Čo na herpes?

jajka0211
8. nov 2011

Poradte co pomaha na herpes na ustach ;( Ako sa ho co najrychlejsie zbavit? Su nejake domace recepty alebo co z lekarne Vam pomohlo? Dakujem

m_ij_ka
16. okt 2013

vectavir

haslerka27
16. okt 2013

herpik....v lekarni si pytaj

a2303
16. okt 2013

ja som vyskúšala na herpes asi všetky možné veci z lekárne... ale na domácu pálenku nemá ani jeden z nich! ja si dám pálenku na vatový tampon a potieram denne viac krát... za max. dva dni je herpes preč. ak začnem potierat ešte len keď cítim, že sa mi asi robí herpes, tak sa mi ani nespraví 😵

davoo
25. dec 2013

Mne pomaha zubna pasta n opar sice zaštipka ale v pohode

fomarik
25. dec 2013

mne najlepšie zaberá bactroban . a ked ho náhodou doma nemá, prikladám si cesnak .

marissenka
25. dec 2013

mne pomaha hned,ako to zacnem citit prikladanie ladu,viac krat za den,nie vsak moc dlho,aby ti koza neomrzla.a natieram si to takou vodickou olejovou z marisky 😀 kupila som to v lekarni.je taka sciplava trochu.

bullinka
25. dec 2013

No mne na herpes nezabera nič, len čas. Ani keď to podchytim hneď na začiatku, čo je u mňa veľmi ťažké, keďže sa mi vyhodi väčšinou v noci. Ale keď ho už mam, tak používam všetko, čo najdem doma a ma v sebe alkohol, od herbadentu až po domácu. Je to pliaga 😠.

93_85
14. jan 2014

mám herpes a chcem si to dať čo najrichlejšie preč... prosím pomožte mi čo si mám dať na to :D dakujem

pedroma
14. jan 2014

Tak pridám aj ja... skúste ocot, ten obyčajný kuchynský. Ale dávať len priamo na pluzgieriky, vie pekelne podrazdit pokožku.

kaja79
14. jan 2014

zovirax alebo herpesin - maju to iste zlozenie, ale rozdielna cena.....zabrania vzniku herpesu ak ho podchytim pri prvom svrbeni ak neskor si ho dam, tak aspon tlmi svrbenie, palenie a nenarastie az tak. vitamin: riboflavin. v herpesoch mam prax, robia mi spolocnost uz nejaky ten rok.....ale, uz je to stale menej a menej...

daduska132
17. jan 2014

ahojte ... ja našťastie až taký rpoblém s týmto nemám, ale predtým som používala vektavit a ešte niečo .. ale potom som skúsila si ho ožariť svetlom .. modré svetlo a zelené svetlo ... na konci chvíľku červené a do dvoch dní bolo po herpese =D ak máte niekto doma žehličku na pleť alebo biolampu tak vyskúšajte .. ja mám doma túto žehličku http://www.dixo.sk/zehlicka-na-plet-biowave/ a bolo to v pohode =)

eliska31
17. jan 2014

noo dobra otazka...tiez mam herpes..ja mu vravim, ze je moj "najvernejsi" priatel 😅 mne zabral B-komplex...viackrat cez den a herpesin...a myslim,, ze mudre hlavy by mohli nieco v medicine vymysliet, spravit nejaky pokrok aj v tejto oblasti. Prisambohu by si zasluzili aj Nobelovu cenu za to, ze ked nas zabavia tej pliagy! 😠

leanny
17. jan 2014

Mala som niekoľkokrát herpes počas tehotenstva a nemohla sm žiadne mastičky, gynekológ mi poradil, že najlepšie je rozdrviť acylpirín s vodou na kašu a tým natrieť...

renca99
17. jan 2014

ja som mala herpesy po celej tvari skoro, skusala som vsetko mozne, ale nakoniec mi pomohli z lekarne milgamma tabletky, za par dni to zacalo uplne miznut, teraz ked citim ze sa mi zacinaju robit, hned nasadim a prestane to....

