Kúp si práčku Samsung Eco bubble a získaj peniaze späť a k tomu Smartphone

samsung_silvia
10. máj 2012

Počas kampane Mesiac s práčkou Samsung máte ako užívatelia Modrého koníka prví na Slovensku možnosť kúpiť si práčku SAMSUNG WF1602WCC v akciovej cene iba 309 EUR v NAY Elektrodome - www.bit.ly/ecobubblesamsung

Ak túto akciu využijete, možete na Modrom koníku vyhrať peniaze za nákup späť a k tomu vám pribalíme moderný Smartphone Samsung Galaxy Ace S5830 v hodnote 179 Eur. Pozrieť si ho môžete tu www.bit.ly/sutazsamsungsmartphone

Ako na to?

1. Napíš do tejto témy recenziu na novú práčku SAMSUNG WF1602WCC, ktorú si si kúpila. Pridaj dátum, miesto a číslo pokladničného bločku z nákupu.

2. K príspevku pridaj fotku novej práčky a nafotený bloček z NAY ELEKTRODOMu.

3. Zverejnením príspevku si v hre.

4. Výhercov vyberie Samsung team z vašich recenzií a výhercov zverejníme každy štvrtok 17.5., 24.5 a 31.5. po 12:00 hod. v tejto téme a u nás vo fotoblogu samsung_silvia.

Prajeme vám veľa dobrých rokov s práčkou Samsung a držíme palce v súťaži.

Samsung Team

mikadooo
28. máj 2012

@susul Dakujem a drzim palce 🙂. Myslim ze hodnotiaci tim zohladni vsetky tvoje prispevky 🙂. U nas s plienkami obdobne, ten smradek sa pri starej pracke sem-tam vyskytol, pri novej uz nie. Ja uz som dalej nepisala, teraz cez vikend som znovu prala, ale je to stale to iste dokola...takze by som mohla znovu kopirovat :D. Ale spokojnost velka aj u nas. Myslela som ze ten eco wash bude len nejaky reklamny trik, aj ten diamantovy bubon, ale fakt je to lepsie. Ja avivaz pouzivam, takze makkost bola dobra aj predtym.

susul
28. máj 2012

pridavam este zopar suhrnnych FAKTOV k mojej povodnej recenzii o pracke
manzel porovnaval spotrebu nasej starej pracky a tejto novej podla parametrov od vyrobcu a my sme mali predtym elektroluxku 1300 otackovu a ta mala spotrebu pri standardnom programe na 4-5 kg pradla 0,95Kwh a samsung mi operieo kilo pradla viac a spotrebu vyssiu len o 0,07kwh pritom operie viac pradla a vody minie tiez tolko, co nasa stara pracka na mensi objem pradla. Ako som uz pisala niekde (tusim do fora o oblubenych znackach praciek), tak samsung, ma lepsi bubon, s mensimi dierkami (stara pracka mi skartovala snurky na teplakoch, mikinach, budnach..), lahsiu udrzbu nadobky na prasok a avivaz, viac pradla sa mi tam zmesti, spotreba energie takmer totozna so starou prackou, spotreba vody rovnaka, navyse samsung ma samocistiaci filter a keramicke vyhrevne teleso. A hlavny rozdiel a dost vyrazny bol v obstaravacej cene, tu sme vystihli super akciu 309€ a elektrolux sme kupovali v 2006 za 21 tis. Sk. Takze zacinam zvazovat ci porekadla typu za menej penazi i menej muziky plati vzdy, lebo u pracky samsung máme viac oprateho pradla s minimalnym rozdielom spotreby energie, rovnakym mnozstvom vody a za polovicnu cenu pracky.

minnehaha2005
28. máj 2012

@samsung_silvia dnes nam konecne dosla pracka, po malom nedorozumeni nazaciatku. Uz sa tesime na pranie a na pisanie recenzie.

