Hrčka na vagíne

verca125
16. nov 2015

ahojte, potrebujem radu :( po poslednej menstruacie som si vsimla, ze ma nieco stale svrbi a pali po utreti papierom vaginy po cikani, je to okolo dierky. Mam citlivu pokozku to viem, vzdy si umyvam vaginku lactacydom, toto co pocitujem, som uz mala a prave lactacyd a canesten masticka mi pomohla po urcitom case. No zase sa mi to vratilo a nahmatam si tam hrcku ako keby :( neviem ci som to mala aj pred tym, ale teraz mam. Bojim sa co to moze byt. Je to nebezpecne ? Ked cikam, nepali ma to, len po utreti ma to boli a citim ako keby ma tam nieco tlacilo. Ak mate niektora skusenosti, prosim poradte mi. U zenskyho som nebola.

sardinka335
16. nov 2015

@verca125 chod na gynekologiu - moze to byť napr. zdurena alebo zapalena Bartholiniho žlaza...nebezpečne to nie je ale skor neprijmene ale samozrejme ťažko takto ,,diagnostikovať,, treba ist na gyndu.

verca125
autor
16. nov 2015

@sardinka335 a ked si budem potierat tou mastickou, prejde to same od seba ? nie je to rakovina vsak ?

kaaaty
16. nov 2015

@verca125 bartholiniho žľaza vraj brutálne boli tak to by si vedela. Môže to byt len zapálený korienok z holenia. Ale nechaj si to skontrolovať gynekológom.

8291
16. nov 2015

Určite na gyndu.moze to byť Bartholiho žlaza to je fakt dost bolestivé a nepríjemne,pokial sa zápal opakuje tak sa to rieši chirurgicky.pokial je to pri klitoryse alebo vedľa moč.vývodu zapálena žlaza to nebude.jednoznačne treba ist na gyndu

sardinka335
16. nov 2015

@verca125 pozri myslím si ze kazda hrčka potrebuje ,,kuk,, lekara, ktorý sa tomu rozumie - diagnostikovať niekoho na dialku a ,,bohorovne,, niečo tvrdit by odo mna nebolo ani uprimne ani spravne.
Ak by si mala hrčku aj predtým, predpokladám ze by si si ju všimla pri hygiene. Nemyslím si ze na hrčku ti pomoze lactacd a ku canestenu sa neviem fundovane vyjadriť v suvislosti s hrčkou - ale ten je skor na rozne mykozy...na hrčku pochybujem. Nemyslím si ze je to rakovina, skor sa priklanam k zdurenej žlaze...chod hned rano pekne na gynekologiu tam ti pomozu.

verca125
autor
17. nov 2015

@sardinka335 lenze ked som sa dnes kupala, tak som isla hlbsie prstom a ked si rotiahnem nohy viac tak to menej citim, a praveze teraz som si nie ista ci to hrcka je, len viem ze tam citim nieco take zdurene, ale ked prejdem po bokoch tej akoze hrcky tak to zmizne .. mozno to nie je hrcka ja neviem :( ale viem, ze ked si potieram canestenom tak ma to poriadne vystipe

bosoriak
17. nov 2015

@verca125 PROSIM, skor ako zacnes zachadzat do dalsich detailov, chod k lekarovi. Mas pravdepodobne mykozu, ale hrcka moze znamenat cokolvek.

nibiru
17. nov 2015

@verca125 podla mna maš isto mykozu s toho chytania aj podraždenu kožu jednoznačne musiš ist lekarovi žiadna ti do vaginy nevidí a može to byť naozaj len zapaleny korienok až po zapal,ja osobne som mala nie na vagine ale v jej okoli už pri stehne zapalenu žlazu bolo to neskutočne bolestivé a velké cca 2cm,nakoniec mi to narezali a hnis nechali odtiect dodones tam mám jazvy a priehlbinu.

sardinka335
17. nov 2015

@verca125 naozaj ťažko takto povedať čo to moze byť - vyšetrenie je najistejšie ako zistíš čo ti je.

verca125
autor
17. nov 2015

@sardinka335 a chcela by som sa este spytat, ak pojdem k tomu gyn. este som tam v zivote nebola, co mi bude robit na prvej navsteve ? mam stresy :( co sa ma bude vsetko pytat, robit prosim vas. A zapisuje do karty to ci som panna alebo uz nie som ? lebo moja rodina nevie o tom, ze som mala sex a je to komplikovane.

jana_eyre
17. nov 2015

@verca125 tvoja rodina do tvojej karty neuvidi, to o com sa budes bavit s dr bude len medzi vami.. Samozrejme sa ta opyta ci si uz mala styk, aky mas cyklus, na zavazne ochorenia v rodine a alergie.. Potom ta vysetri rukou, popripade ultrazvukom..

verca125
autor
17. nov 2015

@jana_eyre a ked pojdem s mamou, tak akoue do jeho ambulancie pojdem sama ? nebudu mi brat krv ? ale kartu mi zvykne mama citat, pise doktor do karty ci som mala styk ?

