Dať alebo nedať očkovať mmr?

luxikate
18. jún 2018

Nvm sa rozhodnut, mate v okoli nejake neziaduce ucinky z mmr vakciny? A co je na tom pravda ze nasa generacia 30-40 r kt sme bol zaockovani na osypky,vakcina bola neucinna,?To znamena ze ako keby sme ani neboli zaockovani?

luxikate
autor
18. jún 2018

@denisa098 ale autizmus ma autista uz v DNA,cize kebyze to ochorenie nevyvola mmr tak nieco ine..Tvojej dcery mi je luto

candii
18. jún 2018

@eny211 tykanie je v pravidlach MK, vsetci si tu tykame.. tak isto naa internete v neformalnych diskusiach je tykanie uplne normalne 😉

katrin69
18. jún 2018

@luxikate Moja dcéra bola očkovaná, zvládli sme to super. Troška soplíkov, troška zvýšená teplota a má vakcínu... Troška som bola šokovaná z toho, že sú to "živé" baktérie, ale je to za nami...
O Holandsku som počula, že maminy nechcú očkovať a tam z 2000 detí zomrie 1...

ukulela
18. jún 2018

vakcina mmr nesposobuej autizmus. ta "studia" zverejnena pred rokmi bola X krat vyvratena ... ak sa rozhodovat, ci ne/zaockovat, tak kvoli zdravotnemu stavu dietata, pripadnym kompliklaciam s minulymi odkovaniami a pod. ti, co argumentuje autozmom, si najpr nastudujte napr aj najnovsie vyskumy choroby a to, co ich moze sposobovat. mame na to odbornikov aj na SVK.
za mna v dobe, ked sa nam pomaly vracaju osypky a pod radsej ockovat. u nas ziadne problemy (v rodine a v okoli deti ako smeti a nepoznam jeden pripad s trvalymi, ci inymi nasledkami .... nevravim, ze neexistuju, toio nevravim, ale nie je to, ze kazde 4te ockovane dieta je autuista atd.)

kataina
18. jún 2018

nedala som a ani nedám mmr, už mám aj pokutu za sebou
pred asi 3 rokmi bola "nebezpečná epidémia mumpsu" v michalovskom okrese a predstav si, že nakazení boli očkovaní. Keby si vyhľadala na nete to ešte nájdeš

maciatkolulu
18. jún 2018

@eny211 komicke.... statsie dcery sa v tom období keď bolinmale nedalo zaočkovať na rota a keď pár x mali nejakú brušnú virózu,tak len grcli a bolo. Hmmm,cimnto bolo a ja skoro nič a exmanzel bol vždy zlomený...😂 nemám pocit,že vtedy bolo toľko problémov a hospitalizácii kvôli "vracackam" ako teraz keď sa ockuje a nie je to iba moj postreh

maciatkolulu
18. jún 2018

@eny211 ty si absolvovala očkovania také ako dostávajú teraz deti🤣 tak to vieš veľmi málo o.ockovani. moje dcéry mali trojkominciu a nie šesť plus jedna😀ale.fajn

eny211
18. jún 2018

@maciatkolulu moja sestra bola v roku aj 4 mesiacoch pred pomali 20 rokmi a kvoli akoze komickemu grcnutiu skoro zomrela...tak akoze si nemyslím, ze to je zle očkovanie, prave naopak😉

ukulela
18. jún 2018

@maciatkolulu tak zas rota sa endava hufne - v okoli mam tusim iba jeden pripad. ale mali sme nezaockovane divcatko, co skoncilo s rotavirusovymi hnackami v nemocnici ...

