DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

vla77
30. júl 2014

@ria88 tak držím palec

stella25
30. júl 2014

@vla77 no ja mam sliznicu tiež ok vždy ale mávam max. 3 vajíčka. A tak sa bojím, aby teraz vôbec nejaké dorastli.

radina
30. júl 2014

@ria88 moze to suvisiet s cimkolvek. naruseny HP a ine, ja som mala pocit, ze som mala anovulacne cykly. aj ked podla priznakov som ovulku mala, tak mi gyndos nasiel nepuknuty folik. 😖 stalo sa to viac krat. podla mna to suviselo z nizsim amh. mozno by pomohlo nieco na dozrievanie folikulov. napr. pregnyl.

franck12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
franck12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evadek
12. aug 2014

@vla77 ahoj..ako si otehotnela pri takom amh...IVF..svoje vajicka?...ďakujem

evadek
12. aug 2014

@gombicka ake si mala amh ked sa ti podarilo oteho?...ďakujem

evadek
12. aug 2014

@vla77 kam chodis na tradicnu cinsku medicinu..kolegyna mi to chvalila....ze vela zien sa podarilo oteho

amonda
12. aug 2014

@stella25 Ahoj, ja som sice nemala nepravidelny menzes, ale skratil sa mi na 24 dni a AMH = 0, bola som 2x na ivf - pri prvom som mala 4 vajka- prezili 2 do vkladu, potom som mala 3 - prezili 2 do vkladu, z toho druheho bolo tehotenstvo, ale potratila som v 24tt a ked som sa na to vsetko vykaslala a zacala zit "bez deti", tak som otehotnela prirodzene (mangel zly spg), ale je pravda, ze som pila cajiky...drzim palec

gombicka
12. aug 2014

@evadek ja tehotne este nie som, aspon o tom zatial neviem..

evadek
13. aug 2014

@gombicka preco som si to myslela..nebola si teaz niekedy na ivf..?..prepac..Mala som pocit, ze si..

vla77
13. aug 2014

@evadek AMH som mala 0,01, po tradičnej čínskej medicíne a DHEA mi stúplo na 0,18 a otehotnela som prirodzene (pichla som si len pregnyl, inak žiadne ivf a pod.). Odporúčam MUDr.Maček, ordináciu má v Otrokoviciach v ČR, ale jazdí aj do BA 😉

gombicka
13. aug 2014

@evadek som 5 den po vklade...takze netrpzlivo cakam na vysledok. do dna transferu vsetko prebiehalo OK, a teraz cakam...

evadek
13. aug 2014

@gombicka velmi ti drzim palce...v ktorom centre si bola?...Dufam,ze to vyjde..🙂..Musi🙂...Citis sa inak ako?

gombicka
13. aug 2014

@evadek v Brne v Reprofite

evadek
14. aug 2014

@gombicka prvy krat si tam teraz bola?

vla77
15. aug 2014

@gombicka joooj, držím palec 🙂

jaja9891
21. aug 2014

@judy11 ahoj,ako sa ti dari,citam,ze mas nizku hodnotu amh,ja mam bohuzial tiez 0.22 a chystame sa na ivf v ke....mam strach ci to vobec vyjde,neviem co mozem uzivat a co nie...nechapem ako v 25 r. sice po operacii vajecnikiv kvoli endometrioznym cystam mam taku nizku hodnotu...dakujem za rady....

judy11
21. aug 2014

@jaja9891 ahoj, zatiaľ len beriem prírodné kvapky na podporu vaječníkov, Q10 a pijem kotvičník lekársky (niekde som čítala, že pomáha), na ivf určite nepôjdem, lebo môj problém nie je otehotnieť, ale utajené potraty a zatiaľ som nenašla CAR, kde by mi poradili aj niečo iné ako darcovské vajíčko. Držím palec!

lienka_1
21. aug 2014

@judy11 Necitala som dozadu, mozno si to uz spominala. Ked vies otehu, ale konci to MA, pricina moze byt kludne hematologicka alebo imunologicka. Mas urobene hemato a repro-imuno vysetrenia?

jaja9891
21. aug 2014

@judy11 ach to mi je luto...a Brno si neskusala,chvalia si ho...

jomini
27. aug 2014

@gombicka ahoj, prosim odkial si objednavala dhea a odporucil ti ju dr.alebo si ju uzivala z vlastneho uvazenia? Kupila som si omega ale to zrejme nestaci

ada06
29. aug 2014

Ahojte,neviete mi poradit,dheu uzivam od juna,menstruaciu som dostala na 26 den cyklu,co mne meskava a teraz od 19.7. som nedostala,moze mi ju dhea takto predlzit? Mate s tym skusenosti?Dakujem.

spisanka
30. aug 2014

Ahoj
@ada06 ja beriem dheu ale okrem toho kopec dalsich vitaminov a natiahlo mi to cyklus z 21 na 31 dni,ale neviem co konkretne to sposobilo..

vla77
4. sep 2014

@judy11 vydupala by som si imunologické vyšetrenie krvi (na to ale potrebuješ odporúčanie lekára), vie to robiť aj imunitný systém, keď sú tzv. NK bunky vysoko, prípadne je nejaká geneticky alebo imunitne zprostredkovaná porucha zrážania krvi. Čakať na CAR, až nebudeš mocť otehotnieť je zbytočné riziko, že už Ti nič iné ako darovaný oocyt neponúknu, išla by som čím skor a upozornila na potraty, lebo tam majú oprávnenia tieto vyšetrenia robiť a na imunológiu odoslať...

janikajanka
16. sep 2014

ahojte baby nezostalo niektorej DHEA 25 mg prosím vás? ak áno, napíšte prosím IP. dakujem a pekné popoludnie prajem

stella2
19. sep 2014

Ahojte,chcem zaca brat DHEA na kvalitu vajicok. AMH a vsetky hormony mam ok. Myslite ze by som si mala predtým ako ju zacnem uzivat dat urobit test na DHEA,? Alebo to zacat brat len tak?
Bojim sa by som si tym nejako nerozhdzala hormony...
Mate s tym nejake skusenosti?
Dakujem,

zibi
24. sep 2014

@stella2 radsej ber na kvalitu vajok melatonin... je dokazane ze ma ovela vacsi vplyv na kvalitu oocytov ako dhea u ktoreho mas vela neziaduch ucinkov 😖

stella2
24. sep 2014

@zibi No, uz som zacala brat aj DHEU, za skusku nic nedam🙂 inak melatonin beriem tiez. Citala som ze by sa mal brat len 3 mesiace. Myslis ze ho mam potom vysadit, dat s prestavku a brat ho znova 3 mesiace?
Diky

zibi
24. sep 2014

@stella2 myslis to dhea ci melatonin?
no 3 mesaice pred ivf sa ma brat... aj jedno aj druhe a dhea by si mala brat pod lekarskym dozorom ..mal by ti brat krv a tak ..
nemas problemy so stitnou zlazou?