wera22
17. jan 2014

ahojte...ja som už asi vyskušala všetko, ale najviac mi pomohla zinková masť a vôbec nieje drahá 🙂 herpes sa mi krásne a rýchlo zahojil a potom som si už len natierala s vajičkom od oriflamu a ja mám vždy napuchnutú peru tak si prikladam ľad a hneď mi odpuchne 😉

renka40
17. jan 2014

jednoznačne B-komples forte a riboflavin a natrieť zovirax... mávam často herpes a toto sa mi jednoznačne zaberá... niekedy už večer cítim pálenie a suchú peru tak si dám dvojitu dávku B-komplexu forte a on sa mi stiahne a vôbec nemokvá, nebolí ... len treba brať každý deň aspoň 2-3 tabletky B- komplexu a riboflavinu

mne to poradila detská lekárka, keď deti mali po každej chorobe herpesy a zabralo to 🙂

viva13
28. jún 2014

ahoj, čím potierať ked už mám chrasty a chcem sa ich rýchlejšie zbaviť?dakujem

lady511
28. jún 2014

na chrasty alba,,aj na samotný herpes jedine alpa..ako také že b komplex..pchchchch .....to beriem akždý den ako vitamín,,ale mne už nič nepomáha,,ani take omačky ako zovirax,herpesin atd,,,ja mam zniženu imunitu takže ked citim že sa tvorí,,jedine cesnak,,,pekne popotierat 😉

cukroska
21. júl 2014

Ja mam ten problem raz v roku a to je na dovolenke..neviem ci je to stresom,ale v podstate nemám o nič väčší ako inokedy,skôr myslim,ze slnko ..ja si to vzdy vytlacim a alpujem a potieram hojivym zázrakom 🙂

udada
21. júl 2014

b komplex a vitamín c

paulinkapalka
22. júl 2014

Mne na herpes pomohol sprey prvej pomoci obsahuje množstvo rastlín a 80%aloe vera ak by si mala záujem kontaktuj ma na email

lubica339
22. júl 2014

Záleží od príčiny, prečo sa tvorí, prvotná príčina nemusí byť nutne len oslabený imunitný systém. Takže niekomu potom pomôže vitamín C, niekomu B, niekomu kyselina listová alebo vitamín D. Odporúčam aj probiotiká (cca 6 mesiacov užívať, je to tiež individuálne), doplniť bielkoviny a aminokyselinu lyzín. Urgentne pomôže aj medovkový čaj a masť s obsahom medovky a rebarbory, šalviový esenciálny olej alebo skorocel a potierať tekvicovým olejom. Ten tekvičák by bol dobrý užívať aj vnútorne, má veľa B-vit, D, bielkoviny atď.... 😵

kristinka1528
6. jan 2015

Mne pomaha už spomenuty Herpesin ale aj Aknecolour :D v lekarni to predavaju okolo 5 € to stoji 🙂 zakryje to aj vylieči 🙂

lianka123
22. jan 2015

hliva ustricovita- tabletky, jedna denne. mavala som kazdy mesiac vzdy pred mesntruaciou, odkedy uzivam hlivu som nemala. stoji asi 10eur/mesiac. som stale na ociach v praci takze mi to stoji za to.

nyusika
22. jan 2015

vectovir a trikrát denne Bkomplex.

gapre
22. jan 2015

Mojmu muzovi vzdy pomaha tea tree oil.

lubkavargova1
22. jan 2015

presne tak, B-komplex ale vo vysokych davkach, a tea tree oil. Ja som najnovsie kupila Oparin je tam konopny olej vo vysokej davke...moze hovorit kto co chce, ale "mariska" vzdy pomahala. Teraz vazne tento oparin mi stiahol za 3 dni a chrastu za 2 dni. Inak tie bludy ako naplasti a bla-bla su na figu to len v reklame ukaze dobre.

patkaza
21. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.
pojelo
5. okt 2017

Mne pomohol cesnak 3x denne na 2_4 min a zmiť dole dať kokosový olej občas domáci med a všetko aj jesť a piť zabráni tvorenie a keď už je pľuzgier dubové kvapky vyšuchať si to snimi a je to rýchle a prírodné hojenie ak je chrasta kalciova masť alebo framikoinova ťa je lepšia lenže na recept a nezabúdať 3x denne b komplex dva krát vitamín c niečo na imunitu s veľa vitamínov a ryby zelenina a veľa piť medovkovy čaj ja miešam zo zázvorom