8291
17. nov 2015

@verca125 koľko máš rokov?

jana_eyre
17. nov 2015

A kolko mas rokov? Ak mas nad 15 k dr mozes ist bez doprovodu a mama sa ku karte nedostane.. Tak ci tak ak sa obavas, mame sa zdover este pred navstevou dr.. Krv by ti brali iba ak by si si isla davat predpisovat hormonalnu antikoncepciu, alebo ak by to vyzadovala diagnoza..

verca125
autor
17. nov 2015

@8291 19, ale v zivote som tam nebola este, viem mala som, ale nebola som

verca125
autor
17. nov 2015

@jana_eyre 19 mam, no na prvu navstevu nechcem ist sama, som dost v strese, takze sama to nezvladnem. Jaj dobre takze krv by asi nemali dufam mne, este uvidim, ale kebyze doktorovi poviem, ze sex som mala ale ze rodicia o tom nevedia, tak to pochopi a nenapise to tam alebo ho mam poprosit o to ?

exupery
17. nov 2015

Ak je hrcka po bokoch vstupu do vaginy je to zdurena bartoliho zlaza ak sa zapali je to bolestive sle moze byr iba zaplnena vodou-cysta a vtedy je len zdurena ja to mam od druheho porodu...dr vravel ze ak v tom nevidin esteticky problem a nevadi mi to,tak by do toho nezasahoval...odstranuje sa chirurgicky cela zlaza ale potom to pri sexe nemaze uz nikdy...

verca125
autor
17. nov 2015

@exupery ako myslis nemaze ? ze uz nebudem vlhnut ?

exupery
17. nov 2015
8291
17. nov 2015

@verca125 ani nemusiš ist mamou.nemusi o tom ani vedieť.najdes si gynekológa (ičku)objednaš sa a hotovo.a kebyže aj ide s tebou tvoja mama tak akurát do čakárne.Kartu ona nemá právo čitat a ani by jej ju gynekolog.nedal k nahliadnutiu.A ak si mala na mysli tvoju zdravotnú dokumentaciu,tak tú na gyndu nepotrebuješ.Neboj nič najhoršie je prvýkrát všetky sme sa báli a hanbili a potom už bude dobre. uz keď tam pôjdeš urobia ti aj preventivku a budš mať pokoj.Zvládneš neboj ked budeš raz tehu budeš tam chodiť ako na hodiny klavíra😁

exupery
17. nov 2015

@verca125 tie zlazy su tam prave nato kazda na jednej strane...ked ju zoberu...nema co mazat...

8291
17. nov 2015

@verca125 doktor si vedie svoju vlastnú dokumentaciu a tá z ambulancie nevýjde nikdy.neboj nevyzbrojí ťa pri odchode transparentom,že Vaša dcéra už sexíkuje

jana_eyre
17. nov 2015

@verca125 on hlavne tvojej mame neda do ruk tvoju kartu, predpokladam ze to, ze niesi panna tam napisat musi, kedze to je zasadna info.. Neboj mama bude v cakarni dr nema preco jej referovat ci si uz mala sex alebo nie..

verca125
autor
17. nov 2015

@jana_eyre ale zapise to aj do mojej zdravotnej karty takze mama si to precita, no co uz budem jej to musiet povedat nejako .. noo takze ma cakaju teraz stresy ako to zvladnem, a co patri do preventivnej prehlaiadky ?

8291
17. nov 2015

@exupery žlazy sa nevyberaju,teda neviem o tom.väčsinou sa narežu,vypustia,ked sú infikovane ta predrénuju povyplachuju.Ale to sú už fakt casto sa opakujuce.

8291
17. nov 2015

@verca125 tvoja zdravotná karta ma je na prd.Ani sa na nu nepozrie!!!to ju tam ani neber.pokial nemáš vážne choroby a kopec liekov ze by si to chcel preštudovať.ved si nejakého gyndoša najdi brnkni mu povedz aký mas problém a myslím ze ťa zoberú rýchlo.

verca125
autor
17. nov 2015

@8291 to nebude pisat ani nic mne do zaznamu ako ostatni doktori ? to len pre seba ?

jana_eyre
17. nov 2015

@verca125 a tvoja mama ma nejaky pristup k tvojej zdr. karte? pretoze legalne ma k nej pristup len doktor a ty, nikto iny.. mas uz 19, takze si uz dospela, mama by mala akceptovat tvoje sukromie a aj to, ze ak sa rozhodnes, tak uz mozes sexualne zit..

k preventivke patri cytologicke vysetrenie /odoberu vzorku z krcka maternice/, rukou vysetri vaginu, ak ma urobi ti ultrazvuk, prezrie prsniky, posle na ultrazvuk prsnikov.. potom ti da par otazok ako som uz pisala a to je vsetko..

8291
17. nov 2015

@verca125 ano len pre seba pokial nepojdes cestou pohotovosti alebo urgent.príjmu.jedine kebyže potrebujes potvrdenie do práce.a kebyže ti aj nejaký papier dá schovas do kabely a hotovo.to je taký istý doktor ako zubar pozrie ošetrí a nedava ti žiadne potvrdenie ak tak o zaplatení.ked si zazmluvniš gynekolog tak vsetko ostava za dvermi ambulancie.svoju kartu tam ani neber.

verca125
autor
17. nov 2015

@8291 a zavola si aj mamu potom do ambulancie ? ci riesi vsetko len so mnou ?