minnehaha2005
28. máj 2012

Práčka Samsung WF1602WCC
tak túto špecifikáciu som si prečitala na internete predtým ako sme sa s manželom rozhodli pre túto práčku. Citujem:
Vnútro bubna práčky WF1602WCC/YLE je perforované tisícom drobných otvorov pre odvedenie vody po a pri pracom cykle. U väčšiny bežných práčok sa stáva, že tkanina prenikne týmito otvormi a tak sa môže v priebehu prania poškodiť /pozn. písateľa = vid foto, práčka, ktorá je u nás v prenájme mi už zničila tepláky, obal na matrac .../. Vďaka unikátnemu diamantovému bubnu, ktorý má otvory o 25 % menšie, tomu predítete. Navyše sú umiestnené vo vnútri priehlbiny v tvare diamantu. Voda sa sústreďuje v týchto priehlbinách, čím vytvára dokonalé podmienky pre jemné vypranie vášho oblečenia. Táto recenzia u mňa vyhrala, pretože sa stále bojím, keď idem prať, aby som z práčky nevybrala ďalššiu poškodenú tkaninu.

Práčka nám prišla dnes ráno o 10, objednaná 21. máj cez eshop-nay, dovezená z NAY centrálneho skladu SC, dodaná 28. máj. Číslo faktúry: 28955678

Pridávam foto:
Zajtra pridám recenziu, keďže plánujeme prať celý deň a teším sa, že to tentokrát bude bez strachu z toho, že sa mi nejaké oblečenie potrhá...

minnehaha2005
28. máj 2012

@mikadooo aj my plienkujeme, tak sa tesime na pranie. Aj ja asi budem prat na Cotton, predsa, je nutná dezinfekcia. Skusali ste v novej práčke, teda pouzivate mydlove orechy na pranie?

susul
29. máj 2012

@minnehaha2005 my tiez pouzivame latkove plienky a gro plienok je bambusove, takze ja periemna super eco wash na 40 tke, s miofreshom a bez zapachu i bez vone nakolko pouzivam prasok bez pridanych parfumov, pekne makkulinke. Myslim, ze je to aj ekologickejsie aj ekonomickejsie. Ako som uz pisala tak tu som si vsimla najvacsi rozdiel medzi tym na co som bola zvyknuta a na to ako perie tato pracka na 40 tke.

vcera manzel doviezol z pradlo z chaty, ktoru prevadzkujeme a tam to pradlo veru nesetria, takze som oprala na eco wash cotton na 60 stupnov a 1x odtredovala na vyssich otacka t.j. 1200, pradlo na to ze bolo odstredene na vysokych otackach nebolo pokrcene tak ako som bola zvyknuta vytahovat pri 1300 otackach "starej pracky" a pritom dostatocne suche, kedze svieti slniecko tak vecer uz budem zehlit 😉

lenadka
29. máj 2012

@mikadooo perfektna si to napísala 🙂

mikadooo
29. máj 2012

@minnehaha2005 no my používame klasický detský prací prášok, chvíľu som prala s pracími guľami, ale nejak má to nepresvedčilo.mydlové orechy som ešte neskúsila.

allisia
29. máj 2012

@samsung_silvia dobry den, mozem sa do sutaze zapojit aj ked som si pracku kupila uz v marci a nie v uvedenej akcii? dakujem

samsung_silvia
autor
29. máj 2012

@allisia bohuzial 😔

allisia
29. máj 2012

@samsung_silvia dakujem, nevadi,s prackou som aj tak velmi spokojna, je uzasna, ja mam 12kg model lebo sme velka rodina a tak mame spustu pradla 🙂 absolutne ma dostala svojou kombinaciou parametrov ako keramicke vyhrevne teleso, diamantovy bubon, digitalny motor a eco bubble system, moje deti su zase ocarene zvukmi, ktore vydava pri skonceni prania alebo pri vazeni pradla 😀 a pripojim aj fotku aj ked sa nemozem zapojit do sutaze 😉

samsung_silvia
autor
29. máj 2012

@allisia tato sutaz je zamerana na konkretny model WF1602WCC, ale stale sa mozes zapojit do "fotkovej" sutaze 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/mesiac-s-prackou-samsung/sutaz-vyhraj-pracku-samsung-eco-bubble-3/

