.

nikyta001
autor
15. sep 2019

@lula313 to naozaj, aj keď je hypoalergenne? Ci by som mohla prejsť naapr. na klasickú BEBU..

nikyta001
autor
15. sep 2019

@evelyn0303 ale mali ste klasickú alebo HA?

nikyta001
autor
15. sep 2019

@demonka5 tiež by som chcela z HA prejsť na klasickú.. Nemáme žiadne alergie zatiaľ..

nikyta001
autor
15. sep 2019

@nic_ol ďakujem

nikyta001
autor
15. sep 2019

@evinqua ďakujem za rady baby😉

nikyta001
autor
15. sep 2019

@lucia147852 ďakujem, vyskúšam.. 😉

nikyta001
autor
15. sep 2019

@simca06022011 ďakujem, len sa bojím toho ze keď neskôr vysadim túto HA že potom fakt babo začne chytať alergie, či?

nikyta001
autor
15. sep 2019

@liv1 ďakujem pekne 😉

demonka5
15. sep 2019

@nikyta001 ja som mala tehu cukrovku preto jej odporucili a nerobila jej problemy tak som nechcela menit,nakoniec som oreslaa na klasicku bebu a bez problemov mala si to nevsimla

nikyta001
autor
15. sep 2019

@lucia147852 moc ďakujem za radu

simca06022011
15. sep 2019

@nikyta001 my sme boli na ha do 6 m a nemáme žiadnu alergiu .. potom sme boli na obyčajnej verzii toho mlieka. Už po roku som jej dala hocijake, n skôr boli aj ochutené verzie... Určite z toho že má ha mlieko " nedostane alergiu", ak ju dostane tak preto že má na to predispozície. Riešenie k tomu určite nie je nalievanie bábätka kravskym mliekom, ktoré nemá potrebné živiny, to sa roky vie, že je nie veľmi vhodné. Môže to byť pohodlnejšie, lacnejšie a nemusí sa nič stať ale nie je to lepšie.

nikyta001
autor
15. sep 2019

@tanuuulka ďakujem moc aj za tvoje rady a skúsenosti..

nikyta001
autor
15. sep 2019

@siska53 ok, moc ďakujem 😉

nikyta001
autor
15. sep 2019

@hennyinnsbruck no však ja asi prejdem z tej HA na klasickú BEBU a potom uvidíme..