Hrčka na vagíne

verca125
16. nov 2015

ahojte, potrebujem radu :( po poslednej menstruacie som si vsimla, ze ma nieco stale svrbi a pali po utreti papierom vaginy po cikani, je to okolo dierky. Mam citlivu pokozku to viem, vzdy si umyvam vaginku lactacydom, toto co pocitujem, som uz mala a prave lactacyd a canesten masticka mi pomohla po urcitom case. No zase sa mi to vratilo a nahmatam si tam hrcku ako keby :( neviem ci som to mala aj pred tym, ale teraz mam. Bojim sa co to moze byt. Je to nebezpecne ? Ked cikam, nepali ma to, len po utreti ma to boli a citim ako keby ma tam nieco tlacilo. Ak mate niektora skusenosti, prosim poradte mi. U zenskyho som nebola.

verca125
autor
17. nov 2015

@jana_eyre no ma pristup ano, to cytologicke vysetrenie boli ?

8291
17. nov 2015

@verca125 Nie nezavola jeho ani nenápadne ze si tam s malou😁😁😅 a kebyže mama chcela niečo vedieť o tebe ze co je s tebou tak ju velmi veľmi slušne pošle papa.naozaj nebude s tvojou malou komunikovať o tvojom zdravotnom stave.

verca125
autor
17. nov 2015

@8291 aha a ked si zoberiem kartu pre istotu takze asi napise do mojho zaznamu nieco teda ci nie ?

8291
17. nov 2015

Baby táto verca 125 je strašne zlatá baba😁.Ja mam pocit že každú chvilu odpadne od strachu.Chúďatenko.Rozmyslam ze oko som ja postupovala v jej veku.Ale ja som bola prvýkrát na gynde v 21r.🙈🙊🙉😖 dost neskoro hmmm.

8291
17. nov 2015

@verca125 do tvojej karty on nebude absolútne nič písať.

jana_eyre
17. nov 2015

@verca125 ked sa uvolnis neboli, ale nie je to prijemne.. trva to vsak len sekundu..

tak ak ti tvoja mama nazera do karty /zeby z prace mala pristup?/ tak jej to povedz radsej dopredu.. ty vies aky vztah mas s mamou.. alebo mozno keby to zistila z karty, tak by sa hanbila priznat, ze ti do nej nazera?

ja som o panenstvo prisla v 16tich rokoch, mame som to povedala pri prvej prilezitosti a nekonala sa ziadna palba.. bolo to s prvou laskou, mama ma poucila /hoci zbytocne, ja som si rada vzdy vsetko zistovala sama/ navrhla antikoncepciu a akceptovala.. aj ked vnutorne bola asi v soku, ale v mojich ociach sa zachovala super..

verca125
autor
17. nov 2015

no ja dost stresujem :D niekedy az prilis sa mi zda

verca125
autor
17. nov 2015

@jana_eyre to mi nieco strci dovnutra ci ako ? heh ja teraz v 19 🙂 no bojim sa jej to povedat lebo viem ako zareaguje, mam s nou dobry vztah poucuje ma dava mi rady, ale co sa tyka sexu to sa bojim prezradit .. antikoncepciu ja nechcem uzivat .. tak to mas super potom

jana_eyre
17. nov 2015

@8291 no neviem, ja si pamatam ze moj dr. to do karty pisal, ci uz som mala prvy styk.. /chodim stale k rovnakemu a ked som cakala prve babo a sedela som pred jeho ambulanciou, tak som si svoju kartu citala a bolo to tam/ pretoze vraj sa odtoho aj odvija prve vysetrenie - panny sa vraj vysetruju inym sposobom. ale mozno to kazdy dr. robi inak?

tak ci tak -
@verca125 opytaj sa ho, aky nazor na nenapisanie ma on sam, mozno to tam fakt nenapise..

verca125
autor
17. nov 2015

@jana_eyre no uvidi sa, ale spytam sa ho, dakujem vam baby za ochotu 🙂)

8291
17. nov 2015

@jana_eyre do tvojej zdravotnej karty co mas od narodenia?tak to bola nejaká výnimka lebo bezne sa to nerobí.ved nech napisu aj baby ci gynekol.pytal od nich zdravot.dokumentaciu

jana_eyre
17. nov 2015

@verca125 tak ja som bola 4te dieta a jej 3tia dcera, takze uz bola v tom trocha zbehla asi 😀
mozno ta mama prekvapi, ked sa jej zdoveris - hoci ja si stale myslim, ze v tvojom veku s tym uz musi ratat..

no a cytologia sa robi takou tycinkou, pretrie ti krcok a odosle sa do laboratoria, kde sa bunky vysetria.. takze ano strci ti tam..

nestresuj, je to len vysetrenie, za par minut si hotova 😉 hoci ja viem, ze sa to lahko vravi, ale naozaj to nie je nic strasne..

jana_eyre
17. nov 2015

@8291 a ako by sa dostal k mojej zdravotnej karte co mam od narodenia? 😕

ved on ma vlastnu zdravotnu dokumentaciu, co sa tyka gynekologie a vseobecny ma tu, ktoru mam od narodenia.. asi som nieco preskocila v diskusii?

