Problémy so svrbením

mel30
7. jún 2015

Ahoj baby, citlivá téma, aj sa to tu ťažko opisuje. Ale už nemám iného východiska.....
Pol roka chodím ku svojej gynekologičke s rovnakým problémom.....žiadne kvasinky, žiadne mykózy a predsa neskutočne svrbí. Podla nej som v poriadku, ale.....nie som. Nosím bavlnenú bielizeň, umývam sa ....už len s čistou vodou...... nechápem čím to je...... Máte prosím niekto také skúsenosti?

perla200
9. jún 2015

@natalushka v prvom rade kúp si oreganový olej a celý ho vyber....tiež krém rodinného stastia....vysad sladké a chleba....a je po probléme 😀

cackaa
9. jún 2015

@mel30 Prvá pomoc - mať vždy po ruke tea-tree olejček a nakvapkať na tampón (asi 4-5 kvapiek) + na slipovú vložku 1-2 kvapky, ale predtým si natrieť sliznicu, lebo je to sila. Po tomto sa mi vždy uľaví, keď nič iné doma nemám.
Inak kupujem z jednej stránky kvapky a krémik a to je zatiaľ to najlepšie a dá sa to používať dlhodobo:

http://www.aromatherapy-sk.eu/product/candisan-...
http://www.aromatherapy-sk.eu/product/balzam-fe...

A počas dňa si aj niekoľko krát sadnem na kraj vane a vlažnou vodou (aj studenšou) sa poriadne vyšpliecham 😀 😀 😀

veronikax
9. jún 2015

@ivkadracova a @mel30 s tea tree olejom je aj Femi Gel s aplikatorom ;) cca 7 € 🙂

natalushka
9. jún 2015

@mel30 no za mna ne😄podla mna bude problem niekde inde..len uz netusim kde..

natalushka
9. jún 2015

@eeffka no lenze co po tom mesiaci..ked to aj zabere..to potom fakt cely zivot jest len zeleninu a maso..niektore zdroje dokonca aj mliecne vyrobky neodporucaju..ked tak,len minimalne..ja neviem

natalushka
9. jún 2015

@perla200 na ten oreganovy olej si robim zalusk..ale este kojim,ale uz to dlho nepotrva..takze urcite potom vyskusam..

ivkadracova
9. jún 2015

@natalushka a to sa take pocas kojenia nemoze? a co tehotenstvo? ... ja som vsetko uzivala aj aj, nie konkr. ten olej, ale ostatne spomenute veci a oleje

mel30
autor
9. jún 2015

@ivkadracova ďakujem, ako často treba ten tea tree výplach?

mel30
autor
9. jún 2015

@cackaa Ďakujem za radu.....čo tým myslíš "je to sila"? Malo by to štípať, či??

mel30
autor
9. jún 2015

@cackaa a ešte sa chcem spýtať, ten tea tree olej, candisan a Femishea používaš ako prevenciu? Alebo až keď cítiš že je zle.....

ivkadracova
9. jún 2015

@mel30 ja by som davala iba akutne, 1-2x denne

cackaa
9. jún 2015

@mel30 nie, neštípe. Skôr chladí. Ale sliznicu treba najskôr natrieť, myslím zvonku. Éterické oleje sú koncentrované, takže treba trochu opatrnosti.

cackaa
9. jún 2015

@mel30 pokiaľ nemám ten candisan a femisheu, tak použijem ten tea-tree. Inak tie dva výrobky sú úplne postačujúce. Dajú sa aj preventívne, aj pri problémoch. Inak ja stále nosím slipovú vložku a mením ju niekoľkokrát za deň a tým som stále v suchu a čistote. A ešte sa aj niekoľkokrát umyvam chladnejšou vodou.

mel30
autor
9. jún 2015

@cackaa asi pôjdem tvojou cestou. A k tomu som si objednala tie aniónové intímky, vložky a tieto bylinky
http://www.nutrimas.sk/Kapucinka-vacsia-liehovy...

tak skúsim. Ďakujem vám dievčatá všetkým za radu, aj za podporu. Ste ma povzbudili že nie som v vtom sama. Idem do boja 😉

natalushka
9. jún 2015

@ivkadracova som citala priamo v letaciku,ze nie je vhodny pre tehotne a dojciace zeny ten oreganovy olej..tak som to aj preto nechala este tak..

visna264
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubomira1965
14. jún 2015

mne dala doktorka borax lycerin, a teraz som si kupila kokosovy olej , ten je aj proti mykoze

visna264
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h0sher
22. jún 2015

vysadit na mesiac vsetko,kde je cukor!!!!!!
pecivo,sladke vody,kavu,mlieko,cestoviny,sladkosti blablabal

tslobik
23. jún 2015

gynoflor je veľmi dobrý preventívne, ale je len na predpis myslím. Darmo sa človek lieči všelijakými mastičkami, čípkami a pod. potom treba dať "prostredie" do rovnováhy.....laktobacilmi, lebo ak tam je dostatok prospešných baktérií, tak infekcie majú oveľa menšiu šancu.

cerez
23. jún 2015

@cackaa Ten olejček neštípe? Ja ho mám doma, no mám strach ho použiť.

mircalla
23. jún 2015

@mel30 toto ti zistovali? gardnerella bacteria? podla vsetkych priznakov je prave toto....pripadne premnozeny Lactobacylus ako sa tu pise...nejako neverim, ze sa vysetrilo vsetko..urcite by som tiez nasadila probiotika

cackaa
23. jún 2015

@cerez Nie, neštípe. Treba si dať cca 4-5 kvapiek na tampón a najlepšie je, keď sa predtým zvonku natrieš (napr. kokosovým olejom) a ja si potom aj na intímku kvapnem do stredu 1 kvapku. Hneď pocítim úľavu.
Ale tie sliznice treba zvonku natierať, lebo pri mykózach je dosť zničená (aj tým škriabaním).

cerez
23. jún 2015

@cackaa Idem vyskúšať.

123choco123
23. jún 2015

Baby ked ste sa tu bavili o parazitoch možte skúsiť prírodne antiparazitika ako klinček cesnak Atd http://www.eiaktivity.sk/2012/antiparazitika

jankavt1
23. jún 2015

Zmen gynekologicku!!!!!!!!!!

mel30
autor
23. jún 2015

@mircalla vôbec som o tomto bacile či čo to je nepočula. Musím sa spýtať Dr. Ďakujem za typ

mel30
autor
23. jún 2015

@jankavt1 ja som s ňou spokojná..... práve že je prehnane starostlivá....

jankavt1
23. jún 2015

@mel30 no to ze sa tvari milo zlato usmieva sa a podobne este neznamena ze je schopna po profesionalnej stranke....(bez urazky)

terorista666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz