Som extrémne unavená

miskaz
12. apr 2014

Mamicky prosim o radu,som extremne unavena uz dlhsi cas.Rano vstavam po piatej na par hodin do prace,potom ma cakaju bezne starosti okolo maleho dietata. Manzel mi velmi pomaha,takze toho nemam na krku niejak extremne vela,ale aj napriek tomu mam kazdy den stav,ze sa pomali ledva pohybujem a drzim oci otvorene a KAZDY DEN sa tesim na poobednajsi spanok svojho dietata viac,ako on 🙂 najprv som si myslela,ze som proste zlenivela a snazila som sa tu unavu prekonat,ale nedari sa. Nemam moznost ist na krvne testy,zijem v zahranici a bolo by to strasne zdlhave,drahe a komplikovane. Na Slovensko sa chystam v lete,ale ako dovtedy vydrzat??? niejake rady?

siska53
12. apr 2014

Zdrava strava,cize vela,zeleniny,ovocia,cvikla a pseno,ci susene marhule su vyborny zdroj zeleza. A pohyb,aspon,raz do tyzdna cvicit,ked sa,inak neda. Ja chodim cielene raz,do tyzdna na,pilates a velmi mi to pomaha proti unave,dost ma to nabije energiou,plus plavanie s malou,cvicenie s malym,kde sa aaktivne zucastnujem aj ja.to pomaha mne.

elienka
13. apr 2014

@miskaz skús si do začiatku ešte pridať nejaké to magnézium, a skús chodiť večer skôr spať. máš tu príspevok 23:15 a ak naozaj vstávaš ráno o 5tej, tak tak ti nezávidím.

miskaz
autor
13. apr 2014

@elienka dakujem za radu, zijem v krajine kde mame o hodinu menej ako na slovenskom koniku 🙂 a vcera som vynimocne "ponocovala" pretoze mam dnes volno.

sosanna88
13. apr 2014

@miskaz tiez sa tak citim...a to mi mala spi od 20 do 6.30-7.00 bez pohybu, da sa povedat....
hocikedy idem spat, je to jedno, rano som jak zbity pes a v podstate cely den.
co mi pomaha je magnezium, akonahle ho vysadim som troska...neviem ci to mam v hlave alebo skratka mojmu telu naozaj chyba, kazdopadne sa citim ako narkoman...ked ho nemam, som nervozna a hlavne ako ty pises extremne unavena...
taktiez mam ale problemy s chrbticou, tak neviem ci to suvisi aj s tym...skratka HOROR

siska53
13. apr 2014

@sosanna88 suvisi.,raz aom,citala,ze kto ma problemy s chrbticou,zle spi,hoci ma,pocit,ze spi dost. Treba to poriesit sportom,dakymi masazami. Ja ked nejdem,aspon,raz do tyzdna,cvicit,tiez som,na,tom,biedne. A dalsia vec,kazdy ma,individualnu potrebu spanku,niekomu staci spat 4hodiny,niekomu aj 8je malo.

sosanna88
13. apr 2014

@siska53 ako ja som nikdy nebola nejaky spachtos, pritom som aj vela cestovala, aj vzdy skoro rano vstavala, ci do skoly, ci do prace...ale necitila som sa unavena ako pes...
pocas tehu som nemala vobec potrebu spanku, bola som PN cize oddychnuta a skratka spala som minimum, no stacilo mi.
po porode, des a hruza a az do roka malej....ak som spavala suvisle dve hodky tak som bola stastna.
po tom roku spi mala nadherne, ale ja....akonahle si sadnem, v momente som schopna zaspat,ocami ledva klipkam, vecer najneskor o 21som v postely, aj to sa premaham aby som nesla skor a cely den sa citim ako po zure....
takze teraz neviem ci sa na mne prejavuje to malo spania co som zazila a telo to dohana alebo ten chrbat uz mam v cudu...chodi k nam maserka ale uz nebola 3mes. lebo je PN....a cvicenie neznasam🙂 fuuuuu, ale musim zacat nieco lebo takto sa zit neda...pocitovo akoze na odstrel.