sisaka
18. jún 2018

Zaočkované mám obe deti (10 a 20 ročne) bez následkov a aj seba. Robím v nemocnici v lekárni - všetci tu mame College alebo univerzitu príslušného vzdelania, takze o ockovacich látkach niečo vieme, všetci sme ockovani a preočkovaní a všetci dávame ockovat aj naše deti. Nikto nema nežiadúce účinky a nikto sa nestal autistom - ani deti ani dospeli. U nás mame pár náboženských komunít, ktoré neockuju, ľudí, ktorí cestujú do krajín tretieho sveta + niektorí další jedinci, ktorým sa sem tam podarí niečo schytat a zavliecť do krajiny. Keďže prichádzame do styku s tými najslabšími - chorí ľudia, novorodenci atď je našou povinnosťou urobiť všetko preto, aby sme ich nenakazili chorobami, ktorým sa da predchádzať očkovaním.
Ak podľa diskusii je na Slovensku pomaly každé tretie dieťa s nežiadúcim účinkom, alebo dostanú chorobu aj napriek zaockovaniu, tak niečo sa robí zle - už som na to upozornila viac krat, že sa mi vôbec nepáči ako sa na Slovensku narába s vakcínami. Kým u nás neprejdeme s vakcínou ani s chladničky č. 1 do chladničky č. 2 čo je 20 krokov, bez toho, aby boli pri preprave chladené, na Slovensku sa s vakcínami mamičky trajdaju cez celé mesto z lekárne, kto vie ako je vakcína skladovana v noci a na druhy deň sa zase nesie k lekárovi. Dúfam, že aspoň lekári, ktori nedávajú mamičkám recepty, ale sami držia vakcíny majú na to podmienky a všetko poriadne monitorované, lebo mám pocit že tu niekde môže byt problém - či už neucinnost, alebo nežiadúce účinky
Čo sa týka príspevku kde sesternicine dieťa autista, jej dieťa podozrenie - keby sa ma niečo take tykalo tak by som viac pátrala v rodinnej anamnéze a nie v MMR vakcíne

siska53
18. jún 2018

@luxikate my sme dali... Mump je svina,moj dedko ho nachytal od mojej mamy a teda mal.pol.roka opuchnutu jednu stranu tvare, na to ucho takmer nepocul,kde mal.ten opuch a to dozivotne,plus ostal neplodny,takze dalsie sieta uz nemali.. a to moze mat aj dieta rozne nasledky potom..nielen dospely.. ja som sa chcela dat zaockovat tiez,ze ci aspon proti mumpsu,kedze je uz tolko ludi,co neockuje,ale dospelych neockuju....

denisa098
18. jún 2018

@sisaka ako je potom mozne ze ked som sa pytala detskej lekarky pred ockovanim ci sa jej nemoze nic stat aby nahodou autista ako stale strasia nebola,mi detska povedala ze dcera mala neskutocne vela vysetreni a je uplne v poriadku vzhladom na to ze sa narodila zadockom,dzavotala,mama baba atd,dali sme zaockovat a tyzden na to prestala hovorit ona mi stichla.... bolo to akoby zaspala na cca rok a po roku sa zacala prebudzat,teraz aj zacina riadnejsie pomaly hovorit,ocny kontakt pred ockovanim krasny po nom ? Ja nechcem svojej dcerke v ziadnom pripade niak ublizit ,myslim si vsak uz ze druhe preockovanie by jej naozaj mohlo ublizit,prestudovala som si vela materialov a teraz poviem detskej ked mi vravi ze autisticke crty ze paneboze tak bude autista ,no a co ved aj iny boli,vies ako ma to neskutocne trapi ?Lubim ju aka je ,len to ci to bola chyba,dat ju ockovat ked som podvedome citila ci ju dat znovu a modlit sa ci ju nedat a dufat ze nevyfasuje chorobu.Moja dcera bola pred tym tabulkove ukazkove dieta ako je mozne ze sa po tyzdni vsetko zmenilo.Myslim si ze lekarom je to naozaj jedno,maju statistiky,ktore treba dodrzat,ved to mizive percento deti predsa nebudu ich deti.Nikdy som nikoho neodhovorila od ockovania,ja sama neviem co dalej,cakame na diagnostiku,ci sa potvrdi a ci vyvrati.

alda28
18. jún 2018

@ukulela ja som rota dala a potom som to oľutovala.Chuda moje dieťa,čím si preslo😢

amedeofelisa
18. jún 2018

@luxikate
@eny211 vazena pani vzdelana,keby to mizive percento bolo vase dieta ako hovorite,asi by ste sa na celu problematiku pozerali kus inak. A vasa poznamka o nevzdelanych co neockuju je nemiestna. Vy neviete co tych rodicov k tomu viedlo a ci oni nie su v tom ,,mizivom,, percente,ktore ma dieta dozivotne poskodene,tak sa rozhodli tak ako sa rozhodli.