allisia
29. máj 2012

@samsung_silvia ahaaa, som si asi zle precitala podmienky sutaze lebo som si nevsimla ze len ten konkretny model moze sutazit 🤐 ale vdaka za tip, pozriem podmienky tej druhej sutaze 🙂

dugyna
29. máj 2012

@samsung_silvia ahoj chcem sa popytat ze asi aka zivotnost pracky. je to pre mna taka mometalne dolezita otazka.nakolko nasa pracka asi umiera...prestava nam prat..obycajne skrvny ma problem vyprat a pradlo nevoni aj ked dam avivaz,skor je zatuchnute...pouzivam eko presky a ekoavivaz ale predtym mi prala krasne vsetky skvrny a bez problemov...
pracku som uz vycitila vsemozne a nepomohlo
je to elektorlux AEG , bude mat teraz 4 roky ale pouzivam ju denne, priemerne asi operie denne min. 2 prania..cize toto je pre mna dolezita otazka ze aka je zivotnost samsung ecco buble..ani nie tak v rokoch ale skor v pracich cykloch.nakolko nam jeden opravar tvrdil ze ak pouzivam pracku denne , tak musim jej vek nasobit dvoma...
cize zajtra sa chystame do nay kuknut sa na bublinku....

ako sa mame preukazat aby sme mohli mat tu akciovu cenu pre uzivatelov MK?vdaka

dugyna
29. máj 2012

@allisia ty si si prosim ta aky model vyrbala?dakujem

dugyna
29. máj 2012

@samsung_silvia este sa chcem opytat motor ma cez remen alebo na bubne? ako koli tomu ze ci je ticha

minnehaha2005
29. máj 2012

Práčka Samsung WF1602WCC
je dizajnovo krásna, máme ju v kuchyni, o to je dôležitejší vonkajší vzhľad, aj keď síce toto nebolo hlavným faktorom pri výbere práčky. Pri výbere práčky /to som už mala za sebou niekoľko hodín hľadania tej správnej práčky/ u mňa zohrávalo rolu niekoľko faktorov. Keďže sme sa nasťahovali do nášho nového bytu, kde si musíme všetko kúpiť sami, a som mamička na materskej, cena bola jeden z hlavných faktorov. Ako som už písala, mala som nemilé skúsenosti s práčkou, ktorú sme mali v podnájme, teda potrhane prádlo, takže som nechcela kúpiť nekvalitnú pračku, ktorá by naďalej ničila moje prádlo. Ďalším faktorom pri rozhodovaní, bolo hlučnosť práčky, keďže ako som spomínala, musí byť v kuchyni. Ďalšie dôvody pri výbere tej vhodnej práčky boli: rýchle pranie, pranie v studenej vode /to som si obľúbila v zahraničí, kde je to norma/ detská poistka, a v neposlednom rade šetrenie energie, keďže práčka v domácnosti môže spotrebovať až 11 percent celkovej spotreby energie.
Základné parametre Samsung WF1602WCC pre mňa dôležité:
Pozitíva:
Začnem tým, čím je táto práčka charakteristická = ECO BUBBLES
Priznám sa, predtým ako som si kúpila Samsung WF1602WCC, mala som len letmú predstavu, čo je to technológia Eco Bubble. Všetkým odporúčam si pozrieť toto video na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=8MzLbFLuBms