79zuzana
13. apr 2014

@miskaz odporucila by som ti detox s Aloe vera. Poznam vyborny program Clean 9, ak by si mala zaujem, posli IP a rada ti poskytnem blizsie info.

mikibe
13. apr 2014

@79zuzana pošli do spravy,dakujem

marionmarion
13. apr 2014

odporucam detox, stravu 80% surovu 20% varenu, denne vypit 3 litre cistej prefiltrovanej vody, alebo vodu kombinovat s cerstvo lisovanymi ovocnymi a zeleninovymi stavami, mozes pridat aj aloe vera. Na zaciatku sa ti moze prihorsit na den dva...potom by ti malo byt ale ovela lepsie. Ak chces o tom viac, napis mi do IP. Drzim palce...

yarnie
13. apr 2014

Ak na testy nemozes ist, chod darovat krv. Spravia ti zakladne testy aj tam a zadarmo.

erickatt
13. apr 2014

Skus zelezo

79zuzana
13. apr 2014

@mikibe posielam 🙂

miskaz
autor
13. apr 2014

dievcata,dakujem za kazdu radu ! tento problem je pre mna cisty des! uz to trva strasne slho a premna su bezne domace prace taka namahava cinnost...som podrazdena,neprijemna,stasne unavena,akakolvek aktivita ma zabija. aloe uz pijem,od firmy Forever mam aj tabletky na energiu,myslim,ze som niejaky ukaz,lebo si dam tabletku a vpohode zalomim na tri hodiny :D zozeniem si magnezium,dufam,ze pomoze. a co cvicit?

petrikam
13. apr 2014

Takáto neprimeraná únava býva pri poruchách štítnej žľazy - nehovorím, že to hneď musíš mať, ale ak ti aj napriek všetkým tým "očistným kúram", ktoré vyskúšaš, únava neprejde, predsa len by som podľa možností čo najskôr išla dať si vyšetriť krv. Podráždená môžeš byť z tej únavy, ale na druhej strane aj podráždenosť je prejavom poruchy š. žľazy. Nemáš náhodou niekedy návaly tepla, búšenie srdca, nezmenila sa ti nejak hmotnosť?

bubelko
13. apr 2014

@miskaz ja by som napriek zdlhavosti a nakladnosti financnej na tie testy sla - ja ked som bola takto velmi unavena, ani z postele som rano nedokazala vstat, tak mi zistili velky nedostatok zeleza v krvi, a tiez nedostatok vitaminu d. 😖

0silvia0
13. apr 2014

@miskaz Chronická únava je príznakom mnohých diagnóz. Máš ešte nejaké príznaky okrem chronickej únavy? O premnožených kvasinkách alebo prítomných parazitoch sa pri chronickej únave až tak neuvažuje, ale je to jeden z príznakov ich možného výskytu, skús si pozrieť, či nesedia aj niektoré ďalšie príznaky:

http://www.osud.cz/parazite-vam-berou-zdravi-en...
http://nemoci.doktorka.cz/kvasinky/

miskaz
autor
14. apr 2014

@petrikam ta stitna zlaza je velmi pravdepodobna, lieci sa na to moja mamka. Tiez som nad tym uvazovala, ale asi s tym budem musiet pockat do leta. Nejde ani tak o tie peniaze, ako o to, ze tu je to zdravotnictvo cele zle.. a ano,mam aj ine priznaky..viac sa potim, rychlejsie sa Adycham, vela nevladzem, pribrala som, ale to nebude tym,ale tym, ze si svoju unavu kompenzujem cokoladou a sladkostami. 😠 😕

petrikam
14. apr 2014

@miskaz ja sa na ňu tiež liečim a aj moja mama, ja ju uz mám vlastne celú vybratú a "fičím" na euthyroxe. Je tam tá dedičnosť, takže je naozaj dosť možné, že si to schytala z maminej strany. Ale keď doktori nastavia správnu liečbu, potom už je človek v pohode, ja som dokonca bez problémov prešla dvoma tehotenstvami.

monkabr
23. aug 2014

Ahoj, samozrejme treba vyriesit priciny, skusila by som nejaku detoxikacnu kuru, zbavit sa toxinov, to by ti mohlo velmi pomoct. Upravit stravu, obmedzit cukor, hovoris, ze si unavu kompenzujes sladkostami... Cukor-cokolada sice dodavaju energiu, ale ked to s nimi prehanas, posobia skor naopak. Magnezium je dobra rada.
Ja by som ti poradila toto, ma silne antioxidanty, probiotika a hlavne AC1, ktore vplyva aj na kvalitu spanku a energiu. Za par mesiacov som presvedcena, ze by si bola OK.
http://www.energiabhip.sk/n/purple-caps
Potom este robia napoj blue, ktory sice nevyriesi pricinu, ale na dosledky pomoze urcite. Je to zdrava a silna energia, ktora posobi dost dlho. Ked si ho das na obed, do vecera budes hyperaktivna 🙂

