85-ročná babka nechce jesť a piť

emiliam
23. feb 2024

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či máte niekto skúsenosti, babka 85 ročná nechce jesť a piť, keď jej nedame do ruky tak sa za celý deň nenapije a je strašne málinko, len nasilu. Vkuse spí skoro celý deň, potom je v noci hore vraj. Slaba je, sama neprejde už. Začalo to asi taký mesiac je takto. Či máte niekto skúsenosti podobne celý deň prelezi alebo spi.

anjelicek26
23. feb 2024

Bohužiaľ je to cesta, s ktorej nie je návratu.. my sme takto pred rokom pochovali svokru... po OP odmietla už jest,piť, proste to uzavrela ;( Umrela v kľude,pokoj,vyrovnana s tym...

alienkami
23. feb 2024

Nechcem kuvikať, ale vyzerá to tak, že babka už pomaličky odíde. Ona už proste nevládze žiť.

stellarstar
23. feb 2024

Tiež sa pridávam, ona už pomaly odchádza

zitaje
23. feb 2024

Babka sa asi rozhodla, netreba ju nasilu kŕmiť. Buďte s ňou, kým sa dá.

taynee
23. feb 2024

Odchádza, veľmi pomaličky, telo sa pripravuje. Ak to chcete ešte nejako predĺžiť. môžete jej dať nutridrinky slamkou piť, nech má nejaké tekutiny. Ale treba sa pripraviť na záver. Venujte jej všetku lásku, aj keď už máte pocit, že vás nevníma.

luteam
23. feb 2024

@emiliam tak treba sa o nu starat ponukat jej cez den nir na silu ale ponukat casto a aspon sediet ju davat lebo ked sa stary clovek zalezi tak uz naozaj potom velmi upada

zuzanazu85
23. feb 2024

Toto som si veru zažila,s mojou starkou, prídu dni, kedy budeš už fakt zlá,keď dobré, milé slová nebudú fungovať. Plakala som veľa krát,kým som ju nejako presvedčila, donútila. Aj keď som ju ľúbila najviac na svete ❤️. Príde čas, keď budeš zlá,aj horšia budeš, toľké nadávky čo som zažila ako vnučka...aj keď,stále ti pochopila 😢. Veľa síl a hlavne trpezlivosti, vnútorného pokoja.

marcellka32
23. feb 2024

Slabá je, lebo nič nezje, nepije...telo nemá energiu....ak toto trvá mesiac, tak sa blíži žiaľ koniec ....mne otec takto 6 týždňov a konec

hedviga2
23. feb 2024

To vôbec nie je tak, že nechce. Proste hlava nefunguje, pocity nefungujú, necíti hlad ani smäd. Je to alzhaimer. Telo sa vyhladuje a odumiera vnútro.

emiliam
autor
23. feb 2024

@taynee nechce nutridrinky piť, že jej je z toho zle, ach, veľmi sa bojím toho, za už sa z toho nedostane. Dnes zjedla trošku viac, sme sa tešili, ale zasa iba lezi a leží a prespala.cely deň, potrochy sme jej núkali vodu, ale to len nasilu pije. Neviem naozaj, či sa.to ešte zlepší.

ankare
23. feb 2024

@emiliam veľa síl prajem ❤️

emiliam
autor
23. feb 2024

@stellarstar neviem fakt, lebo ona je aj chorá na obličky už dlho ale keď bola na kontrole má to rovnako,.nezhorsilo sa to na horší stupeň, tak možno to ešte nie je koniec, len vyslabla, keď nechcela jesť a piť, len prečo stále spí

januska12323
23. feb 2024

Telo sa pripravuje na koniec, je mi to ľúto ale je to tak.

sofia1979
23. feb 2024

@emiliam je mi ľúto viem, že to nechcete počuť no babinka to už asi pomalinky vzdáva. Buďte s ňou to určite teraz potrebuje.

zuzanazu85
23. feb 2024

@emiliam veľa síl hlavne prajem,už to bude iba horšie. Hlavne neber si všetko čo povie k ❤️,iba to tak ani myslieť nechce. Moju som doooatrovala k 99tim. Ale je to naozaj len pre psychicky vyrovnaného človeka. Veľa krát si poviem,ak som prežila toto,už prežijem všetko. Bolo mi cťou sa o ňu postarať,ale dakedy to vzdávali ľudia vedľa mňa, než ja. Naučila ma veci potrebné celý moj život,až dokonca, doslovne 😢❤️❤️❤️

jaskolka
23. feb 2024

@emiliam babka už "odchádza".Nič iné ako zmieriť sa s tým, neostáva. Buďte s nou, ale pripravte sa už na to, ze jej životná cesta už končí

guudy
23. feb 2024

@emiliam telo sa pripravuje na odchod, pomaly sa uzatvara. Zavodnovanie a nutenie do jedla je v takomto stave kontraproduktivne. Je mi to luto…

mamamasama
23. feb 2024

Aj s mojim dedkom to takto bolo :( Nejavil zaujem takmer o nic, nechcel jest, ani pit. Uz sa len obcas usmial a potom v spanku odisiel :(

emiliam
autor
23. feb 2024

@jaskolka myslíte, že kvôli tomu, že často spí ? Alebo že leží ? Trochu je, ale keď sa jej dá.

emiliam
autor
23. feb 2024

@mamamasama a ako dlho takto vás dedko bol ? Babka ide ešte v utorok na sono a aj krv jej brali,.tak uvidíme,.čo povedia

bublinka1426
23. feb 2024

@emiliam nechcem strasit...ale toto sa deje ked postupne uz dusa opusta telo.
moja babka to tak mala aj kamosova mama :( je to hrozne smutne drzim vam palce

bublinka1426
23. feb 2024

@emiliam tak ked nema vydaj nema potrebu tolko jest. to je logicke. ano moze to byt aj tym. chapem ze ju chodi dakto pravidelne pozerat.

jaskolka
23. feb 2024

@emiliam nie, jednoducho telo uz akoby začína "vypínať" organy, postupne odchádza. Je to postupný proces, no neodvratny
Mali sme v práci (interné oddelenie) veľmi veľa takých ľudí.

zuzanazu85
23. feb 2024

Keď nechce jesť a dokonca piť.... 😔už iba ponukaj a pýtaj sa . A hlavne prehováraj,že ...ale trošku babka starká , trošku sa napi,aj ráznym hlasom. Veď piť musia aj kvety...takto jej to...

jaskolka
23. feb 2024

@zuzanazu85 to už veľmi nepomôže,proste "telo končí".

minenkak
23. feb 2024

@emiliam nechajte ju už odísť,jedlom a vodou to len zbytočne predlzujete

zuzanazu85
23. feb 2024

@jaskolka ale zasa nech sa napije,aj keď mozog nechce...ak ju prehovorí,radšej ešte piť,ako potom pýtať...u mňa starká aj ,, vymýšľala" , najskôr nechce a po 5 minútach pýtala,že je smädná. Tam uz ani sama babka nevie,len treba ponúkať.

prasiatko30
23. feb 2024

A co na to doktor? Konzultovali ste?

minenkak
23. feb 2024

@zuzanazu85 a načo, prečo treba takého človeka už v kľude nechať ísť

zuzanazu85
23. feb 2024

@minenkak nechať bez jedla a pitia? Tak ja neviem,ale smrť nepríde pri normálnom odchode hneď. To som ja úprimne, nezažila. Tam to trvá dni...