Keď som to pozerala, tešila som sa z toho, že práve túto práčku mám. Eco Bubbles aka Ekologické bublinky  sa vytvárajú pomocou vzduchu a vody, slúžia k tomu, aby sa rozpustil prací prostriedok. Pri praní teraz potrebujem menej pracieho prostriedku, teda šetríme. Eco Bubble technológia vytvára silný čistiaci systém pretože, umožňuje praciemu prostriedku preniknúť a vstrebávať rovnomerne do bielizne, je to 40 krát rýchlejšie, a teda prádlo je dôkladne čisté aj pri nízkych teplotách. Môžem to z vlastných skúseností potvrdiť. Vďaka technológii Eco Bubbles sa ušetrí /to mám z toho videa, naozaj si ho pozrite/70 percent energie, 70 percent CO2, čo ročne predstavuje 12 stromov¬. Celkom dobre, nie?
Fyzické parametre – 45 cm: trochu som sa obávala, či hĺbka 45 cm bude stačiť, ale bubon je objemný, a veeeeľmi široký, čo uľahčuje vkladanie prádla a vyberanie. Nie je problém prať ani veľké posteľné prádlo, či perinu. Otvor je tiež široký a praktický. /Toto asi nepatrí do recenzie, ale mne sa ten bubon strašne páči. Stále ho chodím obdivovať./
Kapacita bielizne – 6kg, pri našej rozrastajúcej rodine je to dôležité. Pri výbere práčky bola pre mňa kapacita blielizne dôležitá. 5 kg som nechcela, môj limit bol medzi 6 – 7kg. Takže v tomto pre mňa má Samsung WF1602WCC veľké plus.
Energetická trieda - O to väčšie PLUS má pre mňa energetická trieda tejto práčky, a teda A++. Keďže náš celý byt je len na elektrinu, od kurenia až k vareniu. Ak spotrebiče nie sú aspoň v kategorii A++, tak ani nad ich kúpou neuvažujeme. O to viac ma potešila kvalita sklbená v dobrej cene a nizkou spotrebou. Takže pre mňa je to ešte jedno plus.
Rýchly program – 15 minút na jedenkrát oblečené trička, košeľe, ktoré potrebujú len preplachnuť a osviežiť je postačujúce. Prádlo je čisté, voňavé a hlavné je to, že sa tým šetrí energia. Už nemám zlé svedomie z toho, že ak potrebujem preprať niečo malé a málo, že sa tým ničí príliž veľa elektriny. Vyskúšam tento program, hlavne vtedy, ak budem potrebovať niečo len tak preplachnuť. Ja ručné prať nemôžem, mám kontaktný ekzém na všetky pracie prostriedky, takže výlučne sme prali len v práčke, a to sa odzrkadľovalo na cene energii. Takže ďalšie PLUS.
Počet programov – 6, oceňujem, že ich nie je veľa, aj tak pri mojej starej práčke som používala jeden, maximálne 2. Outdoor care je špeciálne zaujímavá, pretože s manželom sme outdoor nadšenci, a mame vetrovky a oblečenie, ktoré si vyžadujú špeciálnu údržbu. Moja vetrovka, ktorá bola pôvodne vodeopudzujúca, praniami v starej práčke sa stala „vodeneodpudzujúca“, po vypratí v Samsung WF1602WCC stala znova lepšie odpudzujúca. Manžel si ešte pred pol rokom kupil tiež vodeodpudzujúcu vetrovku, a teraz sa nebudem báť ju oprať po prvýkrát. Pracie prostriedky na Outdoor oblečenie sú dosť drahé, teda oceňujem, že s ecobubbles, budem môcť práve na tomto elemente šetriť.
Spotreba vody – 48 litrov, neviem aká je spotreba u tej starej v prenajme, a v porovnaní s ostatnými, je spotreba vody bežný priemer.
Detská poistka – veľmi dôležitá, ako som už spomínala, môj malý synček je fascinovaný tlačidlami, všetko stláča, a preto oceňujem tuto funkciu. Teraz viem, že akým pracím programom začnem, s takým aj skončim.
Negatíva:
Aqua Stop NIE: Jediné negatívum tejto práčky je, že nemá Aqua Stop, ale ako mi poradila samsung silvia, k práčke je potrebné dokupiť len hadicu s aqua stop, stoji okolo 12 euro. Takže ani toto nevnímam ako negatívum.
Na záver spomeniem jeden postreh, ako som už v recenzii spomínala, mám kontaktný ekzém. Ak som v minulosti čo i len vešala prádlo, moje ruky to hneď pocítili. Pri eco bubbles technológii môžem používať pracie prostriedky, ktoré sú určené na citlivu pokožku. Tieto prostriedky sú menej agresívne, teda aj menej vyčistia prádlo pri normálnom praní. Pri praní s eco bubbles to neplatí. Prádlo je krásne čiste. Teda používam menej pracieho prostriedku, pre mňa to znamená menej chemie a zdravé ruky. Wash smart, wash energy a už viac nie potrhané prádlo. 😉