slniecko2
23. aug 2014

@miskaz myslim, ze to nebude tvoj pripad, ale moze to byt aj depresia - ta tiez vyvolava dlhodobu unavu. ja byt tebou tak by som necakala az do leta. krvne testy su na SR preplacane kazde tri mesiace (male testy) a kazdeho pol roka zase velke testy. odbehni a radsej sa daj vysetrit. este mi napadlo prechod, stitna zlaza. drzim palce, aby si sa vyliecila

queenystars
23. aug 2014

Naj prv treba vylucit : anemiu, hypotyerozu /šž/ ..alebo moze byt znak depresia po porode.
skuste Figy. Mozete ich konzumovat susene i cerstve.
Kazdy den vecer /aspon mesiac a pravidelne/ namocite 1x cerstve alebo susene figy do 2 dcl vody a rano hned vypite vodu a figz zjedzte.
Su lahko stravitelne,vysokoenergeticke /podbne ako datle/.
Pomoze odstranit zapchu, priedusky a anemia.
🙂
https://www.facebook.com/pages/EMIMU/6565014811...

daturka1
23. aug 2014

Ja mám problémy so stitnou zlazou a únava je moja spoločníčka od rána do večera

simonaerik
17. sep 2014

Ako tak citam tak ja budem asi doslova namesacna ked sa male narodi lebo odkedy som tehotna som neskutocne unavena musim si pospat cez den citim sa uplne bez energie neviem co mam robit chodim aj na prechadzky no cvicit teraz urcite nebudem, ked je male v brusku... No neviem co mam proti tej unave robit :/

adeala
17. sep 2014

@simonaerik keď si tehotná, je to normálne 🙂 ja som bola ako zombie

danielahamar
17. sep 2014

poznám tento stav, mne pomáha len a len cvičiť, keď aj len 30min., ale pomáha 🙂 tiež som bola na krvných testoch a som zdravá jak ryba

map0007
17. sep 2014

@simonaerik je normálne zr sté unavená,tehu vyčerpáva.Ja som správala poobedne počas tehu.O 14 do 15h bolá moja šiesta🙂Teraz sa vyspinkajte lebo ak sa mimčo narodí sa veľmi nevyspite pokiaľ nabehnnete na spoločný systém s mimčom🙂

siska53
17. sep 2014

@simonaerik su ak cvicenia pre tehotne. Pri synovi som chodila cvicit k fyzioterapeutke a pri dcere zas na gravidjogu. To ma vzdy strasne nabilo energiou.hlavne ta joga,lebo to som uz mala ani nie 2rocneho drobca a navyse plneho energie.

simonaerik
30. sep 2014

Velmi pekne dakujem za rady no cvicit sa bojim no ta joga znie zaujimavo niekedy mozno vyskusam... ja skor tak prechadzky 🙂 ale niekedy mam dni v pohode citim sa fit niekedy zas hrozne no to uz s tym suvisi 🙂

nutrimas
30. sep 2014

@simonaerik - Skuste si robievat zeleninove smoothies, dodaju telu kopec energie aj vyzivnych latok. Ak nemate problemy s nizkym tlakom, vybornym zdrojom energie su aj chia semena (znizuju tlak o.i.) Tiez jednym z moznych doplnkov k pestrej strave je aj zeleny jacmen, ktr. sa nemusite obavat pit aj pocas tehotenstva.
Prechadzky Vam urcite tiez velmi prospeju, jesen je na to priam idealna 🙂
Z pohybovych aktivit by sme Vam radi odporucili cvicenie SM system, ktr. Vase telo (hlavne chrbticu, ktr. dostava pocas tehu najviac "zabrat") udrzi v dobrej kondicii a pripravi Vas na porod. Je tiez dobre ako prevencia voci bolestiam chrbtice.
Viac info ako aj pestry vyber zdravych prirodnych doplnkov vyzivy najdete v nasej ponuke na nasej stranke.
Radi a ochotne Vam poradime.

simonaerik
30. sep 2014

Znie to super zeleninu mam rada pozriem nejake recepty dakujem za radu 🙂 a praveze problem s nizkym tlakom mam aj zavrate stale.. Doktorka povedala ze mam pit viac vody ale viac sa neda a aj tak nepomaha.. A zeleny jacmen a to cvicenie pozriem urcite velmi pekne dakujem 🙂