eny211
18. jún 2018

Netvrdím, ze som v tejto oblasti vzdelaná, len dam na odbornikov a to, ze chcem ochrániť svoje deti a zatiaľ sa mi osvedčilo uz jedno očkovanie, ale kľudne, nech vsetci riskuju a pri tych pristahovalcoch z rozvojovych krajín sa mozu opakovať epidémie ako v minulosti, keď bude vysoké percento neockovanosti, ako dieta by som dala očkovať aj na ine ochorenia, ved len stačí pozrieť na bezdomovcov, ktorí su všade, potencionálnych roznasaci tbc napr...a to sa neockuje povinne! Asi nie sme odbornici, aby sme to vedeli reálne posúdiť, veď mi potom vysvetlite, prečo keď ste chorá navštívite lekára...ked nepovažujete isté úkony za podstatné....?

maya170
18. jún 2018

@luxikate preboha, v DNA? asi vrátim diplom z prírodných vied :(

maya170
18. jún 2018

@eny211 ak je imunita cloveka v poriadku, moze okolo vas a vasich deti prejst tisic bezdomovcov a nakaslat v mhd x chorych, nic sa nestane. Ale ak je telo oslabene cim kolvek - teda nadcha, stres, vaznejsia choroba, teplota atd. potom je namieste predpokladat, ze oslabeny organizmus moze byt otvoreny virusom a bacilom, ktore nedokaze eliminovat a prepukne nejaka choroba.
Ale to iste ba horsie sa stane ak s tym oslabenym imunit.systemom date ockovanie ...ako si s tym oslabeny organizmus pomoze???

cecilia68
18. jún 2018

@zooeynka A poväčšine vymyslenú :(

amedeofelisa
18. jún 2018

@eny211 preco sa zrusilo tbc ockovanie je verejne dostupna zalezitost. Jeho negativa prehlusovali jeho ucinnost. Navyse tato vakcina nechranila pred najrozsirenejsou plucnou tuberkulozou. A vam predsa nikto nehovori a ani nepresviedca aby ste vase deti neockovali. Ja som len povedala ze nebudem zlahcovat neziaduce ucinky vakcin a nejake mizive percento,to nie je len cislo ale skutocni ludia,deti, to si treba uvedomit. A co sa lekarov tyka,su to tiez iba ludia. Priklad z rodiny, moju tetu lekar roky liecil na opakovany zapal pluc,na roentgen ju neposlal az ked mu to sama nenavrhla. Vysledok? Rakovina pluc v pokrocilom stadiu. Nasledovalo liecenie, pridali sa.bolesti kolena,dalsi lekar ,,odbornik,, si nevsimol metastazy. No nechcem sa rozpisovat,teta umrela na rakovinu mozgu. Ja nehovorim ze medzi lekarmi sa nenajdu aj ozajstni odbornici,ale bohuzial aj taki co vas beru len ako kus,preto treba mat aj zdravy sedliacky rozum a obcas dat aj na vlastnu intuiciu.

amedeofelisa
18. jún 2018

@eny211 A este jedna vec ma napadla,co sa pristahovalcov tyka, tych chorob,ktore mozu prinest a su aj smrtelne ale u nas sa proti nim povinne neockuje,tych sa nebojite? Napr cholera,malaria,tyfus, mor,zlta zimnica alebo ebola?

srdiecko9
18. jún 2018

@luxikate určite daj zaočkovať..ovela vacsie percento deti vo svete umiera na osypky než na nežiadúce účinky z očkovania..vieš ako ťažko sa žilo našim predkom, keď skoro v každej rodine bolo detské úmrtie? História sa žiaľ bude opakovať, pretože ľudstvo je nepoučiteľné..keď by vakcíny nefungovali, tak by sme tu neboli tak dlho bez jediného prípadu, že áno..akonáhle klesla zaockovanosť, mame tu osýpky..čo viac ako dôkaz treba..teraz všetci cestujeme, veľa utečencov v Európe, nikdy nevieš ako sa choroby zvrtnú..pri osypkach je skoro 100% nakazlivost.