susul
30. máj 2012

@mikadooo som na Vasu radu vcera trochu priskrtila privod H2O do pracky a klepotavy zvuk ustal, dakujem za radu. Kedze som este vecer o osmej nakladala poslednu varku postelnej bielizne z chay tak som sa dnes vo vytahu s malou dusickou pytala nasej susedy, co byva pod nami, tiez s malym dietatom, ci nebolo pocut nasu pracku, tak hovorila, ze nie, tak som rada, ze mozem prat aj vecer, lebo vcera to bolo u nas ako v pracovni a kedze nam uz ani hadica s vodou nebubnuje, tak aj u nas uz perie pracka len s tichym bzucanim. 😉

mikadooo
30. máj 2012

@susul 🙂.
@minnehaha2005 co je aquastop?

mikadooo
30. máj 2012

@lenadka 🙂 dakujem

dugyna
30. máj 2012

@allisia vdaka

samsung_silvia
autor
30. máj 2012

@dugyna najjednoduchsie je objednat ju na nay e-shope http://www.nay.sk/samsung-samsung-wf1602wcc-yle... ale cim skor, cena plati do konca mesiaca (potom ju nevieme garantovat)

Ak by si sa rozhodla nakupit priamo v predajni, je potrebne si vypytat cenu akciovu pre MK. Preukazat sa nemusis, o tejto akcii by si vedela len z MK, takze ak o nej vies, preukazala si sa 😎
V pripade, ze by konkretny predajca o akcii nevedel (stava sa, mohol byt chory, prave sa vratil z dovolenky,... ) tak staci len pripomenut, co maju na web stranke:
Práčka je skladom k dispozícii. Pre reálne skladové zásoby tejto práčky si pozrite jej ponuku v bežnej cene. Z aktuálnej stránky si ju môžete objedanať v akciovej cene, alebo navštíviť našu predajňu podľa skladových informácií z ponuky práčky v bežnej cene.

dugyna
30. máj 2012

@samsung_silvia prosim ta a akolko prani ma tato pracka zivotnost? perie dobre aj skrvny-trava,kecup, cokolada kakao?dakujem za opovede

samsung_silvia
autor
30. máj 2012

@dugyna perie naozaj dobre, ja som spokojna. trava, cokolada, vcera aj jahody v pohode aj na 40-tke, ale isto spravi svoje praci prostriedok, tvrdost vody...
tu zivotnost vyzistim

minnehaha2005
30. máj 2012

@mikadooo ahoj, je to napúšťacia hadica, v prípade poškodenia vnútornej hadice, ked začne voda náhodou vytekať, je táto voda vonkajším plášťom privedená k ventilu, kde je umiestnená vložka zo špeciálnej hmoty rýchlo reagujúca na kontakt s vodou a tá mechanicky uzavrie prívod vody, takže sa ti nestane, že vytopíš susedov. Ja to chcem hlavne preto, že v kuchyni máme plavajúcu podlahu a podlahové kúrenie, akýkoľvek kontakt s vodou by bola katastrófa.

mikadooo
30. máj 2012

@minnehaha2005 ahaaaa, to neni zle! Dik za tip 🙂

minnehaha2005
30. máj 2012

@mikadooo v NAY mi hovorili, že ho majú a že stojí okolo 12 euro, tak to je super cena za istotu.

dugyna
30. máj 2012

@allisia 😀 😀 😀 😀 som ta nespoznala az teraz ked som videla tu foto s malou v pracke na FB 😀 😀 😀 😀

dugyna
30. máj 2012

tak ideme do nayuky okuknut tu bublinkovu pracku a verim ze coskoro ju budeme mat aj doma 😀 tesim sa ze pranie bude pre mna opat radost a nie starost 😀