verca125
autor
17. nov 2015

@jana_eyre uvidime ako zareaguje 🙂 to mi uplne hlboko strci tycinku ?

exupery
17. nov 2015

@8291 ano cistia a potom to uz dobre nefunguje,le som sa vyjadrila,ale ak sa to opakuje sa vyberaju...mne jednu cistili pri prvom porode,pretoze som sa nemohla koli nej dobre otvorit a mala som tazky porod...a po druhom mi zase ostala cysta...ale ja som s nimi teda s tou jednou mala proble,y uz pred tym

verca125
autor
17. nov 2015

@exupery ale to sa ma vopred spyta ci chcem cistit ci nie ? ak by boli tie zlazy

8291
17. nov 2015

@exupery tak to už fakt v krajnom prípade radšej vyberu

exupery
17. nov 2015

@verca125 ked som s tym bola prvy krat mala som zapalenu brala som atb a pomohli...cistenie a podobne sa riesi po opakovanych zapaloch alebo napr ako mam ja cystu,ked to zene vadi...teraz to mam ako orech velke ale mm si zvykol a ineho zatial neplanujem,pri sexe nevadi,tak neriesim...

8291
17. nov 2015

@jana_eyre no o tom sme točili 😁 ze do vlastnej karty si on vsetko napise ale verca 125 sa boji ze bude písať do karty co ma od narodenia si myslela že ju bude potrebovat a potom to bude študovať jej mama😁🙉🙈

verca125
autor
17. nov 2015

@exupery zrejme mam asi aj ja len zapalene, to je co to atb prosim ta ? lieky ?

exupery
17. nov 2015

@verca125 ono sa to reze ak nezabere tabletkova forma ak to boli a ked mi to dr opisoval ako to smrdi-ten hnis,ze sa skoro poblival,ked to rezal jednej dame...robi sa to vraj aj ambulantne

exupery
17. nov 2015

@verca125 antibiotika

verca125
autor
17. nov 2015

@exupery bojim sa teraz ze aj mne budu popripadne ked to mam rezat :(

8291
17. nov 2015

@exupery jasnačka ze to smrdí jak hovado,je to bakteriálneho pôvodu a malo by sa to robiť v sterilnom prostredí na sálach,sú gyndoši co to narezu aj ambulantne ale nemali by sa kôli infekcii.pretoze ty nevies kto lezal na tej koze pred tebou a s čim.a v tej ambulancii sa denne vystriedaju pacientky s hocičím a incizovana žlaza je vstup a brána pre ďalšiu infekciu.

jana_eyre
17. nov 2015

@8291 jaaj taak 😀 😀 tak to nie, tam on urcite nic pisat nebude..

ukulela
17. nov 2015

@verca125 svoj zdravtny zaznam, co mas u obvodneho, si ku gynekologovi neber. ten ho nepotrebuje. zalozi si vlastnu kastu, kde budu len gynekologicke veci, a ta z ambulancie neodide. (pokial ti teda nebude davat kopiu vysetrenia, mne moja gynekologicka vzdy vytlaci jeden papier re seba a jeden da aj mne,pre informaciu). takze akti nieco take da, to budes mat u seba. ked nechces,aby mama videla, co tam je, musis si to skryt, resp. zatajit.
si dospela, tvoja matka nema byt co pri vysetreni. ani ju nevlaj sosebou. nie je to ziadna trauma, ja chodim na gyndu od zaciatku sama. od 18tich. ak by sa silou mocou natiskala, nema ist co do ambulancie. ale to by ste simali vysvetlit same.
inac, (nech ma opravia baby, co sa v tom vyznaju) ci si pann, ci nie - zalezi aj na sposobe vysetrnia. aby doktor neporusil panenskublanu, tak mam pocit, ze sa vysetruje aj cez konecnik.(ja som ako decko bola na gynde a ozaj si len matne spominam ... tak a pripadne opravte) - takze aj to,ak sa ta mama bude pytat, ako ta vysetroval , tak ak jej chces zatajit sex, tak musis zaklamat .....

8291
17. nov 2015

@ukulela je to presne tak ako píšeš

verca125
autor
18. nov 2015

@ukulela no isto mi da kopiu a pise tam doktor ci som panna ci nie ? a pri preventivke prvej a pri zapale beru krv ?

ukulela
18. nov 2015

ci je to tam napisane xaktne, to neviem. ale urcite sa to z toho zapisu bude dat vycitat - minimalne zo sposobu vysetrenia. ci ti bude brat krv, to neviem ... skor nie, mne brali tusim len kvoli antikoncepcii, ked´mi predpisovali ...a potom uz len v tehotenstve.
ked mas z tej mamy taky stres, nemozes poprosit daku kamosku, aby sla s tebou? inac, ozaj to nie je ziadna trauma .. anvyse, ked sa tak bojis, zvas, ci si radsej nenjdes gynekologicku zenu. ja som roky chodila ku chlapom, no naposledy som sla k zene a ta ma mala aj cele tehotenstvo a skvele. uz by soms aasi ku chlapovi nevratila 🙂

verca125
autor
18. nov 2015

@ukulela a kebyze mu poviem to, že rodicia o tom nevedia ze mam sex ze ci bude diskretny, pochopi ma ? uz mam zajednane zajtra mame ist.. no krv dufam nebudu