dijefcatko
18. jún 2018

@luxikate Ak hovoríš, že keď bude dcéra väčšia a dostane osýpky, tak to už problém nebude, tak presne toto svedčí o tom, že až tak veľa ešte nevieš. Osýpky sú detská choroba a majú sa prekonať v detskom veku. Práve neskôr sú oveľa nebezpečnejšie a majú horší priebeh. Preto ich aj dospelí znášajú tak zle. Neprekonali to, kým ich chránila vakcína. Tá časom vyprchá a keď to schytá tridsiatnik, tak mu to dá zabrať omnoho viac.

amedeofelisa
18. jún 2018

@srdiecko9 Ja si skor myslim,ze epidemie osypok tu mame lebo nam tu vymiera generacia starsich,ktore toto ochorenie prekonalo a boli chraneni dozivotne. Oni boli tou skutocnou barierou,ktora ochorenie dalej nerozniesla. A epidemii bude pribudat lebo sme zavisli len na ucinnosti/neucinnosti? vakcin. Vsak aj tato MMR bola zle skladovana do roku 1985 a dnesni 30 nou boli ockovani,ale po kolkych rokoch sa na to prislo? A kto vie ci tie vakciny po tomto roku uz su tie stabilne a ucinne,to mozno zistia zas o 30 rokov🙂

srdiecko9
18. jún 2018

@amedeofelisa a ja si myslím, že vymiera generácia, ktorá by Vám porozprávala, aké je to nemať istotu, že sa dožijú všetky deti dospelosti..
V žiadnom prípade by to neudrziavala generácia starých ľudí čo prekonali osypky..tento koník je tak pretkany bludmi..že potom tie mamičky chúdence sa boja ockovat, ale neuvedomujú si, že až tým rozhodnutím by sa mali začať báť oveľa viac..končím debatu, len som chcela odpísať autorke na otázku a nie sa tu naťahovať..to by šlo donekonečna a toľko času nemám.

maminuska
18. jún 2018

@maya170 ja si napríklad tiež myslím že s autizmom sa človek už rodí , očkovanie je jeho spúšťač. Prepukol by tak či tak , len by bol iný spúšťač, choroba , stres , odlúčenie.

maminuska
18. jún 2018

Tá deštrukcia je v človeku už zakódovaná , očkovanie je spúšťač a nie príčina.

maminuska
18. jún 2018

https://mamaaja.sk/clanky/dieta/ockovanie-moze-...

odpovede p. doktorky Jánošíkovej , najviac uznávanej odborníčky na SR na detský autizmus .

http://www.teraz.sk/magazin/ludia-sa-s-autizmom...

názor psychologičky z Andreasu veľmi obdobný .

sisaka
18. jún 2018

@maya170 tak to aby si naozaj ten diplom utekala vracať

eny211
19. jún 2018

@amedeofelisa áno, tak môžu byť aj také ochorenia, tak vystavme deti aj navyše, proti ktorým je povinné očkovať, ja co poznám takych premudrenych rodicov s katastrofickymi teoriami, co nedali očkovať s deťmi, radsej sa nestretavam a priala by som si aby sa tieto veci kontrolovali pri prijímaní do skolok a škôl...a v prípade škôlok by som tieto deti nechcela vidieť pri svojich, tak ako to je aj v niektorych statoch v zahraničí, lebo tieto detí oživuju hrozbu starych ochoreni, ktoré vďaka očkovaniam ustúpili

eny211
19. jún 2018

A už tu koncim debatu, lebo pár exotov siri nezmyselné teórie a potom sa toho chytí skupina ľudí, co chce nejako vyniknúť a byt niečím zaujímavá a potrebuje upútať a nemá čím iným, tak jednochu je proti ockovaniu a nafukne to na fantas magorias a chyria sa ďalší...zbytocna veda, zdravotnici, liecte sa sami, ked mate taketo názory, neotravujte lekarov a rodte doma...ja uz nemám čo, ja mám svoj názor.