Padanie vlasov 3 mesiace po pôrode

simonasukenikova
24. apr 2016

Je tu vela diskusii o padani vlasov po porode. Mala ma 3 mesiace a mne zacali padat vlasy tak ,ze sa mi v predu robia az lysiny. Chcem sa teda spytat ci to prejde samo alebo mam skusit nejake vitaminy a ci mi poradite ake.

sharmari
25. apr 2016

Presne tri mesiace po pôrode mi začali padať vlasy, ale až v hrstiach som ich vyberala. Boli všade a bolo ich kvantum. Prešlo to po ďalších troch mesiacoch a teraz pomaly dorastajú. Tiež som mala vpredu až lysiny a teraz tam mám také kratučké vlásky 😀 už siahajú "až" k lícu.... ak chceš môžeš vyskúšať nejaké vitamíny ale podľa mňa to prejde samo...

terezka1947
25. apr 2016

@simonasukenikova vydrz...ja som to mala pri ocboch detoch cca taky isty cas to zacalo,max som jedla zinok...jednoducho ta faza musi prejst.
Pokial to nenabera nejake naozaj vazne obratky,zbytocne minies vela penazi na kadejake "pomocky"...vlasy opat narastu
na telo zeny je toho vela naraz=porod,kojenie,hormony,unava....

gabusa1975
25. apr 2016

Ja to isté.Pomohol mi zinok a Biohair taka vodička z lekarne.Stoji cca 6eur.Drzim palce😀

yanni
25. apr 2016

@simonasukenikova to je normalka po porode. Aj mne tak. Ca. 3 mesiace ti budu hufne padat, doslova ich budes vytahovat v chumacoch. Prejde to ako prislo, doslova zo dna na den.
Nepomozu ti nijake vitaminy, vodicky atd., je to podmienene hormonmi atd.
Neboj, ono to prejde a "lysiny" pokryju neskor nove vlasy.

simonasukenikova
autor
25. apr 2016

Baby ja len dufam ,ze to rychlo prestane pretoze bez tak mam 4 vlasy na hlave 🙂

elisab
25. apr 2016

Ja som to mala tak isto. Padli 3 mesiace a vlasy hufom padali a padali. A presli dalsie tri a zrazu prestali. A teraz mi vyrastaju nove a vyzera to smiesne, lebo niekedy si pripadam ako jezko. Lisiny pomaly zarastaju. Treba len vydrzat. Tiez som myslela, ze o chvilu budem plesata, ale chvala Bohu nie. Len vela trpazlivosti! 🙂

candii
25. apr 2016

Ja som 5 mesiacov po porode a zacali mi tiez tak okolo troch mesiacov padat.. ale ze strasne este aj kadernicka sa cudovala ale tak ono je to hormonalna zmena cize by to malo odzniet same .. myslim si ze nejake vitaminy by telo prirodzenou cestou vylucilo .. mozno ak tak by som skusila nejaku olejcek alebo vodicku na posilnenie korienka.. ale nastastie ja mam huste vlasy takze na mne to vobec nevidno.. aspon zatial 😂

spisiacka
25. apr 2016

tiez som mala az lysini padali mi priblizne 3 mesiane neuzivala som nic neriesila som to a prestalo to samo potom zacali rast nove. Vsetko sa vratilo do normalu a vyzeram ako pred tym kedze uz mam od vtedy 1,5 tak vlasy uz maju asi 20 cm tie nove 🙂

fosilka
25. apr 2016

Aj mne 4 mesiace po porode hrozne vypadavali vlasy, mala som ich uplne riedke. Muz mi kupil od Kerastase take ampulky 10 ks a trebalo to vtierat do pokozky hlavy. A to mi pomohlo, vlasy prestali padat a zacalo vyrastat vela novych, odvtedy ubehli skoro 2 roky a uz ich mam skoro dlhe ako ostatne vlasy. Ale mam viditelne viac vlasov ako predtým, myslim aj ako pred pôrodom.

oblecenieavecicky
25. apr 2016

@simonasukenikova mne po oboch porodoch a rovnakom probleme pomohol Forcapil.

fleskoval
25. apr 2016

mne asi ccas 5 mesiacov po porode padali vlasy vo velkom ... potom po dvoch mesiacoch to prestalo a zacali rast nove 🙂 nekupovala som si nic na rast vlasov ale pamatam sa ze ked som ako dieta mala lysiny ze mi padali zo stresu kozna mi prekrvovala tie miesta s dusíkom a zacali rast 🙂

lumma
25. apr 2016

Mne padajú tiež, začali po pôrode a pretrváva to doteraz a malá má 3 mesiace. Niekedy mám pocit, že zostanem plešatá :( užívam zinok, ale nepomáha..

stanik382
25. apr 2016

Ahoj. Ja tak isto, teraz pri druhom bejby repete. Pri prvom to odislo same začali rast nové a velaaaa. Ale pomohla som asi tomu. Každý druhy den pred umytim hlasov som do nich vmasirovala polku drozdia rozousteneho v litri teplej vody 😊 už som začala aj teraz

martina772
25. apr 2016

@simonasukenikova ahoj, ja som zastavila vypadavanie ricínovym olejom, ktorý som si tri razy do týždňa natierala večer na noc na vlasy a ráno zmyla. Už mi rastu aj nové vlasy 🙂

simonasukenikova
autor
25. apr 2016

No mne rovno vypadali na krajoch(ako su cesticky lebo ja si ich striedam) tak dufam , ze to dalej nepojde. Uz aj oco ma upokojoval ,ze nemam predispoziciu byt plesata :D 🙂

martina772
25. apr 2016

@simonasukenikova presne tam som si dávala najviac oleja a tam mám aj nové vlasy.